Skip to content
reklama

Tipy na výlet: 5 nejzajímavějších míst v Česku

Tento článek je reklamním sdělením

Naše krásná země nám má co nabídnout! Díky tomu tak ani nemusíte jezdit za hranice za nezaměnitelnými výhledy, okouzlující přírodou či jedinečnými kulturními památkami. Zdánlivě malé území České republiky ukrývá spoustu pokladů. Vybrali jsme se pro vás pět z nich, které by měl určitě navštívit každý Čech. Byli jste už všude?

Kutná Hora

Městečko Kutná Hora, jinak nazývané také české Athény, se nachází jen hodinu na východ od našeho hlavního města. Nabízí krásné památky a nádherné uličky, po kterých se můžete vydat poznávat bohatou hornickou historií.

V Kutné Hoře doporučujeme navštívit především Chrám sv. Barbory, mincovnu Vlašský dvůr, Kostel Všech svatých s proslavenou kostnicí či Hrádek a České muzeum stříbra.

Český Krumlov

U významných kulturních památek ještě chvíli zůstaneme. Dalším zajímavým místem, které byste jako správný Čech rozhodně neměli obejít, je Český Krumlov. Dominantou brány Šumavy je Zámek Český Krumlov s druhým nejrozsáhlejším zámeckým areálem, hned po Pražském hradě. Zajímavostí je také divadlo s otočným hledištěm či historické centrum zapsané na seznamu UNESCO. Romantická atmosféra láká zamilované z Česka i zahraničí. Śiroká nabídka atrakcí zas potěší rodiny s dětmi.

blank

Národní park České Švýcarsko

Milovníci přírody si přijdou na své v nejmenším, ale o to okouzlujícím Národním parku České Švýcarsko. Kromě toho, že zde mohou všichni návštěvníci pozorovat neopakovatelnou faunu a flóru, je tento národní park známý také pro své jedinečné skalní útvary. Skrývá také okouzlující památky, například hrad Kamenice, Brtnický hrádek či Dolský Mlýn.

Známý se stal také díky legendární Pravčické bráně, kterou můžete pozorovat z okolních vrcholků. Výlet můžete zakončit příjemnou plavbou na loďce po řece Kamenici, která se stane příjemnou tečkou za pestrým dnem plným zážitků.

Než se tam ale vypravíte, určitě si zkontrolujte, zda máte zaplacené povinné ručení i havarijní pojištění. I silnice v české krajině dokážou být někdy pořádné klikaté a úzké, tak ať jste v klidu, pokud by se něco mělo stát.

blank

Boubínský prales

Okres Prachatice ukrývá ve svém srdci unikát střední Evropy. Boubínský prales představuje největší, člověkem nedotčenou přírodní rezervaci široko daleko. Dobrodružství mezi stromy staršími 400 let nabízí všem návštěvníkům skvělý obraz toho, jak by asi vypadala příroda bez zásahu člověka. Za chráněné území byl vyhlášen už v roce 1858 a těší se velké oblibě. Více než sto tisíc návštěvníků ročně se však odrazilo na okolní přírodě, což vedlo k řadě omezení na turistických trasách.

Velká Amerika

Amerika v Česku? A ještě k tomu Velká! Česko je světové a svědčí o tom další zajímavé místo – vápencový lom v Českém krasu, který nese název Velká Amerika. Je přirovnáván právě ke slavnému Grand Canyonu a kromě turistů jej vyhledávají také filmaři. V okolí naleznete ještě další dva lomy – Malou Ameriku a Mexiko. Nezapomenutelný výhled denné láká svou nevšedností spoustu turistů, kteří si chtějí vychutnat jeho atmosféru. Chcete-li výletní den využít naplno, zavítejte také na Karlštejn nacházející se jen pár kilometrů od zmíněného lomu.

Foto: pexels
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Podařilo se známému páru dokonale utajit rozvod?
nasehvezdy.cz

Podařilo se známému páru...

Vypadá to, že manželství...
Ložnice v hávu přírody
rezidenceonline.cz

Ložnice v hávu přírody

Návrat k přírodě je trendem poslední doby a...
Šangri-La: Výmysl z románu, nebo dobře utajená země?
enigmaplus.cz

Šangri-La: Výmysl z románu,...

Bájné údolí Šangri-La. Prý tu žijí duchovně...
RODINNÝ BEZVA FEST.
epochanacestach.cz

RODINNÝ BEZVA FEST.

I letos se můžete těšit na rodinný...
Galetka s medovými fíky
tisicereceptu.cz

Galetka s medovými fíky

Galetky mají neuvěřitelné kouzlo. Jsou...
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz

Prsten z Atlantidy: Jediný...

V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis...
Řádí v hotelu Black Swan poltergeist?
enigmaplus.cz

Řádí v hotelu Black Swan...

Host luxusního hotelu Black Swan v americkém...
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz

Certina zahalila své DS...

Hodinky DS Action Diver od značky Certina se...
Jak si napravit játra
panidomu.cz

Jak si napravit játra

Víme, že játra jsou jedním z...
Sociální sítě nás okrádají o spánek
21stoleti.cz

Sociální sítě nás okrádají o...

Vědci pátrali po příčinné souvislosti mezi zhoršující se kvalitou...
Za vztah se vyplatí bojovat!
skutecnepribehy.cz

Za vztah se vyplatí bojovat!

Než jsme k sobě s mým současným partnerem...
Velké rošádě ještě není konec! Svatba jenom naoko?
nasehvezdy.cz

Velké rošádě ještě není...

Dění v mileneckém...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha