Skip to content
reklama
reklama

Záhadná smrt studentky v červených šatech

Dvaadvacetiletá Betsy studuje na Pensylvánské univerzitě teprve pár měsíců. Když se jednoho listopadového podvečera učí v knihovně, zasáhne ji smrtelné zranění. Jenže pachatel jako by neexistoval.

Pochmurný podzimní pátek vyhnal studenty po škole na koleje či do barů. Mnozí mají volno, protože jsou s rodinami. Den předtím se totiž slavil Den díkůvzdání. Také Betsy Ruth Aardsma (1947–1969) byla se svým přítelem Davidem L. Wrightem a několika jeho spolužáky z medicíny na večeři v domě jednoho z nich.

David pak Betsy řekl: „Zůstaň se mnou přes víkend tady v Hershey.“ Jenže ona se chce vrátit do svého kampusu a učit se. Studium angličtiny je náročné, takže nechce nic podcenit. David ji tedy odveze na autobus.

V zimě měla jen šaty Na kolej dívka dorazí až v noci, a tak si trochu přispí. Odpoledne vyráží do knihovny, musí si připravit práci na seminář přísného profesora Meserola. Ve druhém patře ztichlé knihovny sedí Betsy v červených šatech.

Možná že zde měla s někým schůzku. Prstem si kroutí své načervenalé dlouhé vlasy.

blank
K tragédii došlo v této veřejné knihovně. FOTO: Spangineer / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Padá k zemi

Když si jde do zadní části patra vyzvednout jednu knihu, přistoupí k mladé dívce kdosi zezadu a bodne ji loveckým nožem tak, až čepel projde srdcem. Betsy se svalí k zemi, stejně jako čerstvě vytažená kniha.

Žádná obvyklá kaluž krve se kolem ní neobjeví, jen se nepatrně zabarví její rudé šaty. Neozval se ani žádný výkřik. Vypadá to spíš, jako kdyby omdlela. O chvíli později z patra vycházejí dva muži. „Někdo by měl té dívce asi pomoci,“ říká jeden z nich kolemjdoucí studentce a ukáže do chodby.

Pak i s kolegou mizejí venku.

Žádný důvod k vraždě To už se přítomní sbíhají k Betsy, ovšem bodné rány si nevšimnou. Myslí si, že měla záchvat. Volají rychle sanitku, ostatní jí mezitím poskytují první pomoc včetně dýchání z úst do úst, ale Betsy nereaguje.

Po převozu do nemocnice jeden z doktorů odhalí ránu v srdci. „Bože, vždyť ji někdo bodl,“ vykřikne. Pomoci už ale dívce nedokáže.

blank
Místem činu se stalo druhé patro knihovny. FOTO: George Chriss / Creative Commons / CC BY 2.5

Oblíbená jako Hepburn Policie okamžitě rozjíždí vyšetřování. Vyslýchá desítky studentů i zaměstnanců, jenže nedokáže najít žádnou stopu. Ani identifikovat ty dva mladíky, kteří z knihovny odešli. Betsy byla i přes svůj krátký pobyt na univerzitě velmi oblíbená a nenašel se žádný důvod, proč by ji chtěl někdo zabít.

„Vypadala jako mladá Katherine Hepburn,“ vzpomínala Linda Marsao, její kamarádka, na někdejší skvělou herečku ověnčenou čtyřmi Oscary a pokračovala: „ty její hranaté rysy a vlnité vlasy. Byla štíhlá, vytáhlá a se stejným smyslem pro humor jako já.

Byla tak zábavná.“

blank
Betsy se původně chtěla stát lékařkou. FOTO: thetruecrimefiles / Creative Commons / volné dílo

Předpověděla si smrt? Původně chtěla být Betsy doktorkou, ale když se ptala Davida, jestli na ni rok počká, odvětil: „Nevím, co se všechno za rok může přihodit.“ A tak se svého snu vzdala a raději se přihlásila na Penn State, aby o přítele nepřišla.

David byl rád, a dokonce plánoval, že ji o Vánocích požádá o ruku. „Kdyby neodjela tím autobusem, nemuselo se to stát,“ řekl smutně po letech. Samotná Betsy možná na této škole vůbec šťastná nebyla. Jen několik dní před svou smrtí psala v dopise své matce, že neví, proč na univerzitě v Penn State vůbec je.

„Mám tady ze všeho velmi divné pocity.“ Jedním z podezřelých, kdo údajně mohl dívku zabít, byl právě David. Rodina Betsy ho ani nepozvala na pohřeb. Poslal aspoň tucet růží. Ty měla Betsy ráda.

Foto: whokilledbetsy / Creative Commons / volné dílo, Spangineer / Creative Commons / CC BY-SA 3.0, George Chriss / Creative Commons / CC BY 2.5, thetruecrimefiles / Creative Commons / volné dílo
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Potápky Prim pro ty, kdo se nebojí výzev
iluxus.cz

Potápky Prim pro ty, kdo se...

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování...
Straší na hradě duch tureckého vojáka?
enigmaplus.cz

Straší na hradě duch...

Mohutný hrad v maďarském městě Eger se...
Bude svatba, nebo další zklamání?
nasehvezdy.cz

Bude svatba, nebo další...

Už jednou měla Eva...
Je libo garsonku, nebo 3+1?
21stoleti.cz

Je libo garsonku, nebo 3+1?

3D tisk ušel za několik málo let...
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Vrátil se ke své bývalé manželce
skutecnepribehy.cz

Vrátil se ke své bývalé...

Když jsem se seznámila se...
Pošle partnera na mateřskou?
nasehvezdy.cz

Pošle partnera na mateřskou?

Už za pár dnů se z EVY...
Umění cestovat nalehko
panidomu.cz

Umění cestovat nalehko

Chystáte se na několikadenní dovolenou a...
Pohoří Smrčiny: Po stopách J. W. Goetha
epochanacestach.cz

Pohoří Smrčiny: Po stopách...

Oblast skal na okraji...
Skutečné Čelisti: Žraločí sériový zabiják rozpoutá v New Jersey peklo!
enigmaplus.cz

Skutečné Čelisti: Žraločí...

Žralok bílý patří právem k nejobávanějším...
Jak čaruje fata morgána?
epochalnisvet.cz

Jak čaruje fata morgána?

Fata morgána je fascinující jev, opředený řadou mýtů....
Medové chilli brambory
tisicereceptu.cz

Medové chilli brambory

Pikantní varianta je skvělá samotná i jako příloha....