Skip to content

Muže v Ohiu pronásledovalo prase: Na pomoc si zavolal policii!

Všechno to začalo brzkým ranním telefonátem na policejní ústřednu v Ohiu. V půl šesté ráno volal policii muž vracející se domů z vlakové zastávky. Do telefonu oznámil, že je pronásledován prasetem, a že si není jistý, jak se má zachovat.

Policisté, kteří za mužem vyrazili počítali s tím, že volající bude pod vlivem alkoholu nebo drog, nebo že půjde pouze o nějaký vtip. Když ale k vlakové stanici dorazili, našli střízlivého muže a kousek za ním prase, které ho následovalo.

Policisté prase odchytili a odvezli na policejní stanice. Odtud pak Zoey, jak se prase jmenovalo, putovala zpět ke svému majiteli. Proč ale Zoey pronásledovala neznámého člověka?

Specialistka na chování zvířat Lori Marino uvedla, že prasata jsou obecně velmi společenská zvířata. “Bylo to jednoduše nejspíš proto, že prase bylo na něco velmi zvědavé,” řekla Marino. Prase je totiž v podstatě stejně chytré jako pes, a pokud je ochočené, tak se i podobně jako pes chová.

“Je to viditelné i z fotky na které sedí v policejním autě,” uvedla Marino. Zoey také mohla z neznámého muže vycítit jídlo, nebo se prostě snažila o to, aby na sebe přilákala pozornost. “Prasata jsou v tomto ohledu velmi citlivá.

Poznají, když jim věnujete pozornost, nebo jen jestli se na ně díváte,” konstatovala Marino.

Pro někoho jsou tyto informace o prasatech banální a známé, pro spoustu lidí jsou ale novinkou, a zpráva o praseti Zoey, pronásledujícím člověka, se brzy stala v USA hitem.

Foto: livescience.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …