Skip to content

Krimi z Ameriky: Drogový dealer rozdrtí oblíbeného starce

Byla to obrovská rána! K automobilové nehodě se sbíhají lidé ze širokého okolí. Vyděšeně hledí na dva vozy. Zbyly z nich pouze kusy pomačkaného plechu. Z jeho se právě belhá kriminálník, který to má všechno na svědomí.

Pro celou skupinu drogových dealerů to měla být začátkem června 2016 zcela rutinní akce. Sejdou se s lidmi z branže, domluví se na podmínkách a v tichosti se vypaří. Jenže o plánovaném setkání v michiganském městečku Orion Township nevědí jen oni, ale také strážci zákona.

Uniformovaní muži na nic nečekají a na všechny zločince vtrhnou hned, jak ucítí vhodnou příležitost. Jejich dopadení však nebude probíhat podle předem stanoveného plánu.

Kvílení pneumatik předznamená tragédii

Rasheed Brown.

Čtveřice pachatelů, kterou tvoří dva muži a dvě sotva zletilé dívky, stihne naskákat do auta a vyrazit pryč. Za volant se posadí 31letý Rasheed Brown, chlapík s velice pestrou kriminální minulostí. Ví, že další soudní jednání by mohlo být jeho posledním.

O to usilovněji se snaží vozům opatřeným blikajícími houkačkami ujet. Kvílení pneumatik se rozléhá celým městem. Běda tomu, kdo se náhodou ocitne poblíž. „Snažili jsme se je za každou cenu zastavit, jeli strašně riskantně,“ popíše později situaci šerif Dan Toth.

Motor letí hrozivě daleko

Reo Dockter.

V té chvíli už ví, že shrnuje průběh policejní honičky, která skončila tragickou smrtí nevinného člověka. Brown totiž v rychlosti přesahující 150 kilometrů za hodinu čelně napálí do levé strany vozu, v němž sedí 75letý válečný veterán Reo Dockter. Ozve se ohlušující rána. Stařec téměř okamžitě není mezi živými. Auto se čtyřčlennou posádkou jej doslova rozdrtí. Motor a převodovku penzistovy dodávky najdou vyšetřovatelé několik stovek metrů daleko.

Tři z dealerů nejsou ani připoutaní a všichni skončí ve velmi vážném stavu v nemocnici, ale časem se z toho dostanou.

Omlouvám se vám, lidi

Soud.

Hlavní podíl viny americká justice očekávatelně připisuje Brownovi. Pozůstalí jsou Reovou smrtí viditelně zdrcení ještě ve chvíli, kdy přijde na řadu soudní proces. „Nezasloužil si, aby jeho život skončil takovýmto způsobem.

Bez varování, bez slitování, bez důvodu,“ souká ze sebe jeden z jeho blízkých přátel. Obžalovaný muž poprvé promluví až v okamžiku, kdy mu jde o krk. „Chci se všem omluvit. Je mi líto, co se stalo, lidi,“ marně se snaží o alespoň náznak odpuštění.

Ani soudce svým nenadálým pokáním neobměkčí. Koncem července roku 2017 jej pošle do vězení na 100 až 150 let.

Foto: clickondetroit.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články