Reportérka televizní stanice WXLT-TV (dnes WWSB) Christine Chubbucková (1944–1974) sedí 15. července 1974 ve floridském studiu. Tohle krvavé vysílání vstoupí do dějin…
Připravuje se na poslední vysílání svého pořadu Suncoast Digest. Zabývá se v něm hlavně drogami a sebevraždami. Práce je tvrdá, nemá kvůli ní čas na přátele ani na vztah. Přesto má dnes ráno skvělou náladu, které si všímají i kolegové. Začíná živý přenos.
„A nyní, pokračujeme na kanále 40 jako obvykle politickým zpravodajstvím plným krve a násilí. Poprvé uvidíte v živých barvách pokus o sebevraždu! Hezky se bavte,“ říká Christine, vytáhne pistoli a zastřelí se!
Kdo je pohoršen, ať jde pryč!
Americký politik Robert Budd Dwyer (1939–1987) svolává 22. ledna 1987 tiskovou konferenci. Novináři se tlačí, čekají na jeho rezignaci. Tu však Budd rázně odmítne. V záloze má jiné řešení, mnohem radikálnější.
Přímo před novináři – včetně těch televizních – vytahuje z obálky pistoli!
„Koho tento čin znechucuje, nechť opustí místnost,“ zvýší hlas politik. „Nepřibližujte se, mohlo by to někomu ublížit!“ To jsou poslední slova, která vysloví. Poté si strčí hlaveň do úst a stiskne spoušť. Sebevraždu vidí v přímém přenosu desetitisíce lidí v Pensylvánii.
Oběsí se psychiatrům pod nosem
Populární americký herec a komentátor Raymond Neil „Ray“ Combs mladší (1956–1996) startuje kariéru v roce 1980 jako stand-up komik. Televizní společnost CBS si ho nemůže vynachválit.
Jenže i přes poměrně dobrou kariéru má Ray i jeho rodina finanční problémy. Když se k nim přidají věčné hádky se ženou a stres v práci, Ray se zhroutí. Skončí v péči psychiatrů. A na psychiatrickém oddělení se také 2. června 1996 oběsí.
Střelba na Mulholland Drive
Producent a televizní personalita Donald Cortez „Don“ Cornelius (1936–2012) vede úspěšný taneční a hudební pořad Soul Train, který se vysílá mezi roky 1971 do roku 1993. Ani pak ale finančně nestrádá.
Přesto 1. února 2012 dostane policie zprávu o střelbě na 12.685 Mulholland Drive v jižní Kalifornii. Strážci zákona naleznou Dona s pistolí v ruce a prostřelenou hlavou. Kvůli postupující Alzheimerově chorobě raději zvolil dobrovolný odchod ze světa.
Vybere si v parku strom
Australští diváci se na něj na televizních obrazovkách vyloženě těší, řadu fanoušků má i jako hudebník.
Vidět ho můžete v úvodu. Paul Newell Hester (1959–2005) se přesto 26. března 2005 ve věku 46 let oběsí v parku na stromě nedaleko svého domova. Diváci kroutí hlavou, rodina a přátelé ale vědí své.
Muž již dlouhé roky zápolí s depresí – a věčný boj nakonec bohužel prohraje. „Nechci říct, že jsme to čekali, to ne, je to tragedie, ale jeho propady nálad byly tak strašné… Někdy o sebevraždě i mluvil,“ promluví později jeden z jeho kamarádů.