Josif Vissarionovič Stalin spořádá na úvod večeře dva plné talíře polévky. Pak se s chutí pustí do hlavního jídla a pobízí ostatní soudruhy, aby také jedli. Ti ho s větší nebo menší chutí následují. Někteří z nich celý den nejedli, aby strávili tolik jídla. Stalinovi mohou jenom tiše závidět jeho apetit a vynikající spalování.
První muž Sovětského svazu Josif Vissarionovič Stalin (1878–1953) si ve své luxusní rezidenci v Kuncevu, vzdáleném pouhých patnáct minut jízdy autem od moskevského Kremlu, dopřává klidný a ničím nerušený spánek.
Obvykle nevstává před jedenáctou dopoledne.
Vymýšlí kuchařské recepty
Snídani si dopřeje lehkou. Miluje gruzínská jídla připravovaná na rožni, především ryby, ale také kachny a křepelky. Během posledních let svého života dokonce vymýšlí recepty.
Jeho specialitou se stane Aragvi, skopové s baklažánem, rajčaty, bramborami a velkým množstvím pepře. Vše zalité kořeněnou omáčkou. Odpoledne vyrazí na zahradu rezidence, kde pracuje.
Do Kremlu se vypraví teprve kolem páté hodiny odpoledne, zdrží se tu ovšem dlouho do noci. Pak vyráží zpátky do své rezidence.
Molotov pije smrtelné dávky
Pravidelnými hosty jeho nočních dýchánků v rezidenci jsou členové politbyra ÚV KSSS, soudruzi Vjačleslav Michajlovič Molotov (1890–1986) a Nikita Sergejevič Chruščov (1894–1971).
Oba považují večírky spíše za trest než za odměnu. Musí na nich sníst spousty jídla a vypít litry alkoholu. Trvalým tréninkem se tak většina Stalinových kolegů vypracuje k velké odolnosti v jídle i pití. Molotov do sebe lije doslova smrtelné dávky alkoholu.
Hostiny o několika chodech
Při hostinách se servíruje se nejdříve předkrm, obvykle losos nebo jeseter, zvěřinové speciality nebo drůbky v omáčkách. Potom přijde na řadu velká mísa polévky, ze které si hosté sami nabírají.
Následují hlavní chody v podobě různých druhů masa od drůbeže, zvěřiny až po ryby. Jenže zatímco se soudruzi opíjejí, Stalin jenom srká gruzínské víno ředěné minerálkou. Opilost často předstírá, protože chce, aby spolustolovníkům alkohol rozvázal ústa.