Domů     Přišli lidé z vesmíru?
Přišli lidé z vesmíru?
27.6.2023
Podle řady teorií je velmi pravděpodobné, že lidé přiletěli na Zemi odjinud.

Kde se ve skutečnosti vyvinula lidská rasa? Pocházíme opravdu z jiného místa ve vesmíru, pravděpodobně z dosud neznámé planety s nízkou gravitací? Kde přesně ve vesmíru máme svůj domov?

Speciál SVĚTA NA DLANI vás zavede na dobrodružnou cestu vesmírem i historií naší planety, aby na tyto otázky odpověděl.

Jsme na této planetě mimozemšťané? Přicestovalo lidstvo na Zemi ve vesmírných lodích?

Přesně toto tvrdí přední americký enviromentalista Ellis Silver, který k této provokativní teorii, že lidský domov není na této planetě, shromáždil mnoho pádných vědeckých argumentů.

Silver je přesvědčen, že s největší pravděpodobností pocházíme z planety s nízkou gravitací.

Proč nejíme syrové maso

Předpokládá se, že lidé jsou nejdokonaleji vyvinutým živočišným druhem planety, přesto jsme pro život na ní překvapivě špatně vybaveni. „Země lidským životním potřebám docela vyhovuje – ale není pro ně ideální,“ popisuje Ellis Silver.

Škodí nám sluneční záření, nechutná nám syrová potrava běžně se vyskytující v přírodě. „Země přibližně splňuje naše požadavky jako živočišného druhu, ale pravděpodobně ne až tak dobře, jak si ten, kdo nás sem přivedl, zpočátku myslel,“ dodává.

Nepřátelské prostředí planety Země

Všechna zvířata na Zemi se podle Ellise Silvera mohou bez problémů vyhřívat na Slunci, jak dlouho se jim jen chce – klidně celé dny. A člověk? Stačí pár hodin na sluníčku a skončí spálený, možná i s vážnými následky na kůži.

Podobně se nemůžeme podívat přímo do Slunce, aniž by nás tento pohled bolestivě neoslnil. Zvířata s tím přitom nemají větší potíže.

Podle evoluční teorie jsme se na Zemi přirozeně vyvinuli. Proč nám ale tolik podmínek naší planety nevyhovuje?
Podle evoluční teorie jsme se na Zemi přirozeně vyvinuli. Proč nám ale tolik podmínek naší planety nevyhovuje?

Na jakou gravitací je člověk zvyklý?

Naše vzpřímená páteř se potýká s tolika problémy, že to skoro vypadá, jako by náš druh vznikl na planetě s výrazně nižší gravitací. Podivná je podle Ellise Silvera i skutečnost, jak velké máme hlavy v poměru k tělu, a to obzvláště v dětském věku.

Způsobují poměrně zásadní problémy při porodu – a to takové, že až do 20. století byla smrt při porodu vůbec nejčastější příčinou ženského úmrtí. Opravdu by příroda vytvořila takto neefektivní mechanismus?

Odkud se vzaly naše mimozemské geny

Dalším Silverovým argumentem je počet chromozomů, který my lidé máme – ten se také liší od ostatních tvorů na Zemi.

Upozorňuje i na fakt, že přes sebevětší snahu paleontologů se dodnes nepodařilo najít „chybějící článek“ – tedy přechodný druh mezi pravěkými opicemi a dnešním člověkem.

„Výzkum vědců zabývajících se mimozemskou tématikou předpokládá, že v lidské DNA se nacházejí geny více než 20 mimozemských civilizací,“ uvádí dále Ellis Silver.

Tito vědci podle něj navazují na práci britského molekulárního biologa a nositele Nobelovy ceny Francise Cricka (1916-2004).

Jedním z argumentů jsou i zvláštnosti v lidské DNA.
Jedním z argumentů jsou i zvláštnosti v lidské DNA.

Najděte alespoň jednoho zdravého člověka!

Lidská rasa má podle závěrů těchto vědců některé zvláštní znaky, které zcela jistě nepocházejí z tohoto světa. Naše tělo proto nemůže ve stávajících pozemských podmínkách fungovat bezchybně. „Na celé Zemi neexistuje jediný stoprocentně zdravý člověk.

Všichni jsme chronicky nemocní,“ tvrdí Ellis Silver. „Pokud dokážete najít aspoň jednoho člověka, který je na 100 % fit, zdravý a netrpí vůbec žádnými potížemi nebo postižením, budu nanejvýš překvapen – já sám jsem nikoho takového nenašel,“ dodává Silver.

Proč netrvá den 25 hodin?

Vědci zabývající se výzkumem spánku potvrdili, že mnoho našich problémů pramení z nastavení vnitřních tělesných hodin lidského těla na den trvající 25 hodin. Jenže pozemský den trvá pouze 24 hodin.

A neplatí to jen pro nedávnou minulost, tyto faktory lze vystopovat až k počátku lidstva na Zemi. Na tom se shodují i biologové, ti však nesdílejí Silverovu tezi, že jsme se vyvinuli na planetě, kde den trvá o hodinu déle než na Zemi.

Co když jsme byli odvrženi z naší domovské planety? Může to být nějaká forma trestu?
Co když jsme byli odvrženi z naší domovské planety? Může to být nějaká forma trestu?

Proč je ráj na nebesích

Oporu hledá Ellis Silver i v lidské psychice. Překvapivě mnoho lidí podle něj cítí, že „sem nepatří“. Pocit nepatřičnosti, výjimečnosti a toho, že jsme „jiní“, spojuje podle něj všechny civilizace.

Silver se domnívá, že tento pocit odrážejí i všechna náboženství a dokonce i představa o posmrtném životě: v drtivé většině kultur se člověk po smrti vrací do nebe nebo do ráje, tedy vzhůru směrem k nekonečnému vesmíru.

Vězeňská planeta pro agresivní humanoidy

Lidé podle Ellise Silvera přiletěli z hvězdného systému Alfa Centauri, který je naší sluneční soustavě nejblíže. Vědec věří, že dnešní člověk se na Zemi dostal až někdy mezi 200 000–60 000 roky.

Popisuje Zemi jako vězeňskou planetu, kde jsou přirozeně agresivní druhy, jako jsme my, odsouzeny žít, dokud se nenaučí správnému chování. A pokud jsme sem nepřiletěli ve vesmírných lodích, nabízí Ellis Silver ještě jednu hypotézu:

v tom případě zde museli být naši dávní předkové zkříženi s jinými mimozemskými druhy, a tak vznikl moderní člověk.

Foto: shutterstock
reklama
Související články
Záhady a tajemství
Kdo objevil Velikonoční ostrov?
Do všudypřítomného štěbetání ptáků v subtropickém pralese se prvně ozvou lidské hlasy. A tak, zatímco u nás vládne přemyslovský kníže Spytihněv I. (asi 875–915), začíná kolem roku 1200 daleko v Pacifiku pozvolná kolonizace ostrůvku o rozloze 163 km².   Připomíná ráj na zemi. Stabilní klima, teplota slabě nad 20 stupňů Celsia, o chlup méně srážek, […]
Záhady a tajemství
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a […]
Záhady a tajemství
Tajemné megality: Dávné stavby sloužily k obřadům i věštění
Megalitických staveb zhotovených z hrubě opracovaných kamenů se po světě vyskytuje spousta. Jde o první částečně zachovalé budovy pocházející z období paleolitu (do 11 000 př. n. l.), neolitu (do 5200 př. n. l.), a starší doby bronzové (do 1550 př. n. l.). Za úplně nejstarší se považuje maltský, pocházející z období cca 6500 let př. n. l. […]
Záhady a tajemství
Mytologický zrod run: O jejich šíření se měl postarat Bůh Ódin
„Tu se mi dobře začalo dařit, magické jsem moudrosti nabyl, slovo za slovem hledalo slovo,“ popisuje Ódinův stav vytržení Starší Edda, sbírka severských mytologických a hrdinských písní, jejíž opis objevili roku 1645 v islandské vesnici Skálholt. Kdy a kde tyto písně vznikly, ale není jasné. Autorem některých veršů, zvaných Výroky Vysokého (Hávamál), je však údajně sám […]
reklama
historie
Děsirée Clary dostala jako náplast na zklamání švédskou korunu
Dává jí úkol, který splnit nemůže. Donutit rodiče, aby jí hned povolili se vdávat. Taková opovážlivost! To si nemůže dovolit. Je jasné, že tohle znamená jediné: definitivní konec. Bernardine Eugénie Désirée Clary (1777–1860) z francouzského Marseille se v roce 1793 náhodně seznámí s Josephem Bonapartem. Setkává se i s jeho rodinou, zamiluje se do Josefova bratra Napoleona (1769–1821) a […]
Příchod Slovanů k nám: Dorazili do Čech z bělorusko-ukrajinského pomezí?
Langobardi v 5. století proti proudu Labe projdou Čechami a zastaví se na Moravě. Roku 568 odsud odejdou a dorazí až do severní Itálie. A co je pro nás nejvýznamnější? Kolem roku 500 už v Čechách sídlí Slované! Je jich málo a doklady o nich jsou řídké. Za nejstarší nejspíše můžeme považovat zmínku byzantského dějepisce Prokopia (*490), […]
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
Lidé se do chalupy přicházejí rozloučit se svým sousedem hospodářem. Chvíli postojí, pokřižují se a tiše odejdou. Smrti se nebojí, považují ji za součást života… V Legendě o Ostojovi, sedlákovi žijícím u nás ve 12. století, líčí současný historik Zdeněk Smetánka jeho smrt. Tělo mrtvého sedláka leží na slaměné podestýlce uprostřed jizby v chalupě. „Důkaz, proč neležel […]
4 nejstarší sportovní trofeje: Na jachtařské zápolení dohlíží samotná královna!
V kalendáři bychom sice nalistovali konec března, na fotbalovém stadionu poblíž Glasgow však vládne studený vítr. I tak diváci oděni v oblecích zvědavě sledují, jak skupinka fotbalistů křepčí a hrdě mává nablýskaným pohárem – kdyby jen věděli, že zrovna drží v rukou jednu z nejstarších trofejí sportovního světa. Carlisle Bells Rok:1599 Sport: Dostihy Ještě z […]
reklama
lifestyle
Stávaly se hřbitovy bydlištěm pro chudinu?
„Vyvarujte se pohanských obřadů nad mrtvými,“ nabádá v roce 739 papež Rehoř III. (690–741) křesťany. „Jste bezbožníci,“ vyčítá kněžím, kteří se účastní těchto pohřebních oslav. Zbytečně, stejně ho neposlouchají. Podobné rituály praktikují i slovanští muži ještě o dvě století později. Řinčí zbraněmi a zápasí mezi sebou. Kdyby se po okolí neozýval křik a zpěv, náhodný pocestný […]
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující, […]
Životní styl Františka Josefa I.: Ve spěchu mu stačil k jídlu párek
Vybíravý v jídle rakousko-uherský císař František Josef I. rozhodně není. Druhou snídani v čase běžného oběda si sní přímo ve své pracovně. Sloužící mu ji naservíruje na tácu k vedlejšímu stolku. A co si dá nejraději? V oblibě má císař František Josef I. (1830–1916) kousek hovězího nebo přírodní řízek, který někdy vystřídá třeba guláš. Pokud spěchá, spokojí se s párkem. […]
Národní sport USA: Baseball Američanům pomáhal zapomenout na válku
Baseball je synonymem USA. Kdy a kde se poprvé hrál? Odpověď na tuto otázku je složitější. Pálkovací sporty mají velmi dlouhou historii, v nějaké formě se hrály už ve starověkém Egyptě.   O podobné hře existují zprávy také ze středověku, a to například z Anglie ve 14. století. Vznik moderního baseballu se přisuzuje americkému důstojníkovi a pozdějšímu […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
21stoleti.cz
Vyhynutí dinosaurů má jasného viníka
Vyhynutí obřích druhohorních plazů je spojováno s dopadem asteroidu zvaného Chicxulub, který vyvolal celou škálu potenciálně smrtících důsledků. Který z nich byl skutečným viníkem vyhynutí dinosaurů?
Pátrání po MH370 ukončeno: Dostalo se ztracené letadlo do jiné dimenze?
enigmaplus.cz
Pátrání po MH370 ukončeno: Dostalo se ztracené letadlo do jiné dimenze?
Vyšetřování kauzy zmizelého letadla malajsijských aerolinií z letu číslo MH370 definitivně skončilo. A to bez jakéhokoli výsledku. Proč se letadlo asi po hodině letu odklonilo od plánované trasy? Kam
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
tisicereceptu.cz
Ovesné perníčky s arašídovým máslem
Zdravější varianta oblíbených vánočních perníčků. Mouku nahradí jemné ovesné vločky a klasický cukr vyměňte za hnědý kokosový. Budete překvapeni, jak skvěle chutná kombinace arašídového másla a perník
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
epochanacestach.cz
Zřícenina Andělská Hora: Nejkrásnější ruina Českého království
Hrad opředený mnoha pověstmi, sídlo mocných mužů i samotného panovníka i přírodní jeviště jednoho z nejslavnějších českých filmů. To všechno je Andělská Hora, romantická zřícenina na Karlovarsku. Podle pověsti založil hrad Andělská Hora krutý muž jménem Ursinus, který do českých zemí unesl krásnou Alvínu, dceru anglického krále Tristana. Alvína byla laskavá jako anděl, ale trpěla pod
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Umí být jeden druhému oporou
nasehvezdy.cz
Umí být jeden druhému oporou
V letošním roce oslavil oblíbený moderátor a herec Jan Kraus (70) jubilejní sedmdesáté narozeniny. Žádné velké oslavy se ovšem nekonaly, jelikož je moderátor jednoduše nemá v oblibě. Pokud tak na n
Akce Poklad: Skrývá vrch Myslivna archivy gestapa a zlato?
enigmaplus.cz
Akce Poklad: Skrývá vrch Myslivna archivy gestapa a zlato?
U výběžku české hranice s Rakouskem se nachází lokalita, kam mají být na přelomu let 1944 a 1945 nacisty sváženy záhadné bedny. Co odhalilo poválečné pátrání?   [gallery ids="134665,134666,
Kamarádka se mi moc protiví!
skutecnepribehy.cz
Kamarádka se mi moc protiví!
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo.
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
21stoleti.cz
Podivný mikro-spánek tučňáků uzdičkových
Péče o mládě vyžaduje po rodičích tučňácích velké oběti. Jeden, sedící na vejcích, musí být stále ve střehu, aby ho ochránil před predátory, zatímco druhý rodič loví kořist. Jak to ustát bez dostatečn