Skip to content
reklama
reklama

Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!

Kdo tvrdí, že se ho vylučování střevních plynů netýká, lže. Podle lékařů je zdravý člověk vypustí až 14krát za den. Dělají to hollywoodské celebrity, členové královských rodin, papež i krásné modelky stejně, jako obyčejní smrtelníci.

Pokud však někdo pro tuto činnost zvolí špatné místo a okamžik, může to vést k nečekaným situacím!

Aby se podobné chování nedalo považovat za nespolečenské, měl by ho člověk vykonávat sám a na dobře větraném místě. Jedině tak nemusí řešit hlasitost doprovodného zvuku a případný nepříjemný odér. Že se podcenění tohoto pravidla nevyplácí, o tom se přesvědčilo už velké množství lidí.

Seznamte se teď s některými kuriózními aférami, které se odehrály v nedávné době.

Nevinné oběti

Rok: 2018

Letadlo nizozemské nízkonákladové společnosti Transavia na trase z Dubaje do Amsterodamu je nuceno nouzově přistát ve Vídni a z letadla jsou vyvedeni čtyři cestující, dva muži a dvě ženy. Dva Nizozemci se totiž snaží násilím umravnit jednoho ze spolucestujících poté, co palubní personál nereaguje na jejich prosby, aby upozornil muže v řadě před nimi, že svými pravidelně vypouštěnými a neobyčejně páchnoucími větry obtěžuje okolí.

Kvůli nepokojům na palubě zvolí kapitán nouzové přistání a nechá vysadit ne původce problému, ale oba samozvané strážce pořádku se ženami, které měly tu smůlu, že seděly v řadě vedle nich, aniž by do rvačky jakkoliv zasahovaly.

Ty se rozhodnou leteckou společnost žalovat.

blank
Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…

Smraďoch před soudem

Rok: 2016

Berlínští policisté přijíždějí kontrolovat účastníky příliš hlučného večírku. Při předkládání dokladů si jeden z přítomných dvakrát hlasitě uleví. Hlídka je přesvědčena, že se přitom úmyslně natočil k ženské člence policejní dvojice a udělí mu pokutu 900 eur, kterou hříšník odmítne zaplatit.

Věc se po dlouhých tahanicích nakonec dostane až k soudu. Celý proces se stane sledovanou záležitostí, která se změní ve velmi propíraný skandál mezi veřejností i v tisku, protože je v tomto případě plýtváno penězi na zbytečnosti, přičemž mohly být využity k mnohem smysluplnějším účelům.

Politici se rozhodnou celou záležitost prošetřit, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo.

Obtížný kolega

Rok: 2014

Před soud se dostane záležitost Richarda Clema z New Jersey, který je propuštěn ze zaměstnání poté, co svým „tělesným zápachem“ obtěžuje ostatní kolegy i zákazníky, kteří si na jeho extrémní plynatost stěžují.

Jeho manželka nelení a podává na zaměstnavatele žalobu za diskriminaci a porušení zákona o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Tvrdí, že v případě jejího manžela jde o následky nepovedené břišní operace v roce 2010, přičemž se jeho problémy zhoršovaly, až nabyly podobu samostatného zdravotního problému.

To prý manažeři společnosti nedokázali pochopit a místo, aby se snažili situaci řešit, činili na Richardovu adresu urážlivé a ponižující komentáře, které mu způsobovaly duševní utrpení. Soud však žalobu zamítl mimo jiné také proto, že vyhozenému muži byla nabídnuta práce z domova.

blank
Prdět na policisty se nevyplácí!

Rušení televize

Rok: 2013

Když Willie Butler z Floridy není schopný ani ochotný ovládnout své tělesné projevy, naštve tím svou přítelkyni Deborah Ann Burnsovou. Ta ho napomene a žádá ho, aby jí přestal pšoukat pod nos. Ráda by totiž v klidu a pohodlí sledovala svůj oblíbený seriál.

Její nevychovaný přítel ji však okřikne, aby byla zticha. Žena si to nenechá líbit. Během následující hádky ho bodne nožem do břicha a několikrát ho udeří tyčí. Policie ji později obviní z těžkého ublížení na zdraví.

Démoni v domě

Rok: 2013

Právník Madalin Ciculescu z rumunského města Pitești se rozhodne žalovat pravoslavného biskupa a 4 kněze, které si pozval do svého domu, aby z něj vyhnali pšoukající démony. Ti měli jeho příbytek naplňovat příšerným zápachem.

Přestože se muži snaží, seč mohou, jejich snaha je zřejmě neúspěšná. Právník prý i po jejich odchodu vidí démony v podobě zvířat, obvykle vran a také další podivné věci, které dělají jeho život nesnesitelným.

Navíc je dům stále naplněn odporným puchem. Muž dále tvrdí, že démoni v jednom kuse zapínají a vypínají televizor a další spotřebiče. Rumunské soudy nižší i vyšší instance mu však nedají za pravdu s tím, že démoni i zápach jsou pouhým výplodem jeho fantazie a uloží mu povinnost zaplatit veškeré soudní výlohy.

Uražený právník se proto rozhodne, že se obrátí k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

blank
Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.

Špatný vtip

Rok události: 2012

Když 19letý student Harold Wayne Hadley z Mississippi zanechá na záchodě na útržku toaletního papíru vzkaz, že ve školní knihovně položil bombu, zdá se mu to jako dobrý vtip. Když jeho zprávu najde jiný mladík, vyděsí se natolik, že s inkriminovaným útržkem doběhne do ředitelny.

Na místo přijede celkem 11 speciálních jednotek, které prohledají školu, ale nic nenajdou. Zato pisatel je usvědčen podle rukopisu a zatčen. Marné je vysvětlování, že své jednání nemyslel jako výhrůžku ani poplašnou zprávu, ale že pochází z venkova, kde se hlasitému vypouštění střevních plynů jednoduše říká „bomba“.

Tragický konec

Rok události: 2012

Ke smutné události dochází v americkém Ohiu, kde je k smrti ubita teprve 16letá Shaakira Dorseyová poté, co si udělala legraci z meteorismu své spolužačky. Ta ji surově napadne a mlátí ji hlava nehlava.

Na následky brutálního útoku dívka později umírá. Zarážející přitom je, že celé bitce přihlížejí dospělí a nikdo z nich nezavolá policii. Na místě jsou dokonce rodiče budoucí oběti. Pomoc zavolá až kolemjdoucí, který si všimne podivné skupiny.

Pro Shaakiru je to však již pozdě.

blank
Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.

Perlička z historie: Svérázný kumštýř

Francouzský umělec Le Pétomane, vlastním jménem Joseph Pujol (1857-1945) si založí svou kariéru na řízeném vypouštění větrů. Původně je pekařem, ale později objeví svůj umělecký talent a stane se hvězdou kabaretů.

V závěru 19. století vystupuje dokonce v Moulin Rouge. Dokáže svým specifickým způsobem přednést různé melodie, napodobovat všemožné zvuky, jako třeba výstřel z kanónu nebo bouřku i zhasnout svíčku na vzdálenost několika metrů.

Hrává také na okarínu, umístěnou v konečníku. Později si založí své divadlo, se kterým objíždí celou Francii. Uměleckou činnost ukončí během 1.světové války a vydělané peníze investuje do vlastního pekařství.

Foto: www.oddee.com, www.kn-online.de, www.thrillist.com, www.blowbacktrilogy.com, www.health24.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
Anglická čarodějnice Peggy Gronach: Měnila se v krvelačné monstrum?
enigmaplus.cz

Anglická čarodějnice Peggy...

Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými...
Daniela chce od Ondřeje jediné… Mít společné děťátko!
nasehvezdy.cz

Daniela chce od Ondřeje jediné…...

Vztah moderátorky...
Pozoruhodný svět vyder
21stoleti.cz

Pozoruhodný svět vyder

Je známo, že polovodní savci jsou velmi...
Narazil belgický plukovník na obřího krále hadů?
enigmaplus.cz

Narazil belgický plukovník na...

Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří...
Le Chaton: Podzimní péče o pleť s leknínem a malinami
iluxus.cz

Le Chaton: Podzimní péče o...

Aby pleť po letním slunění vypadala dobře i...
Jak se rozhoduje buňka?
epochalnisvet.cz

Jak se rozhoduje buňka?

Prestižní evropský grant – ERC...
Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Opravdu má Matonoha mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Opravdu má Matonoha mladší...

Má doma krásnou manželku, ale...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
Neumí se o nic postarat a je líná
skutecnepribehy.cz

Neumí se o nic postarat a je...

Vždy jsem si myslela o své...
Domažlice, srdce Chodska
epochanacestach.cz

Domažlice, srdce Chodska

Město Domažlice a celá...