Domů     Hubert Emil Pilčík: Vychytralá bestie převáděla lidi na onen svět
Hubert Emil Pilčík: Vychytralá bestie převáděla lidi na onen svět
28.4.2024

Mezi lidmi má ten chlap vcelku dobrou pověst. Svůj důchod tráví většinou toulkami po krajině. Děti umí pobavit vybájenými historkami. Kriminalisté si ale o něm udělali trochu jiný obrázek.

V převleku za elektrikáře se chystají proniknout do jeho domu, aby si své podezření ověřili.

Hodný strýček – tak vnímá okolí muže s dunivým hlasem, který miluje přírodu a nešetří historkami ve stylu barona Prášila. Když se po nástupu komunismu v roce 1948 uzavřou hranice, začne si „přivydělávat“ převaděčstvím. Nedělá to z dobroty srdce.

Ve skutečnosti se v něm skrývá lstivé monstrum. Nejednoho svého zákazníka převede leda na onen svět. Jmenuje se Hubert Emil Pilčík. Dodnes není úplně jasné, kolik lidí vlastně zamordoval.

Horor v televizi i ve skutečnosti

Velká část národa ho bude vnímat jako zrůdu z vřesovišť – hlavně díky epizodě z normalizačního seriálu 30 případů majora Zemana, nazvané prostě a jednoduše Bestie.

Děsivé kulisy zrádných blat v ní dokresluje tíživá hudba, která navozuje takřka hmatatelnou atmosféru strachu a divákovi způsobuje mrazení v zádech. Kontroverznímu televiznímu počinu tak dává kromě propagandistického i hororový ráz. A horor to byl i ve skutečnosti.

Vrah žil poklidně s manželkou v obci Senec. FOTO: Packa / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 DEED
Vrah žil poklidně s manželkou v obci Senec. FOTO: Packa / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 DEED

Chodí sbírat byliny

Náš příběh má několik rovin, které se vzájemně prolínají. Tou první je osoba samotného pachatele. Hubert Pilčík se narodí 14. října 1891 v Novém Hrozenkově na Vsetínsku.

Zhruba o 60 let později žije celkem spokojeně s manželkou Antonií na opačném konci republiky, na Plzeňsku. Tou dobou už je v důchodu. Toulá se po mýtinách, kopcích a polozapomenutých stezkách a sbírá byliny. Celou oblast výborně zná.

Prý přežil potopení Titaniku

Sousedé ho mají vlastně docela rádi. Ačkoli je to podivín, v jeho společnosti nebývá nuda. I když je většinou samotář, umí se proměnit ve vypravěče stěží uvěřitelných historek.

Sám děti nemá, jiné ale baví příhodami z montáží, které ho zavedly do dalekých zemí na východě.

Nebojí se přihodit ani absurdní příběh o tom, jak coby mladý námořník přežil potopení Titaniku v roce 1912. Koho by napadlo, že tenhle na první pohled neškodný chlapík má doma solidní arzenál zbraní. A že v nestřežených chvílích okrádá své sousedy!

Šumava je krásná, ale cestu do Bavorska je třeba znát. FOTO: Richenza / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 DEED
Šumava je krásná, ale cestu do Bavorska je třeba znát. FOTO: Richenza / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 DEED

Nikdo po nich nepátrá

Znalost krajiny využívá Pilčík ke zmiňovanému převaděčství. Cesta vede z Plzeňského kraje do sousedního Bavorska. Zpočátku si potřebuje vybudovat reputaci. Některým zájemcům tak pravděpodobně vyjde vstříc a za „čáru“ jim pomůže. Brzy ale začne vraždit.

Využívá faktu, že po obětech nikdo nepátrá. Příslušníci Veřejné bezpečnosti je považují za odpůrce režimu, kteří pláchli za kopečky. A pokud pojmou podezření příbuzní, těžko se půjdou svěřit na policii – sami by se totiž mohli dostat do problémů.

Mrtvola na spáleništi

Další rovinou případu je jeho vyšetřování. To se rozběhne 7. března 1951. Ještě v noci zasahují hasiči při požáru hájenky Lipovka u obce Nekmíř. Opuštěné stavení stojí na odlehlém místě. Mužům v kombinézách se podaří živel zkrotit.

Když začnou procházet spáleniště a pátrat po příčinách běsnění, objeví spoustu drobných předmětů – kovovou přezku, dioptrická skla z brýlí nebo řetízek s medailonem. Kromě toho ale najdou něco, na co rozhodně nejsou připraveni – ohořelou mrtvolu.

V ruinách spálené hájenky Lipovka bylo nalezeno tělo. FOTO: Pixabay
V ruinách spálené hájenky Lipovka bylo nalezeno tělo. FOTO: Pixabay

Další tělo leží v pískovně

Mrtvého se dlouho nedaří identifikovat. Situace se změní 20. července 1951. Tehdy je nalezeno další tělo, a to v lesní pískovně u Sence. Jde o ostatky ženy. Kolem krku má omotanou prádelní šňůru, v puse nacpaný hadr.

Podle stadia rozkladu dokáže soudní lékař určit časový horizont smrti – zhruba před třemi až pěti měsíci. Kriminalisté si umějí spočítat jedna a jedna. Dobře si uvědomují, že Lipovka se nachází jen asi deset kilometrů od pískovny.

Období ženina skonu se navíc shoduje s tím, během nějž došlo v hájence k mordu a následnému požáru. To nemůže být shoda náhod!

Jsou to otec s dcerou

Kriminalisté vedení Janem Znamenáčkem znovu stojí před zásadním problémem – identifikací. Tentokrát ale pitva přinese klíčové vodítko. Oběť má totiž v ústech netradičně zhotovené korunky.

Jedná se o tak specifickou „prácičku“, že si ji dotyčný zubař určitě pozná. A tak se strážci pořádku rozběhnou po dentistech. Netrvá to dlouho a konečně přichází vytoužený průlom.

V ordinaci plzeňského lékaře najdou policisté kartu Renaty Balleyové (31). Od ní vede vlákno poznání k druhému nebožtíkovi. Ten je ztotožněn jako Emanuel Balley, její otec.

Sláma a urychlovač hoření

Operativci docházejí k závěru, že se otec s dcerou rozhodli emigrovat. Později vyjde najevo, že Pilčík vylákal Emanuela do hájenky. Možná mu namluvil, že si před náročnou cestou musí odpočinout.

Když padesátník upadl do trhaného, neklidného spánku, uhodil ho do hlavy a okradl. Nehybné tělo potom zaházel slámou, polil urychlovačem hoření, zřejmě motorovým olejem, a zapálil. Zhruba o deset dní později si podobně „poradil“ s Renatou.

Vrah také věznil a mučil dvanáctiletou dívku. FOTO: Freepik
Vrah také věznil a mučil dvanáctiletou dívku. FOTO: Freepik

Školačku drží v kozím chlívku

Aby vrah podpořil zdání, že Balleyovi prchli do Bavorska, nutí ženinu 12letou neteř psát dopisy, ve kterých líčí pohodový život v Německu. „Jestli to neuděláš, nikdy se za nimi nedostaneš,“ vyhrožuje jí. Dívka měla překročit hranice spolu s dědečkem a tetou.

Teď ji Pilčík udržuje ve falešné představě, že oni dva už jsou za „čárou“. V zabijákovi se navíc skrývá i vynalézavý sexuální predátor. Školačku drží v kozím chlívku a ukájí na ní zvrácené pudy. Aby ji mohl zneužívat, sestrojí si jakousi morbidní pomůcku.

Tvoří ji dvě dlouhá prkna s řemeny. Těmi může dívku připoutat a znehybnit. Hlavu jí zavře do bedny s dvojitými stěnami, vycpanými vlnou tak, aby tlumily výkřiky bolesti i hrůzy. Jako přívod vzduchu slouží obyčejná kovová trubička.

Je jako zatlučená v rakvi

Oběť leží na mučidle i 16 hodin denně. Pilčík ji týrá minimálně několik měsíců. Během té doby prožívá skutečné peklo na zemi. Obličej jí obklopuje černá past. Je v ní k zalknutí. Po záchvatech paniky stěží dokáže dýchat.

Vidí jen neproniknutelnou tmu – jako by byla zatlučená v rakvi. Může si vyřvat hlasivky, ale nikdo ji neslyší. Při každém zavrtění ji zabolí ztuhlé tělo a utažené popruhy se jí zaryjí do masa.

Dlouhé měsíce týraná a ve tmě. FOTO: Freepik
Dlouhé měsíce týraná a ve tmě. FOTO: Freepik

Hubená holka sedí na schodech

Antonie o ní údajně neví. Násilník ji pouští na vzduch jen v případě, že je jeho manželka pryč. Spatří ji však několik sousedů. Nikdy by je ale nenapadlo, že se jedná o Pilčíkovu psychicky zdeptanou zajatkyni. „Občas seděla na schodech hubená holka.

Nikdy tam nebyla déle než hodinu,“ bude vzpomínat muž, který kdysi objevil ostatky Renaty Balleyové.

Další teta začne mluvit

S papíry popsanými drobnou rukou nakládá monstrum s drzostí sobě vlastní. Za nějaký ten poplatek je roznáší příbuzným, kteří jsou na osud svých blízkých zvědaví. Několik listů se dostane i k další dívčině tetě. I ta se chystá emigrovat.

Jenže ještě předtím ji navštíví kriminalisté. Těm vůbec nejde o její zaječí úmysly. „Renata i Emanuel jsou mrtví. Někdo je zavraždil,“ upozorní ji. Šokované ženě spadne brada. Zdrceně klesne na židli. Potom začne mluvit.

V převleku za elektrikáře

Muži zákona se tak dozvědí o „pošťákovi“ s výrazným basem, který jí nosil psaní a měl její příbuzné dostat přes „čáru“. „Říkají mu strýček. Nemám tušení, jak se opravdu jmenuje. Vím ale, kde bydlí,“ svěří se žena.

Nasměruje kriminalisty k omšelému stavení v Senci. Policisté nechtějí nic riskovat. K průniku do objektu se rozhodnou použít lest. Dva z nich se 6. září 1951 vydávají za elektrikáře, kteří potřebují provést revizi.

Všem sympatický bylinkář byl nelítostný vrah. FOTO: Freepik
Všem sympatický bylinkář byl nelítostný vrah. FOTO: Freepik

Pistoli má i v rádiu

Antonie je v klidu přivítá. Ukáže na schody a utrousí: „Manžel je v podkroví. Suší tam byliny.“ Hosté přikývnou a vyrazí za pánem domu. Překvapí jej naprosto nepřipraveného. V příštím okamžiku ho zajistí a vyvedou z domu. Do práce nastupuje tým jejich kolegů.

Přichází čas na důkladnou domovní prohlídku. Detektivové se přesvědčí, že postupovat opatrně bylo rozhodně prozíravé. Objeví totiž obsáhlou sbírku Pilčíkových zbraní. Kdyby dostal příležitost, mohl je všehoschopný maniak obrátit proti nim.

Nabitou pistoli má ukrytou i v rádiu. Součástí arzenálu je také obušek, zakončený kovovou kulatinou. Právě tímto nástrojem zabiják zřejmě útočil – minimálně na některé ze svých obětí.

Napadl s ním Emanuela a s největší pravděpodobností i Renatu, kterou pak ještě škrtil a vláčel po zemi.

Zajistí cennosti i ložní prádlo

Kriminalisté se také doslova brodí záplavou bot a šatů nejrůznějších typů i velikostí. Elegantních dámských kožichů napočítají celkem dvanáct. Odcizenou garderobu skrýval vrah v několika kufrech.

Kromě toho nacházejí vyšetřovatelé také značné množství cenností. Ne všechny věci však patří lidem, kterým Pilčík slíbil přechod hranic a místo toho je zlikvidoval. „Bylo mezi nimi i naše oblečení i ložní prádlo,“ kroutí hlavou jeho sousedé.

Do poslední chvíli netušili, že v jejich okolí žije nenechavý zloděj i nelítostný zabiják.

Zbraně měl všude, u v rádiu. FOTO: Freepik
Zbraně měl všude, u v rádiu. FOTO: Freepik

Chystal se prý na manželku

Muži zákona učiní ještě jeden nález – takový, jenž se nedá vyčíslit v žádné měně. Zachrání totiž dívku, kterou krutý mučitel zneužíval. Je sice vyhladovělá, k smrti vystrašená a psychicky na dně, ale žije.

Zřejmě se jí podařilo uprchnout a skrývat se v nedalekém lese. Pilčík později přizná, že ji také plánoval odstranit. Na seznamu měl i manželku Antonii. Z té se začal klubat nepohodlný svědek.

Datum její smrti stanovil údajně na 9. září, tedy jen několik dní poté, co skončil v poutech.

Dokažte, že jsem je zabil!

S ohledem na množství důkazů operativci spekulují, že má na svědomí desítky lidských životů. Prokázat to ale nemohou. Jak dokládá případ okradených obyvatel Sence, Pilčík nemusel usmrtit každého člověka, jehož majetek získal. A on to dobře ví.

Směje se vyšetřovatelům do očí a jen krčí rameny. Když na něj vyrukují s konkrétními jmény, jen rozhodí ruce a s úšklebkem prohlásí: „Dokažte mi, že jsem je zabil.“

Nádherná příroda kolem, ale vrah myslel jen na majetek svých obětí. FOTO: Martassino / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 DEED
Nádherná příroda kolem, ale vrah myslel jen na majetek svých obětí. FOTO: Martassino / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 DEED

Zabily ho kapesníky?

Kromě Balleyových se to policistům povede ve třech případech. K žádnému velkému „grilování“ ale nemají příležitost. Pilčík sice nemůže 9. září sprovodit ze světa svou ženu, nic mu ale nezabrání, aby vzal život alespoň sám sobě. Jak se mu to podaří?

Údajně nedopatřením dostane od strážných místo jednoho kapesníku dva – omylem sežehlené dohromady. Poté, co je namočí, ováže si je kolem krku. Mokrá látka vytvoří smrtící škrtidlo, které se schnutím postupně stahuje.

Maniak ho pořádně utáhne a schová se pod deku. Když ho po šesté hodině ranní objeví bachaři, jakékoli oživování už postrádá smysl.

Podivná strangulační rýha

Ani tentokrát však nechybějí pochybnosti. Během pitvy se totiž ukáže, že strangulační rýha odpovídá spíše oběšení. Mohl mít v tomhle podezřelém skonu prsty ještě někdo jiný? Chtěla se Pilčíka zbavit neblaze proslulá Státní bezpečnost?

Podle některých teorií se totiž v minulosti účastnil provokační akce Kámen, kdy docházelo k zinscenovaným převaděčským akcím.

Uprchlíci si mysleli, že už překročili hranice do amerického poválečného okupačního pásma, ale ve skutečnosti byli stále v Československu. Tajní policisté z nich pak v přestrojení za Američany tahali informace.

Jako by se díval z pekla

Po smrti je Pilčíkova lebka oddělena od těla. Následně skončí v lihovém roztoku ve skleněné konzervační nádobě. Proč k tomu došlo, zůstává záhadou.

Jisté je, že z pohledu na jeho „naloženou“ hlavu stále tuhne krev v žilách – jako kdyby mohl každou chvíli otevřít oči a podívat se na nás přímo z pekla!

Foto: Viz popisky. Titulní foto: Martassino / CC BY-SA 4.0 DEED
Související články
Svět zločinu
Zabiják z Moldavy uřízl zbité oběti ucho!
Podlaha je zkropená krví. U nohou dvou mužů sténá jejích zbitý kamarád. Ale ani jeden z nich s ním nemá slitování. Právě naopak. Ještě s obětí neskončili. Nejhorší z násilníků vytáhne nůž a začne jí odřezávat ucho… Na počátku všeho stojí alkohol. První víkend v prosinci 2013 dva Moldavané přijdou na návštěvu k Ukrajince Teťáně (35) a […]
Svět zločinu
Nejhorší slovenské bestie posledních let dostaly doživotí
Rudolf Dorčík toužil zjistit, jaké to je zabít člověka… Jsou to docela normální kluci. Na první pohled. Milan Jesenský (23) hrál v dětství šachy, Rudolf Dorčík (21) zase fotbal. Druhý jmenovaný ovšem nežil v příliš zdravém prostředí. Jeho otce několikrát zavřeli, kluk nechodil do školy, nejméně jednou propadl. V budoucnu mu nedělá problém někoho zbít, […]
Svět zločinu
Pedofil se ve věznici nedožil rána
Je to všemi milovaný a usměvavý chlapec. Má ale tu smůlu, že onoho dne narazí na lidskou zrůdu. Ta ho vezme k sobě domů. Jakmile se za nimi zaklapnou dveře, chlapce znásilní a ubodá bajonetem. Případ, který dodnes lidem z města Ostrov u Karlových Varů vhání slzy do očí. Sexuální deviant a pedofil tam podle […]
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
reklama
svět zločinu
Shelley Malil: Žárlivec s kuchyňským nožem
Jak velká je pravděpodobnost, že se hollywoodská hvězda stane z chudého chlapce z rybářské osady kdesi v jižní Indii? Malý Shelley Malil (*1964) se nemůže vynadívat na obrazovku jediné televize, kterou ve vesnici mají, a zapřísahá se, že se stane slavným hercem. Podaří se mu to, ale jednou se proslaví ještě něčím jiným. Mezi lékaři […]
Brutální mordy ve vesničce Klučov: Trojnásobného vraha chytili po letech díky DNA
Nevypadá  jako protřelý kriminálník. Připomíná spíš zmateného pijana po dlouhém flámu. Rozhodně nejde o žádného verbálního sprintera. Vyjadřuje se pomalu, zdlouhavě. Často se dívá kamsi do prázdna. Přesto čelí obvinění z brutální trojnásobné vraždy. Jaro roku 1990 je v plném proudu. Plnými doušky si ho užívají i obyvatelé malé obce Klučov na Kolínsku. Ve stavení […]
Heparinový vrah poslal na onen svět sedm pacientů!
Pacient v bezvědomí tiše oddechuje. Nevnímá, že k němu právě přišel zdravotník a do kapačky mu cosi píchl. Je to heparin, snižující srážlivost krve. Brzy nato je na oddělení poplach. Muž silně krvácí. To už ale vrah leží doma s nohama na gauči.  Jen málokdo v České republice nezná jméno Petr Zelenka. Pokud si někdo […]
Charles Manson: Psychopatický vůdce sekty
Charles Manson byl charismatický, ale psychopatický vůdce sekty „Rodina“, která v 60. letech 20. století terorizovala Kalifornii. Manson byl zodpovědný za vraždu Sharon Tate a dalších devíti lidí a jeho zločiny dodnes šokují a fascinují svět. Mansonův život Charles Manson se narodil v roce 1934 v Cincinnati ve státě Ohio. Jeho matka byla prostitutka a […]
reklama
věda a technika
Záhada těhotenského mozku: Roste, nebo ubývá?
Nejsou to jen oteklé končetiny a utiskovaný močový měchýř. Na příchod dítěte se adaptují téměř všechny systémy těla matky, a za jeden z nich byl nedávno uznán také mozek. Jak přesně k tomu dochází, se ale dosavadní studie nedokázaly shodnout. Objasnit celou záležitost pomohla nová studie.   Vědecký zájem o neurobiologické procesy spojené s mateřstvím je ve […]
Geny, hormony, nebo sex: Proč plešatíme?
Každý den člověku vypadne asi 100 vlasů. Mezi 100 000 zbývajícími je to celkem zanedbatelná ztráta. Řídnoucí ohon nebo první spálenina pokožky hlavy sluncem ale může signalizovat, že něco je v nepořádku. Zcela bez povšimnutí může dotyčný přijít až o 50 procent své kštice, než si uvědomí nesporný fakt: Začíná plešatět.   Muži se jí […]
Být dobrým tátou je „věda“
Pro dospělé není život jen černá a bílá, žijeme v mnoha barvách. Pro dítě se však dělí na dvě poloviny – ženskou a mužskou. Od chvíle, kdy dítě začne vnímat, je pro něj otec zástupcem/modelem jedné poloviny lidstva. A pokud muž chce být skutečným mužem/otcem, musí být i „dobrým tátou“…   Dlouho se tradovalo, že […]
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
nejsemsama.cz
Když se vám zdá o fazolích, je to jasné zlé znamení!
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl
Otázka „za milion“: Kdo zavraždil mumii?
enigmaplus.cz
Otázka „za milion“: Kdo zavraždil mumii?
Existují záhadné vraždy, u kterých můžeme diskutovat, zda už byly, či nebyly promlčeny. Pak ale existují takové mordy, od kterých nás dělí již celé epochy. Jsou de facto z jiného světa. Takový je příp
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
historyplus.cz
Přemysl Otakar II. se přesvědčil o intrikách kurfiřtů
Jeho smrt se musí udržet v tajnosti za každou cenu. Král Václav I. skonal trochu nenadále 22. září 1253 v Počáplích u Berouna. Jeho syn a jediný dědic Přemysl Otakar II. se v té chvíli nachází stovky kilometrů od domova. Zrovna hájí své zájmy v Rakousku a Štýrsku. Domů se vrací skoro až o měsíc
Mladí dospělí v Česku se potýkají s úzkostmi, depresemi i syndromem vyhoření
21stoleti.cz
Mladí dospělí v Česku se potýkají s úzkostmi, depresemi i syndromem vyhoření
Dle výsledků deset let trvajícího výzkumu, který prováděl vědci z Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jsou mladí dospělí ve věku od 18
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
Už žádné zbytky!
panidomu.cz
Už žádné zbytky!
Nejen proto, že zero waste nebo hezky česky od čumáčku po ocásek je moderní, ale pokud se budete snažit zpracovat každý kousek suroviny, nebudete nic vyhazovat, ušetříte a můžete vymyslet i opravdu zajímavou kulinární kreaci. Možná jste si toho už všimli. Nějak se vám nedaří spotřebovat všechno, co nakoupíte, a tak lecjaká surovina končí v koši.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Snacha nás nehorázně využívá, mám toho dost!
skutecnepribehy.cz
Snacha nás nehorázně využívá, mám toho dost!
Říkala jsem si, že budu laskavá a chápající tchyně. Jenže to jde těžko s takovou snachou. Andrea je líná a neschopná, a z nás si dělá otroky. Se svou tchyní Vilmou jsem si užila peklo. Měla tři syny, a stíhala kontrolovat všechny snachy, jestli dělají jejím synáčkům dostatečné zázemí. Byla to strašná ženská a já si slíbila, že jednou taková nebudu. Že
Jiřina Bohdalová potřebuje být stále mezi lidmi
nasehvezdy.cz
Jiřina Bohdalová potřebuje být stále mezi lidmi
Má pořád síly na rozdávání. Jiřina Bohdalová (92) opět ukázala, že i po devádesátce člověk může žít naplno. Nedávno se například zúčastnila křtu knihy významného českého novináře, na kterém se objevil
Pečený losos s chřestem
tisicereceptu.cz
Pečený losos s chřestem
Tohle je jednoduchá a časově úsporná varianta na šmrncovní lahůdku, která zasytí i velké jedlíky a do níž můžete zapracovat všelijaké kousky zbylé zeleniny. Výsledek je pokaždé naprosto dokonalý. I
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského