Skip to content

Film Ostrov hrdlořezů: Největší propadák v historii Hollywoodu!

Krásná pirátka Morgan hledá bájný poklad a mstí smrt otce. Piráti, dobrodružství, romantika, velkolepá výprava. To přece musí být hit.

A není. Osm let předtím, než se Piráti z Karibiku stanou hitem, se pirátský velkofilm Ostrov hrdlořezů stane největším propadákem v historii Hollywoodu a připíše si ztrátu ve výši 3 miliardy korun (v přepočtu na dolar roku 2015).

2
Piráti, moře, velké bitvy, romantika. Může něco takového u diváků propadnout?

Místo hvězdy obsadí manželku

Měl to být hit posychrovaný hvězdami. Co se pokazí? Všechno. Na počátku se zamilovaný režisér Renny Harlin (*1959) rozhodne splnit přání manželky Geeny Davisové (*1956) a udělat z ní akční hvězdu. Prosadí ji do filmu a začíná nekonečné přepisování scénáře, které udolá šest scénáristů.

A všechny hvězdy z filmu vycouvají a žádné další se do něj nehrnou. Nabídku odmítá Keanu Reeves, Tom Cruise i Liam Neeson.

5
Geena Davisová je slavná herečka. Dokonce Oscarová. Role pirátky je však její velkou prohrou.

Harlin bourá kulisy i štáb

Tím však problémy zdaleka nekončí. Harlinovi se nelíbí vytvořené kulisy, nechá vše zbourat a postavit znovu. Natáčení na Maltě, Jamajce a v Thajsku se komplikuje, místo pohody a spolupráce roste nervozita.

Režisér se ve stále napjatější atmosféře, a také v poněkud přehnané roli šlechetného manželčina ochránce, hádá se štábem i s herci. Někteří dostávají padáka, dokonce i takové hvězdy jako Oliver Reed (1938–1999), jiní naštvaně odcházejí sami.

02

Marně čekají piráti a pritka na diváky.

Kritika piráty popraví

Výsledek je katastrofou. Kritika je zdrcující a zkázu dokoná naprostý nezájem diváků. Kina zejí prázdnotou a film vydělá jen o málo víc, než stojí reklamní kampaň. Společnost Carolco musí ohlásit bankrot.

Renny Harlin přichází o rojetou kariéru.

Foto: z filmu
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …