Domů     Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!
Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!

Kdo tvrdí, že se ho vylučování střevních plynů netýká, lže. Podle lékařů je zdravý člověk vypustí až 14krát za den. Dělají to hollywoodské celebrity, členové královských rodin, papež i krásné modelky stejně, jako obyčejní smrtelníci.

Pokud však někdo pro tuto činnost zvolí špatné místo a okamžik, může to vést k nečekaným situacím!

Aby se podobné chování nedalo považovat za nespolečenské, měl by ho člověk vykonávat sám a na dobře větraném místě. Jedině tak nemusí řešit hlasitost doprovodného zvuku a případný nepříjemný odér.

Že se podcenění tohoto pravidla nevyplácí, o tom se přesvědčilo už velké množství lidí. Seznamte se teď s některými kuriózními aférami, které se odehrály v nedávné době.

Nevinné oběti

Rok: 2018

Letadlo nizozemské nízkonákladové společnosti Transavia na trase z Dubaje do Amsterodamu je nuceno nouzově přistát ve Vídni a z letadla jsou vyvedeni čtyři cestující, dva muži a dvě ženy.

Dva Nizozemci se totiž snaží násilím umravnit jednoho ze spolucestujících poté, co palubní personál nereaguje na jejich prosby, aby upozornil muže v řadě před nimi, že svými pravidelně vypouštěnými a neobyčejně páchnoucími větry obtěžuje okolí.

Kvůli nepokojům na palubě zvolí kapitán nouzové přistání a nechá vysadit ne původce problému, ale oba samozvané strážce pořádku se ženami, které měly tu smůlu, že seděly v řadě vedle nich, aniž by do rvačky jakkoliv zasahovaly. Ty se rozhodnou leteckou společnost žalovat.

Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…
Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…

Smraďoch před soudem

Rok: 2016

Berlínští policisté přijíždějí kontrolovat účastníky příliš hlučného večírku. Při předkládání dokladů si jeden z přítomných dvakrát hlasitě uleví.

Hlídka je přesvědčena, že se přitom úmyslně natočil k ženské člence policejní dvojice a udělí mu pokutu 900 eur, kterou hříšník odmítne zaplatit. Věc se po dlouhých tahanicích nakonec dostane až k soudu.

Celý proces se stane sledovanou záležitostí, která se změní ve velmi propíraný skandál mezi veřejností i v tisku, protože je v tomto případě plýtváno penězi na zbytečnosti, přičemž mohly být využity k mnohem smysluplnějším účelům.

Politici se rozhodnou celou záležitost prošetřit, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo.

Obtížný kolega

Rok: 2014

Před soud se dostane záležitost Richarda Clema z New Jersey, který je propuštěn ze zaměstnání poté, co svým „tělesným zápachem“ obtěžuje ostatní kolegy i zákazníky, kteří si na jeho extrémní plynatost stěžují.

Jeho manželka nelení a podává na zaměstnavatele žalobu za diskriminaci a porušení zákona o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

Tvrdí, že v případě jejího manžela jde o následky nepovedené břišní operace v roce 2010, přičemž se jeho problémy zhoršovaly, až nabyly podobu samostatného zdravotního problému.

To prý manažeři společnosti nedokázali pochopit a místo, aby se snažili situaci řešit, činili na Richardovu adresu urážlivé a ponižující komentáře, které mu způsobovaly duševní utrpení.

Soud však žalobu zamítl mimo jiné také proto, že vyhozenému muži byla nabídnuta práce z domova.

Prdět na policisty se nevyplácí!
Prdět na policisty se nevyplácí!

Rušení televize

Rok: 2013

Když Willie Butler z Floridy není schopný ani ochotný ovládnout své tělesné projevy, naštve tím svou přítelkyni Deborah Ann Burnsovou. Ta ho napomene a žádá ho, aby jí přestal pšoukat pod nos. Ráda by totiž v klidu a pohodlí sledovala svůj oblíbený seriál.

Její nevychovaný přítel ji však okřikne, aby byla zticha. Žena si to nenechá líbit. Během následující hádky ho bodne nožem do břicha a několikrát ho udeří tyčí. Policie ji později obviní z těžkého ublížení na zdraví.

Démoni v domě

Rok: 2013

Právník Madalin Ciculescu z rumunského města Pitești se rozhodne žalovat pravoslavného biskupa a 4 kněze, které si pozval do svého domu, aby z něj vyhnali pšoukající démony. Ti měli jeho příbytek naplňovat příšerným zápachem.

Přestože se muži snaží, seč mohou, jejich snaha je zřejmě neúspěšná. Právník prý i po jejich odchodu vidí démony v podobě zvířat, obvykle vran a také další podivné věci, které dělají jeho život nesnesitelným. Navíc je dům stále naplněn odporným puchem.

Muž dále tvrdí, že démoni v jednom kuse zapínají a vypínají televizor a další spotřebiče.

Rumunské soudy nižší i vyšší instance mu však nedají za pravdu s tím, že démoni i zápach jsou pouhým výplodem jeho fantazie a uloží mu povinnost zaplatit veškeré soudní výlohy.

Uražený právník se proto rozhodne, že se obrátí k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.
Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.

Špatný vtip

Rok události: 2012

Když 19letý student Harold Wayne Hadley z Mississippi zanechá na záchodě na útržku toaletního papíru vzkaz, že ve školní knihovně položil bombu, zdá se mu to jako dobrý vtip.

Když jeho zprávu najde jiný mladík, vyděsí se natolik, že s inkriminovaným útržkem doběhne do ředitelny. Na místo přijede celkem 11 speciálních jednotek, které prohledají školu, ale nic nenajdou. Zato pisatel je usvědčen podle rukopisu a zatčen.

Marné je vysvětlování, že své jednání nemyslel jako výhrůžku ani poplašnou zprávu, ale že pochází z venkova, kde se hlasitému vypouštění střevních plynů jednoduše říká „bomba“.

Tragický konec

Rok události: 2012

Ke smutné události dochází v americkém Ohiu, kde je k smrti ubita teprve 16letá Shaakira Dorseyová poté, co si udělala legraci z meteorismu své spolužačky. Ta ji surově napadne a mlátí ji hlava nehlava. Na následky brutálního útoku dívka později umírá.

Zarážející přitom je, že celé bitce přihlížejí dospělí a nikdo z nich nezavolá policii. Na místě jsou dokonce rodiče budoucí oběti. Pomoc zavolá až kolemjdoucí, který si všimne podivné skupiny. Pro Shaakiru je to však již pozdě.

Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.
Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.

Perlička z historie: Svérázný kumštýř

Francouzský umělec Le Pétomane, vlastním jménem Joseph Pujol (1857-1945) si založí svou kariéru na řízeném vypouštění větrů. Původně je pekařem, ale později objeví svůj umělecký talent a stane se hvězdou kabaretů.

V závěru 19. století vystupuje dokonce v Moulin Rouge. Dokáže svým specifickým způsobem přednést různé melodie, napodobovat všemožné zvuky, jako třeba výstřel z kanónu nebo bouřku i zhasnout svíčku na vzdálenost několika metrů.

Hrává také na okarínu, umístěnou v konečníku. Později si založí své divadlo, se kterým objíždí celou Francii. Uměleckou činnost ukončí během 1.světové války a vydělané peníze investuje do vlastního pekařství.

Foto: www.oddee.com, www.kn-online.de, www.thrillist.com, www.blowbacktrilogy.com, www.health24.com
Související články
Zajímavosti
Překvapivá historie: Proč se chodilo na poutě?
Chtěli byste jít pěšky víc než tisíc kilometrů do slavného kostela? V některých dobách našich dějin bylo dlouhé putování na posvátná místa obvyklé. Proč se na ně lidé vydávali a co si od toho slibovali? V knihách, příbězích i pohádkách odedávna nacházíme zmínky o lidech, kteří v chatrném oděvu, s mošnou přes rameno a holí kamsi kráčejí. Jsou to poutníci. Přestože se v minulosti […]
Zajímavosti
Kde najdeme nejstarší město Evropy? Možná v Bulharsku…
Kolosální Athény, které by nás uhranuly již ve 3. tisíciletí před Kristem? Malebný portugalský Lisabon nebo snad krétská Chania? Hledání nejstaršího města Evropy přesunují archeologové úplně jinam – do Bulharska. A i tady má dva favority…     Kdo také louskal s baterkou pod peřinou Eduarda Štorcha (1878–1956), vzpomene si na Osadu Havranů s nádhernými […]
Zajímavosti
Sůl nad zlato? Kde se bere jedna z nejdůležitějších surovin?
Všichni tu scénu z legendární pohádky známe. Když moudrá princezna Maruška řekne svému otci-králi, že má pro ni cenu jako sůl, rozpoutá to nevídané události, během kterých se ukáže, jak moc je tato komodita důležitá. Je tomu tak ale doopravdy? A jak to vlastně s výrobou soli vypadalo dřív a jak je to dnes? Sůl je tady […]
Zajímavosti
Protržení přehrady Bílá Desná: Mocný živel proměnil okolí v sutiny
Největší přehradní katastrofa v českých dějinách se odehrála před 107 lety a vyžádala si 65 lidských životů. Ani ne rok po kolaudaci přehrady na řece Bílá Desná v Jizerských horách došlo k jejímu protržení a voda, která se z ní vyvalila do údolí, za sebou zanechala zničené domy a mrtvé. Co se tehdy v okolí […]
reklama
historie
Bedřich Hrozný: Pokořitel chetitského písma se postaví také nacistům!
Na chodbách panuje nezvyklý ruch, do pracovny rektora doléhají ostré německé povely. Rychle vstane a pohotově dokráčí před budovu, kde zmerčí, jak nacisté nakládají nebohé studenty na korbu auta. Vzduch okamžitě zaplní dunivý profesorský hlas. Cesta k úspěchu je trnitá a pořádně klikatá. Své o tom ví také Bedřich Hrozný (1879-1952). Vědec, jenž rozluští chetitské písmo, […]
Dýmějový mor: Nelítostný revolucionář
Dýmějový mor, který ve 14. století zdevastuje Evropu, lze pojmenovat různě. Ovšem nazvali byste ho revolucionářem? Asi těžko. A přece jím, svým způsobem, je. Epidemie moru, která v polovině 14. Století pustoší Evropu a Asii, vyhubí podle 75 až 200 milionů lidí, což je přibližně třetina nebo v případě druhého údaje více než polovina obyvatel. Vylidní […]
Marie Terezie: Odhalujeme tajemství slavné panovnice
Marie Terezie byla vládkyní, jež po sobě zanechala odkaz, který výrazně ovlivnil budoucnost nejen naší země. To, že zavedla například povinnou školní docházku, je všeobecně známo. Jaký byl ale osobní život této slavné panovnice? V éře, kdy svět ovládali muži, byly ženy často odsouvány na okraj dějin. Ale jedna žena se odmítla podvolit osudu, odhodlaná […]
Španělská chřipka: Dvojspřeží jezdců apokalypsy
Měla více obětí než obě světové války dohromady. Čtyři vlny rozpuku viru A/H1N1, které v letech 1918-1920 nakazily každého třetího člověka na planetě, zahubily až 5 % světové populace. Pandemie, která dostala mnoho přízvisek – „bolševická nemoc“, „brazilská nemoc“, či „Napoleonský voják“ – se nejvíce proslavila jako chřipka španělská.   Španělsko k ní přitom přišlo […]
reklama
historie
Barvy nad zlato i drahé koření
Náš oděv nebýval vždy tak pestrobarevný jako dnes. Výroba barev na látky byla totiž v minulosti poměrně složitou záležitostí a vybrané odstíny barev navíc ukazovaly na společenské postavení nositele oděvu, nikoliv na jeho barevný vkus… Nejstarší záznamy o barvení látek pocházejí z mladší doby kamenné z Číny, kde lidé barvili své šaty ruměnkou. Nevíme však, […]
Po stopách Stonehenge: Začne to jednoduchým valem…
Vítejte v anglickém Amesbury. Protéká tudy slavná řeka Avona a ke Stonehenge to máme jen 3 kilometry. Právě tady je roku 2003 objeven hrob významného muže, který umírá kolem roku 2300 př. n. l. Hned dostává přezdívku Král Stonehenge. Vyloďovaly se právě v Amesbury některé z monolitů na stavbu kamenného unikátu? Ne. Řeka Avona je […]
Starověké Mohendžodaro: Nejluxusnější město světa
Davy skandují, peří létá. Kohoutí zápasy mají rituální charakter. Právě odtud, ze starověké Kukkutarmy, v překladu Kohoutího města, se rozšíří domestifikovaná drůbež do světa. Ale pozor: Zde je posvátná a nejí se!   Ve 2. tisíciletí před Kristem tu může žít až 100 000 obyvatel, což z „Kohoutova“ dělá metropoli světového významu. A živo tu […]
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tajemný král Artuš: Bylo nalezeno místo jeho početí?
enigmaplus.cz
Tajemný král Artuš: Bylo nalezeno místo jeho početí?
Kdo by neznal krále Artuše. Legendární anglický panovník měl podle středověkých dějepisců a romancí vést na počátku 6. století obranu Velké Británie proti Sasům. Současní historici nicméně jeho existe
Karty věděly víc než já
skutecnepribehy.cz
Karty věděly víc než já
Nikdy jsem moc nevěřila na takové to věštění, magii a další věci. Ale kamarádka mne jednou vzala za kartářkou. Ke své škodě. Neměla to dělat. S Gábinou jsme se poznaly na vysoké a od té doby jsme byly kamarádky. Rozuměly jsme si ve spoustě věcech, avšak já třeba byla víc při zemi než ona, takže
Hybridní mozkové systémy aneb Krysí neurony v mozcích myší
21stoleti.cz
Hybridní mozkové systémy aneb Krysí neurony v mozcích myší
Mezi lidmi přibývá těch, kteří trpí nějakým neurodegenerativním onemocněním, především ve vyšším věku, jehož nyní dosáhne více lidí. Plně porozumět těmto poruchám není pomocí současných výzkumných met
Doplul Pýtheás z Massalie až do Arktidy?
historyplus.cz
Doplul Pýtheás z Massalie až do Arktidy?
Plují stále víc na sever. Zastaví je až „Ztuhlé moře“, jak Pýtheás pojmenuje arktickou pustinu, kudy se nedá proplout lodí ani jít po svých. Hustá mlha, ledová kaše a plovoucí ledovce mu nahánějí hrůzu, a tak raději zamíří zpátky na jih.   Peněz moc nemají, a přesto svému synovi zajistí dobré vzdělání. Díky obětavosti rodičů
Milostná magie na 1. máje
nejsemsama.cz
Milostná magie na 1. máje
Polibek pod rozkvetlou třešní na Prvního máje má prý čarovnou moc. Proto je květen měsícem romantiky a vášně. Chcete vědět, jak lásku přivolat a posílit, či se zbavit té, o kterou nestojíte? Která z nás by nechtěla mávnout proutkem a mít po boku dokonalého partnera, že? Proto jsou kouzla lásky těmi nejoblíbenějšími. Pomocí magických rituálů můžete určitými způsoby něčí lásku posílit,
Hotel v Beverly Hills, v němž se nahrávala Pretty Woman, využívá holografický personál
iluxus.cz
Hotel v Beverly Hills, v němž se nahrávala Pretty Woman, využívá holografický personál
V hotelu Beverly Wilshire, kde se odehrávaly klíčové scény romantického hitu Pretty Woman z 90. let, přichází technologická revoluce. Představte si, že byste mohli mluvit s personálem hotelu tak, jak
Asijské nudle s vepřovým masem
tisicereceptu.cz
Asijské nudle s vepřovým masem
Co nesmí chybět v žádném asijském pokrmu? Především chilli, které dodá pokrmu ten správný říz, čerstvé bylinky, křupavá zelenina a sezamová semínka. Suroviny 200 g vepřových nudliček (například
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Zámek Kynžvart: Dřevomorka už dávno neřádí
epochanacestach.cz
Zámek Kynžvart: Dřevomorka už dávno neřádí
Zámek Kynžvart je vystavěn v kombinaci klasicismu a empíru a od roku 1828 v něm sídlilo muzeum, jedno z nejstarších v Čechách. Býval letním sídlem hraběte a diplomata poloviny 19. století Klemense Metternicha, a proto se v něm také odehrálo mnoho významných setkání evropských politiků. Navštívil ho ale například také básník Johann Wolfgang Goethe. Poté, co byl zestátněný zámek v roce
Na talíř, když šéfkuchař ho dává…
panidomu.cz
Na talíř, když šéfkuchař ho dává…
… králem všech květin je špenát, zpíval kdysi slavný zpěvák. Špenát je ale vskutku populární listová zelenina, která se používá téměř ve všech světových kuchyních. Z dětství si jej určitě pamatujete jako poměrně neoblíbenou přílohu k masu a naopak milované jídlo Pepka námořníka, kterému plechovka špenátu vždycky spolehlivě pomohla dodat mimořádné síly. Vědci docela nedávno
Uteče Rybové dcera za milencem?
nasehvezdy.cz
Uteče Rybové dcera za milencem?
Půvabná Rozálie Prachařová (20) je jednou z hvězd nového seriálu Lež na pláži. Postupně dospívá, a dokonce má i partnera, kterým je herecký kolega Karel Jirák (29). A právě to má dělat jejím rodičům
Jak se pářili termiti před 40 miliony lety?
epochalnisvet.cz
Jak se pářili termiti před 40 miliony lety?
Vědci nalezli v třetihorním baltském jantaru důkazy, že nejen vzhled hmyzu, ale také jeho chování je konzervováno desítky milionů let. Přibližně před 40 miliony let se termití pár druhu Electrotermes affinis zrovna věnoval námluvám, když uvízl v lepkavé pryskyřici stromu a navždy zůstal uvězněn ve zkamenělém jantaru. Tato dosud jediná známá fosilie páru termitů poskytla