Skip to content

Vraždy v chatce č. 28: Případ brutálního zločinu je přes 30 let nevyřešený

V dubnovém ránu se vrací čtrnáctiletá Sheila Sharpová domů po noci, strávené u kamarádky. Uvítá ji podivný klid v jejich domku. „Vy tady snad ještě všichni spíte?!“ vykřikne vesele. Když se nedočká odpovědi, vejde do obýváku.

Její život pak už nikdy není jako předtím.

Případ dosud neobjasněné čtyřnásobné vraždy, která otřásla poklidným kalifornským horským letoviskem Keddie v roce 1981, dosud poutá pozornost. Nejen pro svou neobyčejnou brutalitu, ale také proto, že se v případu vyskytlo příliš mnoho záhad, nejasností a neobvyklých skutečností.

V chatce v lesním resortu tehdy přichází o život matka a její dospívající syn se svým kamarádem. Dcera je unesena a její pozůstatky nalezeny o tři roky později. Přes veškeré vyšetřování se dosud nepodařilo usvědčit vraha.

V nedávné době se však vyskytly nové skutečnosti, které by mohly vnést světlo do této dávné krvavé záležitosti.

Místo činu šokovalo i otrlé muže zákona

Děsuplný návrat

Když 12. dubna 1981 před osmou ráno vychází čtrnáctiletá Sheila Sharpová z jedné z chatek, ležících v malebném rekreačním resortu, je svěží ráno. Vrací se od kamarádky do chatky číslo 28, kde už několikátý měsíc žije se svou matkou a čtyřmi sourozenci.

Ani v nejhorším snu by ji nenapadlo, co ji čeká po příchodu domů. V obývacím pokoji nachází mrtvá a zohavená těla své matky, patnáctiletého bratra Johna a jeho sedmnáctiletého kamaráda Dany Paula Wingate. Oběti někdo umlátil kladivem a na dokonání příšerného díla použil steakový nůž. Krev je všude okolo. Z chatky také zmizela dvanáctiletá Tina Sharpová.

Oběti (zleva): Dana P. Wingate, Tina Sharpová, Glenna Sue Sharpová, John Sharp

Záhadný klid

Ve vedlejším pokoji během vražedného běsnění přitom klidně spali další dva mladší sourozenci a jejich kamarád. Podle policie přitom někdo všechny tři zavražděné před smrtí brutálně týral okolo 10 hodin.

Jak je možné, že chlapci nic neslyšeli? Také ostatní obyvatelé letoviska vypovídají, že klid jarní noci nebyl ničín narušen. Žádný křik, hádka, rány nebo pláč. Spekulovalo se dokonce, že by snad údajně spící chlapci mohli být zapojeni do celé věci.

Přes mnohé výslechy, řady vyšetřovacích verzí, hypotéz o důvodu zločinu a označení některých osob za podezřelé je případ nakonec zařazen mezi nevyřešené kauzy.

Dlužím to spolužákům

V roce 2010 se stává zdejším šerifem Greg Hagwood, spolužák obou zabitých chlapců a rozhodne se znovu celý případ otevřít. V roce 2013 pozve ke spolupráci někdejšího vyšetřovatele Mika Gamberga. Společně krok za krokem zvolna skládají mozaiku celého případu včetně těch věcí, které nebyly dostatečně prověřeny.

Jak je možné, že teprve nyní Gamberg nalézá dopis od jednoho z hlavních podezřelých, Martina Smartta, určený jeho manželce Marilyn, která byla kamarádkou mrtvé 36leté Sue Sharpové? Ta jako řešení manželské krize poradila Marilyn odchod od manžela.

Navzdory rozsáhlému pátrání je dodnes případ nevyřešený.

Podivná přehlédnutí

Smartt ve svém dopise píše: „Zaplatil jsem cenu za naši lásku a nyní jsem ji vykoupil čtyřmi lidskými životy.“ Dopis byl během vyšetřování „přehlédnut“ a nikdy nebyl uveden jako důkaz. Muž navíc tvrdil, že nemohl být vrahem kvůli ztrátě svého kladiva, které popsal jako ocelový nástroj s modrou rukojetí.

Podobné bylo nedávno nalezeno na dně tybníka poblíž Keddie a je testováno na přítomnost DNA nebo stop krve. Další záhadou je důvod, proč při vyšetřování nebyl použit záznam anonymního volání na tísňovou linku 911 po oznámení nálezu lebky v roce 1984.

Pohřbená minulost

Volající tvrdil, že jde o Tinu, i když ještě nebyla k dispozici oficiální lékařská zpráva. Proč bylo tolik důležitých věcí dáno „k ledu“? Podle některých svědectví se v chatce č. 28 po vraždách začaly údajně velmi aktivně projevovat paranormální jevy.

Může jít o následek děsivých událostí anebo jen lidskou fantazii? V roce 2004 nechává nakonec nový majitel resortu děsivý objekt raději zbourat. Chatka zmizela, případ však ještě zdaleka uzavřen není.

Foto: : www.decidedlygrim.net, www.documentingreality.com, http://historycollection.co, https://mysteriousandunsolvedstories.wordpress.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Exorcisté mají letos plné ruce práce. Viní z toho současnou pandemii
enigmaplus.cz

Exorcisté mají letos plné ruce...

Pandemie koronaviru má po celém světě nejrůznější...
Perníková chaloupka Ráby u Pardubic
epochanacestach.cz

Perníková chaloupka Ráby u...

Pokud plánujete...
Matky v ní mají svůj vzor
nasehvezdy.cz

Matky v ní mají svůj vzor

Každý si sledující získává na sociálních sítích...
Katastrofa klepe na dveře
21stoleti.cz

Katastrofa klepe na dveře

Scénář jako z katastrofického...
Jaeger-LeCoultre: potápěčské hodinky z rodiny Polaris
iluxus.cz

Jaeger-LeCoultre:...

Dva nové modely obohatily kolekci Polaris, jde o...
Znovuobjevení kresby Panny Marie. Zázrak, nebo chemie?
enigmaplus.cz

Znovuobjevení kresby Panny...

V roce 2007 vytvořila skupina umělců v Mexiku...
Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho komnatami duše mrtvých vojáků?
epochanacestach.cz

Hrádek u Nechanic: Bloudí jeho...

Zámek Hrádek u Nechanic...
Pro terasu jako dělané
rezidenceonline.cz

Pro terasu jako dělané

Součástí většiny moderních...
Mechanické ploty nebo elektřina?
epochalnisvet.cz

Mechanické ploty nebo...

Desítky tisíc až statisíce kaprovitých ryb ročně...
Petra Hřebíčková: S kým zas byla v posteli?
nasehvezdy.cz

Petra Hřebíčková: S kým zas...

Jde z role do role. Blond kráska si na...
Život s duchy pod jednou střechou lidem spíše nevadí, zjistil průzkum
enigmaplus.cz

Život s duchy pod jednou...

Strašidelné domy stojí po celém světě. A nejnovější...
Nová metoda výběru spermií může významně zvýšit šance na otěhotnění
21stoleti.cz

Nová metoda výběru spermií může...

S problémem neplodnosti se v České republice v současnosti potýká...