Obletují ho stovky žen, od poblázněných fanynek po hollywoodské krásky. Herecká legenda dokonce svede i božskou Marilyn Monroe (1926–1962). Jaký je ale Tony Curtis v soukromí?
Filmoví nadšenci ho zbožňují, jeho rodina ale přichází zkrátka. Zatímco do objektivů hází zářivé úsměvy, vlastním dětem nevěnuje herec Tony Curtis (1925–2010) jediný laskavý pohled. A nejen to. Ze svého majetku, z jehož sumy se protáčejí panenky, neodkáže idol ženských srdcí svým potomkům ani jediný drobák.
„Beru na zřetel existenci svých dětí… A rozhodl jsem se úmyslně a při plném vědomí v této poslední vůli jim nic nevěnovat,“ píše se v hercově závěti.
Život mezi sirotky
Může snad za laxním přístupem k vlastním dětem stát ne zrovna snadné dětství? Když je Tony Curtis malý, rodina žijící v newyorském Bronxu má hluboko do kapsy. A máma Tonyho a jeho dvou bratrů s chlapci zrovna v rukavičkách nejedná.
„Matka mě bila a chovala se velmi agresivně a nepřátelsky,“ vzpomíná herec. Curtisova matka je navíc schizofrenička, a tak musí hoši vyrůstat v sirotčinci.

Cesta na vrchol
Přesto ho nelehké dětství v cestě za úspěchem nezastaví. Z prken newyorských divadel míří Curtis do Hollywoodu, kde jeho talent jen září. V roce 1959 po boku sexy Marilyn Monroe v kultovním snímku Někdo to rád horké, později kupříkladu ve Spartakovi.
Jeho hvězda se rozjasňuje jako hvězdy na hollywoodském chodníku slávy a ženy mu vplouvají do postele samy. Náruživost mu vydrží po zbytek života.
Je to pozorný otec!
Curtis se ožení rovnou šestkrát! Stejného počtu dosáhne i v plození dětí. Tím pro něj ale jeho otcovské povinnosti vždy končí. Místo o děti projevuje svůj zájem jen o nové milenky. Jediný člen rodiny, který na Tonyho Curtise nezanevře, je jeho první manželka, Janet Leighová (1927–2004). Jen ona ještě stále věří v dobro svého ex-manžela. „Věřím tomu, že někde hluboko uvnitř je opravdu pozorný židovský otec, a přece víte, že takoví otcové nikdy nevydědí své děti,“ vyjadřuje se jen pár let před tím, než se ukáže krutá pravda.

Dítě za dítětem
Z manželství s Janet vzejdou dvě dcery, Kelly (*1956) a Jamie Lee (*1958), dnes známé herečky. Další dvě dcerky herci porodí mladičká rakouská herečka Christina Kaufmannová (*1945). Ale ani ona si nedokáže záletníka udržet.
Větší šanci tak má třetí žena, Leslie Allenová. S tou dokonce herec vydrží dlouhých 14 let! Leslie daruje Curtisovi prvního syna Nicholase (1970–1994). Právě Nicholas ale nezájmem a arogancí svého otce nejvíce trpí.
Talent zničí drogy
Nicholas je velice talentovaný mladík. Profesionálně hraje na klávesy, jako doma je na divadelních prknech i před televizními kamerami, věnuje se poezii, dokonce maluje a kreslí do několika novin a časopisů.
Tlak slávy svého táty ale neunese. Z nadějného umělce se tak rychle stává zdrogovaná troska. Otci je ale Nicholasova situace lhostejná. Mladíkův život končí nešťastně – předávkováním heroinem 2. července 1994.

Nedal nám šanci!
Jeho otec ho přežije o 16 let. Od smrti Tonyho Curtise ve věku 85 let se rozpoutává mezi jeho příbuzenstvem válka. Válka o obrovský majetek, který v přepočtu činí asi 1 200 000 000 korun! Hercovy ratolesti nemůžou přijít otci na jméno.
„Můj život s ním byl vždycky nestabilní. Nikdy mi nedal šanci být jeho dcerou,“ píše například ve své knize dcera Allegra (*1966).