Skip to content

Sex? Muži raději myslí na spánek a jídlo…

O mužích se říká, že láska u nich prochází žaludkem, a jak ukazuje nová vědecká studie, zdá se, že je to pravda.

Navzdory zažitému přesvědčení totiž muži podle jejího zjištění myslí na jídlo – a také na spánek – častěji než na sex. A na všechny tyto tři věci myslí mnohem častěji než ženy.

02
Spánek – sex 1:0

Studie, kterou uskutečnila Terri Fisherová, profesorka psychologie z Ohijské státní univerzity, vyvrací běžné přesvědčení, že muži myslí na sex každou sedmou vteřinu. Ve skutečnosti je to zhruba jednou během každé bdělé hodiny.

03
I sebevětší krasavice to má v konkurenci jídla a spánku těžké.

V rámci svého výzkumu Fisherová požádala 163 studentů a studentek, aby s sebou neustále nosili tabulku, do níž si udělají záznam, kdykoli pomyslí na sex, jídlo či spánek. Čísla se hodně lišila: rozpětí sahalo od studentky, která si poznačila pouze jednu „sexuální“ myšlenku za den, až po studenta, který udělal 388 záznamů za 24 hodin.

04
Někdo má rad holky, jiný vdolky, říká se. Každopádně, obecně se dá říct, že jídlo hraje v mužských myšlenkách důležitější úlohu než ženy

Průměrně vzato ale muži mysleli na jídlo a spánek častěji než na pohlavní styk. A na všechny tyto tři věci mysleli častěji než ženy. „Muži jsou si více vědomi stavů orientovaných na své potřeby, jako je mít hlad nebo být unavený nebo vzrušený.

Jsou také lepší v identifikování těchto stavů v sobě než ženy a otevřenější při vyjádření svých myšlenek,“ řekla Fisherová.

Foto: Huffingtonpost, flickr
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Společnost
Zobrazit více …