Skip to content

Indický pouliční zubař Kulwant Singh: Hygienou se nezdržuje!

Otře kleště o zaprášené kalhoty a potáhne z cigarety v koutku. Pak prstem, kterým se ještě před chvílí dloubal v nose, sáhne zákazníkovi do otevřených úst a přitlačí mu jazyk k patru. Zapře se, uchopí kleštěmi bolavý zub, znovu potáhne z cigarety, zapáčí a trhne.

Zatímco pacient se zhroutí bolestí a tiše skučí, na vytržený zakrvácený zub pohozený do prachu silnice se okamžitě slétnou mouchy. Ty jsou tu všude a Kulwant Singh se je ani nesnaží odhánět. Je jedním z mnoha pouličních indických zubařů.

Ordinuje v městečku Amritsar a jeho ordinací tvoří rozvrzaná stolička a malý stolek. Na něm má rozloženy desítky zubních protéz a velkou, ručně malovanou reklamní ceduli. V omlácené plechové krabici má pár starých skalpelů, narezlý pilník, nebozez a několik kleští, které vypadají, že pamatují ještě rozestavěný Tádž Mahal.

Pouliční indický zubař ve své ordinaci

Pro Evropana děsivá podívaná

Už jen podívaná na ordinující pouliční zubaře je pro Evropany, uvyklé anestezii, desinfekci a laserovým vrtačkám, hodně drsný zážitek. Většina z nich ani nemá žádné lékařské vzdělání, ale se štěstím mohou zákazníci narazit na někoho, kdo alespoň dělal asistenta skutečnému zubaři.

Jejich hlavní výhodou je rychlost a cena. Trhání zubu přijde v přepočtu na pouhých třicet korun a navíc, a na tom si hrdí pouliční zubaři zakládají, se platí, jen když je člověk se zákrokem spokojen.

Jejich metody jsou drsnější než pilníky, které používají.

Foto: https://www.wired.com pinterest http://darkroom.baltimoresun.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …