Domů     Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!
Jen tak si ulevit: Kvůli „prdění“ k soudu i za mříže!

Kdo tvrdí, že se ho vylučování střevních plynů netýká, lže. Podle lékařů je zdravý člověk vypustí až 14krát za den. Dělají to hollywoodské celebrity, členové královských rodin, papež i krásné modelky stejně, jako obyčejní smrtelníci.

Pokud však někdo pro tuto činnost zvolí špatné místo a okamžik, může to vést k nečekaným situacím!

Aby se podobné chování nedalo považovat za nespolečenské, měl by ho člověk vykonávat sám a na dobře větraném místě. Jedině tak nemusí řešit hlasitost doprovodného zvuku a případný nepříjemný odér.

Že se podcenění tohoto pravidla nevyplácí, o tom se přesvědčilo už velké množství lidí. Seznamte se teď s některými kuriózními aférami, které se odehrály v nedávné době.

Nevinné oběti

Rok: 2018

Letadlo nizozemské nízkonákladové společnosti Transavia na trase z Dubaje do Amsterodamu je nuceno nouzově přistát ve Vídni a z letadla jsou vyvedeni čtyři cestující, dva muži a dvě ženy.

Dva Nizozemci se totiž snaží násilím umravnit jednoho ze spolucestujících poté, co palubní personál nereaguje na jejich prosby, aby upozornil muže v řadě před nimi, že svými pravidelně vypouštěnými a neobyčejně páchnoucími větry obtěžuje okolí.

Kvůli nepokojům na palubě zvolí kapitán nouzové přistání a nechá vysadit ne původce problému, ale oba samozvané strážce pořádku se ženami, které měly tu smůlu, že seděly v řadě vedle nich, aniž by do rvačky jakkoliv zasahovaly. Ty se rozhodnou leteckou společnost žalovat.

Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…
Důvodem nouzového přistání může být cokoliv. Třeba smraďoch na palubě…

Smraďoch před soudem

Rok: 2016

Berlínští policisté přijíždějí kontrolovat účastníky příliš hlučného večírku. Při předkládání dokladů si jeden z přítomných dvakrát hlasitě uleví.

Hlídka je přesvědčena, že se přitom úmyslně natočil k ženské člence policejní dvojice a udělí mu pokutu 900 eur, kterou hříšník odmítne zaplatit. Věc se po dlouhých tahanicích nakonec dostane až k soudu.

Celý proces se stane sledovanou záležitostí, která se změní ve velmi propíraný skandál mezi veřejností i v tisku, protože je v tomto případě plýtváno penězi na zbytečnosti, přičemž mohly být využity k mnohem smysluplnějším účelům.

Politici se rozhodnou celou záležitost prošetřit, aby se do budoucna nic podobného neopakovalo.

Obtížný kolega

Rok: 2014

Před soud se dostane záležitost Richarda Clema z New Jersey, který je propuštěn ze zaměstnání poté, co svým „tělesným zápachem“ obtěžuje ostatní kolegy i zákazníky, kteří si na jeho extrémní plynatost stěžují.

Jeho manželka nelení a podává na zaměstnavatele žalobu za diskriminaci a porušení zákona o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

Tvrdí, že v případě jejího manžela jde o následky nepovedené břišní operace v roce 2010, přičemž se jeho problémy zhoršovaly, až nabyly podobu samostatného zdravotního problému.

To prý manažeři společnosti nedokázali pochopit a místo, aby se snažili situaci řešit, činili na Richardovu adresu urážlivé a ponižující komentáře, které mu způsobovaly duševní utrpení.

Soud však žalobu zamítl mimo jiné také proto, že vyhozenému muži byla nabídnuta práce z domova.

Prdět na policisty se nevyplácí!
Prdět na policisty se nevyplácí!

Rušení televize

Rok: 2013

Když Willie Butler z Floridy není schopný ani ochotný ovládnout své tělesné projevy, naštve tím svou přítelkyni Deborah Ann Burnsovou. Ta ho napomene a žádá ho, aby jí přestal pšoukat pod nos. Ráda by totiž v klidu a pohodlí sledovala svůj oblíbený seriál.

Její nevychovaný přítel ji však okřikne, aby byla zticha. Žena si to nenechá líbit. Během následující hádky ho bodne nožem do břicha a několikrát ho udeří tyčí. Policie ji později obviní z těžkého ublížení na zdraví.

Démoni v domě

Rok: 2013

Právník Madalin Ciculescu z rumunského města Pitești se rozhodne žalovat pravoslavného biskupa a 4 kněze, které si pozval do svého domu, aby z něj vyhnali pšoukající démony. Ti měli jeho příbytek naplňovat příšerným zápachem.

Přestože se muži snaží, seč mohou, jejich snaha je zřejmě neúspěšná. Právník prý i po jejich odchodu vidí démony v podobě zvířat, obvykle vran a také další podivné věci, které dělají jeho život nesnesitelným. Navíc je dům stále naplněn odporným puchem.

Muž dále tvrdí, že démoni v jednom kuse zapínají a vypínají televizor a další spotřebiče.

Rumunské soudy nižší i vyšší instance mu však nedají za pravdu s tím, že démoni i zápach jsou pouhým výplodem jeho fantazie a uloží mu povinnost zaplatit veškeré soudní výlohy.

Uražený právník se proto rozhodne, že se obrátí k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.
Kdyby se Harold Wayne Hadley věnoval na WC jen činnosti, kvůli které tam zamířil, nemusely vyjíždět speciální jednotky.

Špatný vtip

Rok události: 2012

Když 19letý student Harold Wayne Hadley z Mississippi zanechá na záchodě na útržku toaletního papíru vzkaz, že ve školní knihovně položil bombu, zdá se mu to jako dobrý vtip.

Když jeho zprávu najde jiný mladík, vyděsí se natolik, že s inkriminovaným útržkem doběhne do ředitelny. Na místo přijede celkem 11 speciálních jednotek, které prohledají školu, ale nic nenajdou. Zato pisatel je usvědčen podle rukopisu a zatčen.

Marné je vysvětlování, že své jednání nemyslel jako výhrůžku ani poplašnou zprávu, ale že pochází z venkova, kde se hlasitému vypouštění střevních plynů jednoduše říká „bomba“.

Tragický konec

Rok události: 2012

Ke smutné události dochází v americkém Ohiu, kde je k smrti ubita teprve 16letá Shaakira Dorseyová poté, co si udělala legraci z meteorismu své spolužačky. Ta ji surově napadne a mlátí ji hlava nehlava. Na následky brutálního útoku dívka později umírá.

Zarážející přitom je, že celé bitce přihlížejí dospělí a nikdo z nich nezavolá policii. Na místě jsou dokonce rodiče budoucí oběti. Pomoc zavolá až kolemjdoucí, který si všimne podivné skupiny. Pro Shaakiru je to však již pozdě.

Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.
Joseph Pujol aneb Le Pétomane byl vskutku mimořádný umělec.

Perlička z historie: Svérázný kumštýř

Francouzský umělec Le Pétomane, vlastním jménem Joseph Pujol (1857-1945) si založí svou kariéru na řízeném vypouštění větrů. Původně je pekařem, ale později objeví svůj umělecký talent a stane se hvězdou kabaretů.

V závěru 19. století vystupuje dokonce v Moulin Rouge. Dokáže svým specifickým způsobem přednést různé melodie, napodobovat všemožné zvuky, jako třeba výstřel z kanónu nebo bouřku i zhasnout svíčku na vzdálenost několika metrů.

Hrává také na okarínu, umístěnou v konečníku. Později si založí své divadlo, se kterým objíždí celou Francii. Uměleckou činnost ukončí během 1.světové války a vydělané peníze investuje do vlastního pekařství.

Foto: www.oddee.com, www.kn-online.de, www.thrillist.com, www.blowbacktrilogy.com, www.health24.com
Související články
Zajímavosti
Sůl nad zlato? Kde se bere jedna z nejdůležitějších surovin?
Všichni tu scénu z legendární pohádky známe. Když moudrá princezna Maruška řekne svému otci-králi, že má pro ni cenu jako sůl, rozpoutá to nevídané události, během kterých se ukáže, jak moc je tato komodita důležitá. Je tomu tak ale doopravdy? A jak to vlastně s výrobou soli vypadalo dřív a jak je to dnes? Sůl je tady […]
Zajímavosti
Protržení přehrady Bílá Desná: Mocný živel proměnil okolí v sutiny
Největší přehradní katastrofa v českých dějinách se odehrála před 107 lety a vyžádala si 65 lidských životů. Ani ne rok po kolaudaci přehrady na řece Bílá Desná v Jizerských horách došlo k jejímu protržení a voda, která se z ní vyvalila do údolí, za sebou zanechala zničené domy a mrtvé. Co se tehdy v okolí […]
Zajímavosti
Proč je tak těžké zlechtat sám sebe?
Když se někdo dotkne naší kůže, dotkne se zároveň našeho mozku. Oba dva orgány jsou v neustálém dialogu. Mozek, který veškeré informace poskytované kůží přijímá a zpracovává, nevnímá jenom to, co cítí, ale také, jaké by to mělo být. Důvěrný dotek od milence proto vyhodnotí jinak než stejný kontakt od cizího člověka v městské hromadné […]
Zajímavosti
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá, […]
reklama
historie
Bedřich Hrozný: Pokořitel chetitského písma se postaví také nacistům!
Na chodbách panuje nezvyklý ruch, do pracovny rektora doléhají ostré německé povely. Rychle vstane a pohotově dokráčí před budovu, kde zmerčí, jak nacisté nakládají nebohé studenty na korbu auta. Vzduch okamžitě zaplní dunivý profesorský hlas. Cesta k úspěchu je trnitá a pořádně klikatá. Své o tom ví také Bedřich Hrozný (1879-1952). Vědec, jenž rozluští chetitské písmo, […]
Dýmějový mor: Nelítostný revolucionář
Dýmějový mor, který ve 14. století zdevastuje Evropu, lze pojmenovat různě. Ovšem nazvali byste ho revolucionářem? Asi těžko. A přece jím, svým způsobem, je. Epidemie moru, která v polovině 14. Století pustoší Evropu a Asii, vyhubí podle 75 až 200 milionů lidí, což je přibližně třetina nebo v případě druhého údaje více než polovina obyvatel. Vylidní […]
Marie Terezie: Odhalujeme tajemství slavné panovnice
Marie Terezie byla vládkyní, jež po sobě zanechala odkaz, který výrazně ovlivnil budoucnost nejen naší země. To, že zavedla například povinnou školní docházku, je všeobecně známo. Jaký byl ale osobní život této slavné panovnice? V éře, kdy svět ovládali muži, byly ženy často odsouvány na okraj dějin. Ale jedna žena se odmítla podvolit osudu, odhodlaná […]
Španělská chřipka: Dvojspřeží jezdců apokalypsy
Měla více obětí než obě světové války dohromady. Čtyři vlny rozpuku viru A/H1N1, které v letech 1918-1920 nakazily každého třetího člověka na planetě, zahubily až 5 % světové populace. Pandemie, která dostala mnoho přízvisek – „bolševická nemoc“, „brazilská nemoc“, či „Napoleonský voják“ – se nejvíce proslavila jako chřipka španělská.   Španělsko k ní přitom přišlo […]
reklama
zajímavosti
Rekordmani mezi rostlinami: Fascinující nej rostlinné říše
Znáte je? Nejmenší a největší rostliny světa, rostliny s nejdelšími listy, největšími květy či nejdelším jehličím, nebo třeba nejstarší rostlinu, jejíž věk je téměř pět tisíc let?  Představujeme vám rekordmany z říše rostlin, seznamte se. Obrovsky rozmanitý svět rostlin nás obklopuje v každém koutu světa. Rostliny nám i zvířatům poskytují potravu a kyslík, bez kterého […]
Užitečný lógr: Hnojí, čistí i předpovídá budoucnost
Než umyjete šálek, zkuste si rozmyslet, jestli by se vám kávová sedlina k něčemu nehodila. Můžete ji použít třeba na zahradě, při úklidu domácnosti, k vylepšení složení betonu nebo péči o pleť. V průmyslu ji testují na všechny možné způsoby a získává body v mnoha výrobních odvětvích. Když si milovníci mleté kávy vypijí svůj šálek, […]
Proč všechny cesty vedou do Říma?
Řím už dnes není středem světa, ovšem v době mocné starověké říše to tak trochu bylo. Když vzniklo ono známé úsloví, skutečně vedly všechny cesty právě tam? Jak město Řím, jako centrum bohaté Římské říše, postupně roste, rozrůstá se kolem něj i síť menších i větších cest. Jak jinak než pevných a kvalitních, postavených podle […]
Becherovka: Likér s chutí tajemství…
Mnoho světových značek si své výrobní postupy přísně střeží. Nejinak je tomu rovněž i v případě slavné, věhlasné Becherovky Original. Říká se, že její výrobní recepturu prý vždy znají pouze dva zaměstnanci. Ti v přesném poměru míchají směs přibližně dvaceti různých bylin a koření. Celkově se její přímou výrobou údajně zabývá jen dvacet lidí, i […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Unikátní expozice: Zbiroh, sídlo templářů
epochanacestach.cz
Unikátní expozice: Zbiroh, sídlo templářů
Před deseti lety zámek Zbiroh způsobil senzaci svou expozicí nazvanou Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů. Výstava trvala půl roku a většina jejích exponátů na místě zůstala, takže dnes může nová expozice znovu připomenout historii templářského řádu spojenou se zámkem. Výstavě dominuje takzvaná Lukánská deska – autoportrét Leonarda da Vinci, dílo, které
Přehled druhů těstovin: Kolínka, nebo mašličky?
panidomu.cz
Přehled druhů těstovin: Kolínka, nebo mašličky?
Nebo máte rádi jiné? Těstovin je tolik, že není snadné všechny vyjmenovat. Vždyť jich prý existuje víc než 300 druhů a ze všech se dají vykouzlit skvělá jídla. Pryč jsou doby, kdy jste v obchodě viděli tak nanejvýš kolínka, nudle a špagety. Teď je výběr tak široký, že je někdy těžké si vybrat. Můžete se rozhodovat
Perleťová óda na polibek Měsíce v podání Frederique Constant
iluxus.cz
Perleťová óda na polibek Měsíce v podání Frederique Constant
Hodinky Classics Elegance Luna jsou nejnovějším modelem z značky Frederique Constant. Vůbec poprvé v historii manufaktury navrhla měsíční fázi těchto hodinek dcera jejího vedoucího výzkumu a vývoje. D
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
skutecnepribehy.cz
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
Tehdy jsem byla sama ještě dítě! Pozdě jsem litovala, že jsem své miminko dala k adopci, ale neměla jsem na výběr. Po letech si mě však našlo! Je to tak dávno, a přesto se na to nedá zapomenout! Stále to strašně bolí. Bylo mi šestnáct, když jsem se zamilovala do vojáka, který sloužil v našem městě. Myslela jsem
Losos plněný špenátem a sýrem
nejsemsama.cz
Losos plněný špenátem a sýrem
Losos je oblíbená a velmi zdravá ryba. S náplní z čerst­vého špenátu a výrazného ovčího sýra je to doslova lahůdka, použít ale samozřejmě můžete i jiný sýr. Potřebujete: ✿ 4 filety z lososa ✿ 200 g baby špenátu ✿ 100 g ovčího sýra ✿ 1 stroužek česneku ✿ pepř, sůl, koření na ryby ✿ olivový olej
Plastická chirurgie: Jak změnila život válečným veteránům?
21stoleti.cz
Plastická chirurgie: Jak změnila život válečným veteránům?
Těžké dělostřelectvo a kulomety způsobují zranění dosud nevídaná. Šrapnely odtrhávají kusy tváře. Jedovaté plyny poškozují tkáně. I „obyčejný“ požár nadělá pořádnou paseku… Zdá se, že osudem znetvořen
Chystá se Burešová utéct ke konkurenci?
nasehvezdy.cz
Chystá se Burešová utéct ke konkurenci?
Nedávno herečka ze ZOO Eva Burešová (30) překvapivě ohlásila, že v seriálu končí. Jako důvod uvedla, že se chce více soustředit na hudební kariéru a rodinu. Možná je ale důvod úplně jinde. Do redakc
Tulou: Stavěli Číňané pevnosti pro 800 lidí?
historyplus.cz
Tulou: Stavěli Číňané pevnosti pro 800 lidí?
Život jim ztrpčují nájezdníci, loupežné bandy i rozmary počasí. Proto si lidé z etnické skupiny Hakka začínají ve středověku stavět podivuhodné domy, které je před všemi nástrahami mají ochránit. Byť tyto „pevnosti“ vypadají na první pohled jednoduše, jsou promyšlené do posledního detailu a z hlediska obranyschopnosti se vyrovnají evropským hradům…   První tulou, jak se těmto zvláštním
Unikátní ultra-temná galaxie
epochalnisvet.cz
Unikátní ultra-temná galaxie
V mnohém připomíná Mléčnou dráhu s dostatkem materiálu pro vznik miliard hvězd. Jak se ale zdá, J0613+52 žádné hvězdy nemá. Je osamoceným chuchvalcem prachu a plynu unášeným vesmírem od počátku věků. Tak alespoň galaxie pojmenovaná J0613+52 na první pohled vypadá.   Tým vedený astrofyzičkou Karen O´Neilovou bizarní objekt vzdálený 270 milionů světelných let za pomocí
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Záhada smrti mladého krále: Opravdu padl v bitvě?
enigmaplus.cz
Záhada smrti mladého krále: Opravdu padl v bitvě?
V roce 1578 se střetla portugalská a arabská vojska v bitvě u marockého Ksár-el-Kebíru. V boji bylo portugalské vojsko takřka celé zničeno. Mezi padlými měl být „údajně“ i portugalský král Sebastián I
Česnekové brambory
tisicereceptu.cz
Česnekové brambory
Brambory vařené a pečené ve vývaru s česnekem mají znamenitou chuť. Můžete si je dát samotné nebo jako přílohu. Potřebujete 1,5 kg brambor 1 lžíci olivového oleje 50 g másla 2–3 stroužky česn