Skip to content
reklama

Záhada z Michiganského jezera: Vypařil se kapitán ze zavřené kajuty?

Lze zmizet z místnosti zamčené zevnitř? Evidentně ano – v místech, kde se ztrácejí i letadla či lodě…

Přes 494 kilometrů dlouhé Michiganské jezero, jehož břehy zasahují do států Michigan, Indiana, Illinois i Wisconsin míří 28. dubna 1937 nákladní loď OM McFarland. 58letý kapitán George R. Conner si jde odpočinout do své kajuty.

Jeho plavidlo veze do Wisconsinu 9800 tun uhlí. Zhruba v polovině cesty zaklepe na dveře kapitánovy kajuty druhý důstojník. Odpoví mu jen ticho.

Lake_Michigan_Landsat_Satellite_Photo
Michiganské jezero představuje jedno velké tajemství.

Dveře jsou zamčené zevnitř, posádka je však ve strachu, že kapitána skolil infarkt, vyrazí. Místnost však zeje prázdnotou. Záhada zmizelého kapitána se nepodaří vyřešit až do dnešních dní. A nebude jedinou, která se v trojúhelníku Michiganského jezera vymezeném městy Ludington, Benton Harbor a wisconsinským Manitowocem odehraje.

Flight-2501-a-Douglas-DC-4
Letoun zřejmě nepřežil turbulence. Je to jen náhoda, že opět na Michiganským jezerem?

Na vodní dopravní tepně se zastavují hodiny a podle líčení kapitánů dochází i k časovým anomáliím! Ty vědci připisují magnetickým polím. 23. června 1950 zastihnou ve výšce 1100 metrů nad jezerem letoun DC-4 společnosti Northwest Airlines silné turbulence.

Na palubě je 50 cestujících a tři členové posádky. Let 2501 mizí najednou z radarů.

4 michigan
Záhadologové poukazují na souvislost s Bermudským trojúhelníkem. Je snad Michiganský trojúhelník stejně nebezpečný?

Je to jen náhoda, že je zrovna ve středu trojúhelníku? Některé cestující se podaří vypátrat, bohužel již mrtvé, v potrhaných sedačkách na hladině jezera. Nadobro ale zmizí dvě rodiny, tříčlenná a druhá čtyřčlenná.

A také letoun. Ten nevypátrají ani špičkové technologie. Pohltily jej snad tajemné síly trojúhelníku, nebo je něco na konspiračních teoriích o mimozemském zásahu?

Foto: usaflightinsurance.com, shutterstock.com, wikipedia.org, beforeitsnews.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články