„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj.
Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar Srivastava (1912-2009), ale fanouškové mu přezdívají Natwarlal. Od mládí se živí různými podvůdky, přitom je původně právníkem, ale tehdy právě odhaluje svoje skryté vlohy pro napodobování a falšování cizích podpisů.
Pří prvním podvodu má dokonce okrást vlastního souseda. Zfalšuje jeho podpis na směnce a vybere tak na jeho jméno 1000 rupií. Brzy je ale také zatčen. Je mu 25 let, když putuje poprvé do vězení. Poté mění taktiku.
V nevěstincích a pochybných lokálech nabízí prostitutkám závadnou kořalku, aby je v bezvědomí obral o peníze a šperky. Sám ale později poznává, že tento postup se hodí jen dočasně a je pro něj nebezpečný. Vrací se k podvodům a později dodává:
Podvedl jsem stovky majitelů obchodů, klenotníků a cizinců o statisíce rupií použitím více než padesáti přezdívek a falešných jmen.
Prodává Tádž Mahál
Pokud může na falešné směnky a podpisy vybírat peníze, pak nemá ani problém s nimi platit za svoje oběti. Díky svým podpisům může vylákat obrovské sumy od známých průmyslníků v zemi. A umí ještě víc. Co se zdá neprodejné, na to sežene důvěřivého zájemce.
Takhle prodává Tádž Mahál, legendární pomník v Ágře v indickém státu Uttarpradéš, postavený v letech 1631 až 1648 místním mogulem k uctění památky zemřelé manželky. To vše je ale málo oproti tomu, co má ještě dokázat.
Vždyť vyláká z lidí peníze třeba i za prezidentské sídlo. Legenda dokonce říká, že prodal parlament, ale ne jen tak, nýbrž se všemi zrovna zasedajícími politiky. To mu u lidí přináší překvapivě nesmírnou popularitu.
Možná je to ale také tím, že během hostiny v jeho rodné Bangře dává 100 rupií každému chudému vesničanovi, předtím než zase zmizí, neboť celá oslava stejně jako místo slouží opět k jeho zisku, tedy vylákání peněz z nějakého důvěřivce. Pro svoje sousedy ale bude vždy indickým Robinem Hoodem.
Zemřel nebo zmizel?
Policie nakonec i mazaného defraudanta lapí a od soudu si Natwarlal odnáší 113 let.
Dopadnou ho musí dokonce devětkrát, protože se mu vždycky podaří znovu utéct. Naposled je zatčen v roce 1996 ve věku 84 let, ale i tentokrát se dokáže vypařit během převozu z vězení do nemocnice.
Oficiálně se zdá, že umírá v roce 2009, ale jeho bratr tvrdí, že pohřeb měl onoho léta 1996, kdy se ztratil. Víme, že měl dvě ženy a jednu dceru. I po smrti na něj v jeho vesnici nezapomněli. Stojí tam Mitilešův pomník a celá osada ho dodnes nadšeně oslavuje.
Pro celý ostatní širý svět zůstává špičkou mezi podvodníky a jeho činy jsou srovnatelné s podvody Franka Abagnaleho a Viktora Lustiga.