Domů     Přišli lidé z vesmíru?
Přišli lidé z vesmíru?
27.6.2023
Podle řady teorií je velmi pravděpodobné, že lidé přiletěli na Zemi odjinud.

Kde se ve skutečnosti vyvinula lidská rasa? Pocházíme opravdu z jiného místa ve vesmíru, pravděpodobně z dosud neznámé planety s nízkou gravitací? Kde přesně ve vesmíru máme svůj domov?

Speciál SVĚTA NA DLANI vás zavede na dobrodružnou cestu vesmírem i historií naší planety, aby na tyto otázky odpověděl.

Jsme na této planetě mimozemšťané? Přicestovalo lidstvo na Zemi ve vesmírných lodích?

Přesně toto tvrdí přední americký enviromentalista Ellis Silver, který k této provokativní teorii, že lidský domov není na této planetě, shromáždil mnoho pádných vědeckých argumentů.

Silver je přesvědčen, že s největší pravděpodobností pocházíme z planety s nízkou gravitací.

Proč nejíme syrové maso

Předpokládá se, že lidé jsou nejdokonaleji vyvinutým živočišným druhem planety, přesto jsme pro život na ní překvapivě špatně vybaveni. „Země lidským životním potřebám docela vyhovuje – ale není pro ně ideální,“ popisuje Ellis Silver.

Škodí nám sluneční záření, nechutná nám syrová potrava běžně se vyskytující v přírodě. „Země přibližně splňuje naše požadavky jako živočišného druhu, ale pravděpodobně ne až tak dobře, jak si ten, kdo nás sem přivedl, zpočátku myslel,“ dodává.

Nepřátelské prostředí planety Země

Všechna zvířata na Zemi se podle Ellise Silvera mohou bez problémů vyhřívat na Slunci, jak dlouho se jim jen chce – klidně celé dny. A člověk? Stačí pár hodin na sluníčku a skončí spálený, možná i s vážnými následky na kůži.

Podobně se nemůžeme podívat přímo do Slunce, aniž by nás tento pohled bolestivě neoslnil. Zvířata s tím přitom nemají větší potíže.

Podle evoluční teorie jsme se na Zemi přirozeně vyvinuli. Proč nám ale tolik podmínek naší planety nevyhovuje?
Podle evoluční teorie jsme se na Zemi přirozeně vyvinuli. Proč nám ale tolik podmínek naší planety nevyhovuje?

Na jakou gravitací je člověk zvyklý?

Naše vzpřímená páteř se potýká s tolika problémy, že to skoro vypadá, jako by náš druh vznikl na planetě s výrazně nižší gravitací. Podivná je podle Ellise Silvera i skutečnost, jak velké máme hlavy v poměru k tělu, a to obzvláště v dětském věku.

Způsobují poměrně zásadní problémy při porodu – a to takové, že až do 20. století byla smrt při porodu vůbec nejčastější příčinou ženského úmrtí. Opravdu by příroda vytvořila takto neefektivní mechanismus?

Odkud se vzaly naše mimozemské geny

Dalším Silverovým argumentem je počet chromozomů, který my lidé máme – ten se také liší od ostatních tvorů na Zemi.

Upozorňuje i na fakt, že přes sebevětší snahu paleontologů se dodnes nepodařilo najít „chybějící článek“ – tedy přechodný druh mezi pravěkými opicemi a dnešním člověkem.

„Výzkum vědců zabývajících se mimozemskou tématikou předpokládá, že v lidské DNA se nacházejí geny více než 20 mimozemských civilizací,“ uvádí dále Ellis Silver.

Tito vědci podle něj navazují na práci britského molekulárního biologa a nositele Nobelovy ceny Francise Cricka (1916-2004).

Jedním z argumentů jsou i zvláštnosti v lidské DNA.
Jedním z argumentů jsou i zvláštnosti v lidské DNA.

Najděte alespoň jednoho zdravého člověka!

Lidská rasa má podle závěrů těchto vědců některé zvláštní znaky, které zcela jistě nepocházejí z tohoto světa. Naše tělo proto nemůže ve stávajících pozemských podmínkách fungovat bezchybně. „Na celé Zemi neexistuje jediný stoprocentně zdravý člověk.

Všichni jsme chronicky nemocní,“ tvrdí Ellis Silver. „Pokud dokážete najít aspoň jednoho člověka, který je na 100 % fit, zdravý a netrpí vůbec žádnými potížemi nebo postižením, budu nanejvýš překvapen – já sám jsem nikoho takového nenašel,“ dodává Silver.

Proč netrvá den 25 hodin?

Vědci zabývající se výzkumem spánku potvrdili, že mnoho našich problémů pramení z nastavení vnitřních tělesných hodin lidského těla na den trvající 25 hodin. Jenže pozemský den trvá pouze 24 hodin.

A neplatí to jen pro nedávnou minulost, tyto faktory lze vystopovat až k počátku lidstva na Zemi. Na tom se shodují i biologové, ti však nesdílejí Silverovu tezi, že jsme se vyvinuli na planetě, kde den trvá o hodinu déle než na Zemi.

Co když jsme byli odvrženi z naší domovské planety? Může to být nějaká forma trestu?
Co když jsme byli odvrženi z naší domovské planety? Může to být nějaká forma trestu?

Proč je ráj na nebesích

Oporu hledá Ellis Silver i v lidské psychice. Překvapivě mnoho lidí podle něj cítí, že „sem nepatří“. Pocit nepatřičnosti, výjimečnosti a toho, že jsme „jiní“, spojuje podle něj všechny civilizace.

Silver se domnívá, že tento pocit odrážejí i všechna náboženství a dokonce i představa o posmrtném životě: v drtivé většině kultur se člověk po smrti vrací do nebe nebo do ráje, tedy vzhůru směrem k nekonečnému vesmíru.

Vězeňská planeta pro agresivní humanoidy

Lidé podle Ellise Silvera přiletěli z hvězdného systému Alfa Centauri, který je naší sluneční soustavě nejblíže. Vědec věří, že dnešní člověk se na Zemi dostal až někdy mezi 200 000–60 000 roky.

Popisuje Zemi jako vězeňskou planetu, kde jsou přirozeně agresivní druhy, jako jsme my, odsouzeny žít, dokud se nenaučí správnému chování. A pokud jsme sem nepřiletěli ve vesmírných lodích, nabízí Ellis Silver ještě jednu hypotézu:

v tom případě zde museli být naši dávní předkové zkříženi s jinými mimozemskými druhy, a tak vznikl moderní člověk.

Foto: shutterstock
Související články
Záhady a tajemství
Velký Roudný, svědek souboje Boha s Luciferem?
Velký Roudný se ve výšce 780 m n. m. tyčí v malebném prostředí Nízkého Jeseníku. Tato sopka, aktivní před miliony let, si v místní krajině získala výraznou dominanci. Obsahuje rozmanité druhy vulkanického materiálu, včetně čedičové lávy, která vytvořila čtyři impozantní lávové proudy na svazích vrchu. Nejdelší z těchto proudů měří až pět kilometrů. V minulosti […]
Záhady a tajemství
Po stopách Stonehenge: Začne to jednoduchým valem…
Vítejte v anglickém Amesbury. Protéká tudy slavná řeka Avona a ke Stonehenge to máme jen 3 kilometry. Právě tady je roku 2003 objeven hrob významného muže, který umírá kolem roku 2300 př. n. l. Hned dostává přezdívku Král Stonehenge. Vyloďovaly se právě v Amesbury některé z monolitů na stavbu kamenného unikátu? Ne. Řeka Avona je […]
Záhady a tajemství
Starověké Mohendžodaro: Nejluxusnější město světa
Davy skandují, peří létá. Kohoutí zápasy mají rituální charakter. Právě odtud, ze starověké Kukkutarmy, v překladu Kohoutího města, se rozšíří domestifikovaná drůbež do světa. Ale pozor: Zde je posvátná a nejí se!   Ve 2. tisíciletí před Kristem tu může žít až 100 000 obyvatel, což z „Kohoutova“ dělá metropoli světového významu. A živo tu […]
Záhady a tajemství
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde […]
reklama
historie
Protržení přehrady Bílá Desná: Mocný živel proměnil okolí v sutiny
Největší přehradní katastrofa v českých dějinách se odehrála před 107 lety a vyžádala si 65 lidských životů. Ani ne rok po kolaudaci přehrady na řece Bílá Desná v Jizerských horách došlo k jejímu protržení a voda, která se z ní vyvalila do údolí, za sebou zanechala zničené domy a mrtvé. Co se tehdy v okolí […]
Španělská chřipka: Dvojspřeží jezdců apokalypsy
Měla více obětí než obě světové války dohromady. Čtyři vlny rozpuku viru A/H1N1, které v letech 1918-1920 nakazily každého třetího člověka na planetě, zahubily až 5 % světové populace. Pandemie, která dostala mnoho přízvisek – „bolševická nemoc“, „brazilská nemoc“, či „Napoleonský voják“ – se nejvíce proslavila jako chřipka španělská.   Španělsko k ní přitom přišlo […]
Barvy nad zlato i drahé koření
Náš oděv nebýval vždy tak pestrobarevný jako dnes. Výroba barev na látky byla totiž v minulosti poměrně složitou záležitostí a vybrané odstíny barev navíc ukazovaly na společenské postavení nositele oděvu, nikoliv na jeho barevný vkus… Nejstarší záznamy o barvení látek pocházejí z mladší doby kamenné z Číny, kde lidé barvili své šaty ruměnkou. Nevíme však, […]
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
reklama
historie
Versailles v číslech: Od sídla moci po muzeum dějin
Zámek jako z nejkrásnější pohádky je svědkem pohnutých dějin od doby, kdy se Francie stává významnou velmocí až po dramatický úpadek monarchie. Ve Versailles se však rozhoduje i o osudu jiných států. Impozantní sídlo ve Versailles je jednou z nejcennějších památek Francie, která je od roku 1979 zapsána na seznamu památek UNESCO. A také patří […]
Cholera: Detektivní pátrání s klikou
Lékař, který odhalí tajemství cholery si dá světu návod jak se s nemocí vypořádat, objevení skutečné příčiny nemoci se však nedožije. I tak ovšem dokázal změnit svět a vymýtit v civilizovaném světě jednu z nejděsivějších nemocí. Stejně jako s tuberkulózou, je to v první polovině 19. století i s cholerou. Většina lékařů zastává teorii miasma, a považuje ji […]
Tuberkulóza: Módní guru, zabiják i cestovka
„Má drahá, kořím se vaší alabastrové pleti i útlému pasu. Jste ztělesněním krásy,“ šeptá obdivně mladý muž. „Oh, děkuji,“ zašeptá dívka a vykašle do kapesníčku trochu krve. Má tak rozmanité symptomy, že až do 19. století nikdo netuší, že jde o jednu a tutéž nemoc. To mění svými objevy až francouzský lékař René Laënnec (1781–1826) […]
Osvobození Osvětimi: Mrazivé ticho, spáleniště a 7 000 zubožených vězňů!
Opatrně prochází bránou, na níž je nápis „Arbeit macht frei“. Sovětští vojáci doufají, že dobyli nacistickou továrnu, jenže po pár krocích zírají do prázdných očí stovek lidí v pruhovaných mundúrech. Ti jsou vyhublí, mají strach a neví, co od příchozích čekat! Onoho 27. ledna 1945 postupují Sověti k polskému městu Osvětim. Rozsáhlý komplex považují za nacistickou továrnu, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Potřebujete nový kávovar?
panidomu.cz
Potřebujete nový kávovar?
Doby, kdy jsme znali jen českého „turka“, jsou už dávno pryč a mnozí z nás si na kávě chtějí opravdu pochutnat. Uvažují proto o koupi kávovaru. Jak se ale vyznat v té nepřeberné nabídce přístrojů? První věc, kterou byste měli před nákupem kávovaru zvážit, je reálná spotřeba kávy. Pokud se u vás doma denně vypijí
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
To na nose nenosíme
nejsemsama.cz
To na nose nenosíme
Černé tečky v obličeji, zejména na nose, představují častý kosmetický problém. Jejich tvorbu ovlivňuje kosmetická péče a používání kosmetiky, která ucpává póry. Nač si dát pozor? Zbavit se jich není jednoduché, ale při správné péči a používání správné kosmetiky se vám může podařit je alespoň minimalizovat. Co pomůže? Základem je pravidelné a důkladné čištění pomocí micelárních vod, pěny a gelů.
Tajemný slezský alchymista: Byl krůček od objevu kamene mudrců?
enigmaplus.cz
Tajemný slezský alchymista: Byl krůček od objevu kamene mudrců?
Na přelomu sedmnáctého a osmnáctého století pobýval ve Slezsku alchymista, který byl opravdovou autoritou v otázce takzvaného kamene mudrců. Pokud se prý někdo přiblížil objevu tohoto alchymistického
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
tisicereceptu.cz
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
Správně dochucená marináda dokáže obyčejné jídlo vyšvihnout do nebeských výšin. Přesvědčte se sami. Suroviny 8–10 kuřecích paliček sůl, pepř 1 lžíce hořčice 1 lžíce kečupu 1 lžička pálivé ml
Rado opět spojilo své renomé s japonským návrhářem
iluxus.cz
Rado opět spojilo své renomé s japonským návrhářem
V roce 2017 se značka Rado spojila s japonským módním vizionářem Kunihiko Morinagou, aby společně vytvořili limitovanou edici hodinek. Ty kombinují tradiční řemeslné umění značky s inovativní technolo
5 největších tlouštíků na trůnu: Jindřich VIII. vážil až 160 kilo!
historyplus.cz
5 největších tlouštíků na trůnu: Jindřich VIII. vážil až 160 kilo!
Jindřich VIII. odloží mastnou kýtu a otře si rukou koutky úst. K jídlu zasedl v sedm večer, a byť už je dávno po půlnoci, stoly se stále prohýbají pod vybranými pokrmy. „S večeří se přece nesmí pospíchat,“ usměje se na své hosty král a pokyne sluhům, aby donesli další pochoutky. Pro anglického krále je jídlo skutečným koníčkem.
Brněnský Open House otevře 116 objektů. Rezervace startují 9. května
epochanacestach.cz
Brněnský Open House otevře 116 objektů. Rezervace startují 9. května
Desítku zbrusu nových podcastů, speciální prohlídky či asistenci pro znevýhodněné návštěvníky a zejména 116 lokací nachystali pro návštěvníky Open House Brno 2024 jeho pořadatelé. Festival architektury a urbanismu se letos zaměří na témata inkluze a přístupnosti města jako jednoho architektonického celku. Součástí dvoudenní akce budou i hudební vystoupení na vybraných lokacích, speciální nabídky brněnské gastroscény
Má Gottová v zahraničí milence?
nasehvezdy.cz
Má Gottová v zahraničí milence?
Vdova Ivana Gottová (48) před časem zainvestovala a momentálně se jí staví v pražské lokalitě Císařka luxusní vila. Původně se psalo, že by to měl být nový domov pro ni a její dcery Charlotte Ellu (
Bigfoot v Kazachstánu? Tamní farmáři tvrdí, že ho spatřili!
epochalnisvet.cz
Bigfoot v Kazachstánu? Tamní farmáři tvrdí, že ho spatřili!
V odlehlé oblasti východního Kazachstánu si několik obyvatel všimlo něčeho neobvyklého. Farmáři řekli televiznímu kanálu 24.kz, že yetti krade jejich dobytek. Skutečně mají co dělat s legendárním kryptidem? Jeden z místních farmářů na východě Kazachstánu je svědkem něčeho neskutečného. V noci ho vzbudí podivné zvuky a vyženou ven z postele. Dojde až ke své
Chtěla mi odloudit manžela
skutecnepribehy.cz
Chtěla mi odloudit manžela
Moje sestra byla taková už odmalička. Dostala, čeho se jí zachtělo. Rodiče jí vždycky nadržovali a já jí vše odpouštěla. A z ní vyrostl sobec. Přestože byla moje sestra jen o pět let mladší, vypadala spíš jako moje dcera, kterou jsem nikdy neměla. Štíhlá a drobná, plavovlasá. Já byla vysoká a statná. Žáky jsem vždy milovala Pracovala jsem coby učitelka na
Objevena nejtěžší hvězdná černá díra v naší Galaxii
21stoleti.cz
Objevena nejtěžší hvězdná černá díra v naší Galaxii
Astronomové objevili dosud nejhmotnější hvězdnou černou díru v Mléčné dráze. Prozradila ji obíhající hvězda, která se kvůli ní při svém pohybu podivně "kymácí". Neunikla tak pozornosti mise Gaia Evrop