Skip to content

Tváří se jako zbožný křesťan: Jeho zájmy ale mají k lásce k bližnímu velmi daleko!

Britskému autorovi příručky pro internetové pedofily Richarda Huckleovi se úřady snaží dostat na kobylku pěkně dlouho. V přestrojení za učitele angličtiny se mu podaří zneužít stovky dětí po celé jihovýchodní Asii.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Do Asie se Richard Huckle (*1986) poprvé dostane po ukončení střední školy v roce 2005. Tváří se jako zbožný křesťan. Pomáhá v místních kostelích. Začne fotografovat a vyučovat angličtinu. Jenomže jeho skutečné zájmy mají ke křesťanské lásce k bližnímu skutečně velmi daleko.

Cílí hlavně na chudé

Richard Huckle.
Richard Huckle.

Ve skutečnosti jen v Malajsii zneužije minimálně 200 dětí. Huckle je autorem knihy Pedofilové a chudoba: průvodce milovníka dětí. V duchu vlastního návodu si hledá oběti také v Singapuru, v Laosu a v Indii, kam se vetře pod záminkou finanční pomoci chudým rodinám.

Zvláštní pozornost věnuje sirotčincům. Plánuje i to, že se ožení a stane pěstounem, aby měl přístup k dalším malým chlapcům. Preferuje totiž oběti stejného pohlaví.

Pravda vyjde najevo po letech

Huckle se snaží dostat do kontaktu s malými chlapci.
Huckle se snaží dostat do kontaktu s malými chlapci.

Toho, že se na skryté části internetu, známé jako Darknet, objevuje značné množství nedávno pořízených snímků obsahujících zneužívání malých chlapců, si všimne speciální jednotka australské policie, zvaná Argos.

To ona dá svým britským kolegům tip. Na síti zvané Zóna lásky se pohybuje skupina pedofilů a mezi nimi je i Huckle.

Dokud se nenapraví, musí bručet

Huckle si v řadě sirotčinců získá důvěru vychovatelů.
Huckle si v řadě sirotčinců získá důvěru vychovatelů.

Britští muži zákona si na něj počkají 9. prosince 2014 na mezinárodním letišti Gatwick v Londýně. Tehdy vyjde najevo, o jakou osobu se jedná. Je obžalován ze zneužití a znásilnění mnoha dětí ve věku od 6 měsíců do 12 let, z výroby a držení dětské pornografie a z dalších souvisejících zločinů.

Za to ho soudce Peter Rook pošle do vězení minimálně do roku 2041 s tím, že propuštěn může být pouze v případě, když odpovědné instituce uznají, že již pro děti nepředstavuje ohrožení.

Foto: dailymail.co.uk, mirror.co.uk, central news
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …