Skip to content

Tajemství Reinholda Messnera: Doprovázel horolezce při výstupu strážný anděl?

Reinhold Messner šplhá vzhůru po ledem pokryté stěně. Přitom se nemůže ubránit dojmu, že kromě Petera Habelera mu dělá společnost kdosi další. Neznámý jako by hlídal každý jeho krok. Šlo jen o halucinaci, nebo na sportovce dohlížela nějaká vyšší moc?

Italský horolezec Reinhold Messner (*1944) se proslavil tím, že jako první člověk na světě zdolal všech čtrnáct osmitisícovek. Rovněž vystoupil na nejvyšší horu Země Mount Everest bez použití kyslíkového přístroje.

Ačkoliv ho nelze podezírat z náchylnosti k pověrčivosti, věří, že pověstný yetti je skutečný, ale jedná se o sněžného medvěda. Také přestože není nijak nábožensky založen, tvrdí, že ho při dvou výstupech provázela jakýsi záhadná bytost.

Šlo snad o strážného anděla?

Messner překvapil odborníky nejen svým výstupem na nejvyšší horu světa bez použití kyslíkového přístroje, ale i svými „nadpřirozenými“ zážitky.

Neznámý průvodce

Roku 1970 uskuteční Messner výstup na himálajský vrchol Nanga Parbat. Během té doby zažije něco velmi zvláštního. „Najednou se vedle mě objevil třetí horolezec. Sestupoval s námi, udržoval si pravidelnou vzdálenost kousek napravo jen pár kroků ode mě, ale mimo mé zorné pole.

Nemohl jsem tu postavu vidět a zároveň si udržet koncentraci, ale byl jsem si jistý, že tam kdosi je,“ líčí později novinářům. Znovu se prý zvláštní pocit cizí přítomnosti horolezce zmocní o deset let později při zdolání Mount Everestu.

Většina lidí nad jeho přiznáním jenom kroutí hlavou. Skeptikové se domnívají, že Messner měl nejspíš halucinace z nedostatku kyslíku. Podobné příhody však potkaly také mnohé další sportovce i obyčejné lidi, kteří se ocitli v nebezpečných situacích.

Co za tím vězí?

Mohla horolezce při výstupu na Nanga Parbat doprovázet nadpřirozená bytost?
Foto: https://cs.wikipedia.org, http://www.intothewilderness.net
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …