První vraždou řešenou za pomoci forenzní antropologie byl případ Parker–Webster. George Parker (1790–1849) byl váženým bostonským obchodníkem, jenž často půjčoval peníze Johnu White Websterovi (1793–1850), který přednášel chemii na Harvard Medical School.
Když začal Parker vymáhat zapůjčené peníze zpět, Webster ho zabil. Pak se postupně zbavoval těla. Jenže o zmizení slavného obchodníka informovala všechna média ve městě. Policie byla v pohotovosti a prohledávala, co se dalo.
Samozvaný vyšetřovatel
K Websterově smůle věděl o schůzce, kterou si dojednal s Parkerem a na které ho zavraždil, i harvardský školník Ephraim Littlefield. Ten si přivydělával sháněním mrtvol a jejich prodejem studentům, aby na nich trénovali pitvy.
Zároveň zaznamenal Websterovo podivné chování poté, co se o Parkerově zmizení dověděl tisk a za jeho nalezení byla vypsána odměna. A tak se rozhodl pátrat na vlastní pěst. Zjistil, že Webster se pokusil spálit části Parkerova těla ve své laboratoři.
Zalarmoval proto policii. Ta na místě zajistila ohořelé části těla, pánev, stehno a spodní část nohy.
Chladnokrevná vražda
Webster byl vzat do vazby a vyšetřování v jeho laboratoři pokračovalo. Byly nalezeny další fragmenty těla v peci, stejně jako knoflík a několik mincí. V truhle pak nalezli bezruké, bezhlavé a částečné popálené tělo.
Stehno bylo nacpáno uvnitř trupu, chybělo srdce a další orgány. Manželka Parkera identifikovala pouze podle znaků poblíž penisu a na spodní části zad, také odhadovaná výška oběti souhlasila s tou Parkerovou.
Forenzní důkazy usvědčily pachatele
U soudu anatom Jeffries Wyman popsal, jaké kosti byly nalezeny, a předvedl, že do sebe zapadají, a tudíž náleží stejné oběti. Popsal také ránu pod levým prsem, kterou zřejmě způsobilo bodnutí nožem, což mohlo být příčinou smrti.
Dále Nathan Cooley Keep, Parkamanův zubař, potvrdil, že čelist s falešnými zuby, nalezenou v peci, zhotovil pro Parkmana on sám na podzim roku 1846. To vše přispělo k tomu, že byl nakonec Webster obviněn z Parkmanovy smrti a odsouzen.