Skip to content

Curtisovské geny na scestí

Obletují ho stovky žen, od poblázněných fanynek po hollywoodské krásky. Herecká legenda dokonce svede i božskou Marilyn Monroe (1926–1962). Jaký je ale Tony Curtis v soukromí?

Filmoví nadšenci ho zbožňují, jeho rodina ale přichází zkrátka. Zatímco do objektivů hází zářivé úsměvy, vlastním dětem nevěnuje herec Tony Curtis (1925–2010) jediný laskavý pohled. A nejen to. Ze svého majetku, z jehož sumy se protáčejí panenky, neodkáže idol ženských srdcí svým potomkům ani jediný drobák.

„Beru na zřetel existenci svých dětí… A rozhodl jsem se úmyslně a při plném vědomí v této poslední vůli jim nic nevěnovat,“ píše se v hercově závěti.

Život mezi sirotky

Může snad za laxním přístupem k vlastním dětem stát ne zrovna snadné dětství? Když je Tony Curtis malý, rodina žijící v newyorském Bronxu má hluboko do kapsy. A máma Tonyho a jeho dvou bratrů s chlapci zrovna v rukavičkách nejedná.

„Matka mě bila a chovala se velmi agresivně a nepřátelsky,“ vzpomíná herec. Curtisova matka je navíc schizofrenička, a tak musí hoši vyrůstat v sirotčinci.

Curtise si dobře pamatujeme spolu s Marilyn Monroe ve filmu Někdo to rád horké. FOTO: United Artists / Creative Commons / volné dílo

Cesta na vrchol

Přesto ho nelehké dětství v cestě za úspěchem nezastaví. Z prken newyorských divadel míří Curtis do Hollywoodu, kde jeho talent jen září. V roce 1959 po boku sexy Marilyn Monroe v kultovním snímku Někdo to rád horké, později kupříkladu ve Spartakovi.

Jeho hvězda se rozjasňuje jako hvězdy na hollywoodském chodníku slávy a ženy mu vplouvají do postele samy. Náruživost mu vydrží po zbytek života.

Je to pozorný otec!

Curtis se ožení rovnou šestkrát! Stejného počtu dosáhne i v plození dětí. Tím pro něj ale jeho otcovské povinnosti vždy končí. Místo o děti projevuje svůj zájem jen o nové milenky. Jediný člen rodiny, který na Tonyho Curtise nezanevře, je jeho první manželka, Janet Leighová (1927–2004). Jen ona ještě stále věří v dobro svého ex-manžela. „Věřím tomu, že někde hluboko uvnitř je opravdu pozorný židovský otec, a přece víte, že takoví otcové nikdy nevydědí své děti,“ vyjadřuje se jen pár let před tím, než se ukáže krutá pravda.

blank
První Curtisovou ženou se stala Janet Leighová. FOTO: Neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Dítě za dítětem

Z manželství s Janet vzejdou dvě dcery, Kelly (*1956) a Jamie Lee (*1958), dnes známé herečky. Další dvě dcerky herci porodí mladičká rakouská herečka Christina Kaufmannová (*1945). Ale ani ona si nedokáže záletníka udržet.

Větší šanci tak má třetí žena, Leslie Allenová. S tou dokonce herec vydrží dlouhých 14 let! Leslie daruje Curtisovi prvního syna Nicholase (1970–1994). Právě Nicholas ale nezájmem a arogancí svého otce nejvíce trpí.

Talent zničí drogy

Nicholas je velice talentovaný mladík. Profesionálně hraje na klávesy, jako doma je na divadelních prknech i před televizními kamerami, věnuje se poezii, dokonce maluje a kreslí do několika novin a časopisů.

Tlak slávy svého táty ale neunese. Z nadějného umělce se tak rychle stává zdrogovaná troska. Otci je ale Nicholasova situace lhostejná. Mladíkův život končí nešťastně – předávkováním heroinem 2. července 1994.

blank
V roce 2009, rok před svoui smrtí, Tony Curtis podepisoval svou vzpomínkovou knihu. FOTO: Bobak Ha´Eri / Creative Commons / CC BY 3.0

Nedal nám šanci!

Jeho otec ho přežije o 16 let. Od smrti Tonyho Curtise ve věku 85 let se rozpoutává mezi jeho příbuzenstvem válka. Válka o obrovský majetek, který v přepočtu činí asi 1 200 000 000 korun! Hercovy ratolesti nemůžou přijít otci na jméno.

„Můj život s ním byl vždycky nestabilní. Nikdy mi nedal šanci být jeho dcerou,“ píše například ve své knize dcera Allegra (*1966).

Foto: United Pictures Corporation / Creative Commons / volné dílo, United Artists / Creative Commons / volné dílo, ,Bobak Ha´Eri / Creative Commons / CC BY 3.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Letní koktejl ovocných barev a vůní
iluxus.cz

Letní koktejl ovocných barev...

Značka Almara Soap si na ručně vyráběných...
Záhada ztracené peněženky
enigmaplus.cz

Záhada ztracené peněženky

Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA...
Jak jsem napálila upíra z Kežmaroku
skutecnepribehy.cz

Jak jsem napálila upíra z...

Procházela jsem se tím...
Severní Morava: Kraj plný tradic i moderních měst
epochanacestach.cz

Severní Morava: Kraj plný...

Severní Morava se...
Domácí aviváž vás příjemně překvapí
panidomu.cz

Domácí aviváž vás příjemně...

Je ekologicky nezávadná, k prádlu šetrná, ale...
Šťavnatý ovocný koláč
tisicereceptu.cz

Šťavnatý ovocný koláč

Dopřejte si vynikající mřížkový...
Muže má omotaného kolem prstu
nasehvezdy.cz

Muže má omotaného kolem prstu

Ještě před pár lety byla ADÉLA...
Záhadné psí sebevraždy
enigmaplus.cz

Záhadné psí sebevraždy

Nevysvětlitelné nadpřirozené události...
Pod pokličkou výroby kovových modelů
21stoleti.cz

Pod pokličkou výroby...

Jedinečná možnost se naskytne v sobotu 18. června všem...
Královny moderních koupelen
rezidenceonline.cz

Královny moderních koupelen

Díky modernímu designu, variabilitě a kvalitním...
Kdo byli záhadní hobiti z ostrova Flores?
epochalnisvet.cz

Kdo byli záhadní hobiti z...

Září 2003. Australsko-indonéský tým archeologů po...
Miluje stále svého expartnera?
nasehvezdy.cz

Miluje stále svého expartnera?

Ačkoli už od rozchodu herečky...