Pokud si nepotřebujete každý rok kupovat nový chytrý telefon a chcete, aby vám ten současný vydržel co nejdéle, musíte se o něj dobře starat. Dlouhá životnost totiž přichází s adekvátní péčí.
Nezanedbávejte pravidelné čištění zevnějšku
O potřebě pravidelného čištění těla vašeho chytrého telefonu snad mluvit nemusíme. Věděli jste však, že byste během čištění neměli nikdy používat přípravky s obsahem alkoholu?
Kromě toho je oleofobní vrstva displeje telefonu také náchylná k čištění agresivnějšími přípravky, například bělidly či octem, které by ji mohly nenávratně poškodit.
Nejlépe uděláte, pokud po sejmutí ochranného krytu použijete přípravky určené k čištění chytrých telefonů. Na trhu jich najdete nespočet, a to nejen v prodejnách specializovaných na mobilní telefony.
Rozhodně svůj telefon nedrhněte papírovými kapesníčky, ani toaletním papírem, ale raději, společně s přípravkem na čištění elektroniky, investujte do speciálního hadříku.
Nezapomínejte ani na pravidelnou kontrolu ochranného skla nebo fólie na mobil, které je třeba v případě rozsáhlejších poškození vyměnit za nové. Každou nedokonalostí totiž ztrácejí na své funkčnosti.
Při nejbližším pádu se vám zanedbání této pravidelné kontroly může nehezky vymstít v podobě poškozeného smartphonu.
Věnujte pozornost sebemenším problémům
Pokud chcete, aby vám váš chytrý telefon vydržel co nejdéle v bezvadném stavu, měli byste mu věnovat dostatečnou pozornost.
Jeho zevnějšek už teď pravděpodobně chrání pouzdro, obal, tvrzené sklo či fólie na mobil, ale tam by vaše péče končit neměla.
Praskliny po tvrdých pádech nebo škrábance od klíčů z kabelky zpozorujete okamžitě, ale vnitřní poškození jsou často neviditelná a mají pomalý nástup, takže chvilku trvá, než si toho všimnete.
Když problému konečně začnete věnovat pozornost, v lepším případě půjde telefon ještě za drahé peníze zachránit, v opačném se budete muset poohlédnout po jeho náhradě.
Udržujte jádro chytrého telefonu v dokonalé kondici
V smartphonech některých vlastníků se často ukrývá množství nepotřebných aplikací a položek, které zbytečně zabírají úložiště telefonu. Mít přehled o tom, co se ve vašem telefonu nachází, se snáze řekne, než udělá.
Pravidelná kontrola, například jednou za měsíc, vám zabere pár minut a snadno během ní zjistíte, které aplikace reálně využíváte. Ty, které jste za uplynulý měsíc ani jednou neotevřeli, směle z paměti telefonu odstraňte.
Další aktivitou, kterou byste měli pravidelně provádět, je kontrola galerie telefonu.
Je hezké uchovávat si všechny své vzpomínky z rodinných oslav, výletů s přáteli či důležitých životních situací, ale opravdu potřebujete mít 30 téměř identických fotografií vašeho kocoura ležícího ve směšné poloze?
V ideálním případě si nechte jen jednu z nich a další přesuňte do koše, aby zbytečně nezabíraly tak cennou paměť. Zcela ideální je nechat si automaticky ukládat všechen váš obsah na nějaké cloudové úložiště.