Domů     Pátrání po židovském dědečkovi Adolfa Hitlera: Nosili vůdcovi předci jarmulku?
Pátrání po židovském dědečkovi Adolfa Hitlera: Nosili vůdcovi předci jarmulku?

Konspirací na téma zrůdného nacistického pohlavára Adolfa Hitlera je bezpočet. Nechybí mezi nimi ani ta, že prvnímu muži Říše koluje v žilách krev těch, které nejvíc nenávidí – židů. Co je na ní pravdy? 

Marie Anna Schicklgruberová (1795–1847) je poměrně obyčejnou ženou. Navíc silně nábožensky založenou. Usedlost předá otec k obhospodařování jejímu nejstaršímu bratrovi, a tak se Marie Anna musí uživit jako služebná.

Nikdo si nedovede představit větší skandál, než když otěhotní mimo manželství. Otec ji nevezme před porodem dítěte zpět do rodného domu. Žena musí útočiště nalézt v sousedství. Otec se smiluje až po porodu, když malého Aloise uvidí.

Když se Alois Schicklgruber, později Hitler (1837–1903) narodí, jeho matce je na tehdejší dobu neuvěřitelných 42 let! A v rodném listě se o jeho otci dá číst pouze slovo „neznámý“.

Svede ji bohatý žid?

Není divu, že tato nejasnost přitahuje tvůrce konspiračních teorií. Německý historik a spisovatel Hansjürgen Koehler ve své knize Uvnitř Gestapa uvádí o Marii Anně Schicklgruberové, Hitlerově babičce, toto:

„Malá služka přišla do Vídně, aby přijala funkci služky v sídle Rothschildů.

Původ Hitlerova neznámého předka je třeba hledat v tomhle přepychovém domě.“ Podobné tvrzení najdeme i v knize Hitlerova mysl od amerického psychoanalytika Waltera Langera (1899–1981), který již v roce 1943 předpokládá, že Hitler na závěr války spáchá sebevraždu.

Co si on myslí o možných židovských předcích nacistické bestie? „Alois Hitler byl nemanželským synem Marie Anny Schicklgruberové. Ta žila ve Vídni. V době, kdy přišla do jiného stavu, pracovala jako služebná v domě barona Rothschilda.

Jakmile Rothschildova rodina zjistila, že je těhotná, byla poslána zpět domů, kde se jí v roce 1837 narodil Alois,“ píše Langer. Čí dítě to je, však z textu nevyplývá.

Carl Mayer Rothschild. Mohl by být oním dědečkem? To těžko... Foto: CC - volné dílo
Carl Mayer Rothschild. Mohl by být oním dědečkem? To těžko… Foto: CC – volné dílo

Přebírání Rothschildů

A který Rothschild že by připadal v úvahu? Nejčastěji je zmiňován jistý Nathan, kterých je však v tomto rodě víc.

Časově pak odpovídá Nathaniel de Rothschild (1812–1870), obchodník a bankéř, který se proslaví hlavně jako zakladatel francouzské vinařské větve Rothschildů. Nathaniel ale žije pouze v Londýně a poté v Paříži.

Ve hře je i britský bankéř a politik Lionel Nathan de Rothschild (1808–1879), ovšem ten takřka neopouští Británii. Řeč tedy bude spíš o Mayerovi Carlu von Rothschildovi (1820–1886) německém židovském bankéři a politikovi.

Ten se narodí ve Frankfurtu nad Mohanem a studuje v Berlíně. V době Aloisova početí by mu bylo pouhých 16 let a Marii o 25 let více!

Jiné prameny pro změnu tvrdí, že je Hitlerova babička služkou v domě židovského obchodníka Leopolda Frankenbergera v rakouském Štýrském Hradci, tedy Grazu. Pokračování historky je už totožné.

Končí zneuctěnou Marií, která se v tichosti vrací do svého rodiště, aby tam v hanbě povila nechtěného syna.

Aloisovo dětství nebylo zrovna procházkou růžovým sadem. Je i proto poté domácím násilníkem? Foto: CC - volné dílo
Aloisovo dětství nebylo zrovna procházkou růžovým sadem. Je i proto poté domácím násilníkem? Foto: CC – volné dílo

Smilník ze sousedství?

Skutečnost bude asi o něco více prozaická. Marie se pět let poté, co se jí narodí syn, vdá za mlynářského tovaryše Johanna Georga Hiedlera (1792–1857), o tři roky staršího vdovce z nedaleké obce. Ten je také s největší pravděpodobností otcem chlapce.

Maximálně se spekuluje ještě o mladším bratrovi Johanna Georga, Johannu Nepomuku Hiedlerovi (1807–1888), který si později bere malého Aloise na výchovu a nechá ho vyrůstat mezi vlastními dětmi, protože se mu nelíbí bídné poměry, v jakých dítě žije.

Johann Nepomuk po smrti svého bratra nechá zápis v matrice, který otce neudával, upravit tak, aby byl bratr uveden jako otec chlapce. Velmi pravděpodobně tak je otcem Aloise jeden z těchto dvou mužů, nikoliv domnělý, ať už jakýkoliv, Annin zaměstnavatel.

Důkazy samozřejmě chybí, ale pádných důvodů, proč by Adolfu Hitlerovi neměla v krvi proudit Rothschildovská krev, je víc než dost.

Historici se podobným zkazkám samozřejmě pouštějí neúnavně po stopě. Co se týče Leopolda Frankenberga, jeho existence není nikdy prokázána. Podle analýzy zápisů v matrikách v uvedené době v Grazu žádná rodina toho jména nežila.

Dokonce tam nežili ani žádní Židé, ti byli totiž z tohoto města v 15. století vyhnáni a zpět se směli nastěhovat až téměř 20 let poté, co Alois Hitler přišel na svět!

A navíc Maria v době, kdy otěhotněla, podle matriky a dalších svědectví žije v rodné vesnici Strones severně od Vídně. Pracuje na farmě u rodiny Trummelschlagerů, zatímco na rodičovské usedlosti hospodaří její bratr.

Hitler sám považuje jakékoliv židovské předky za výmysl nepřátel... Foto: CC BY-SA 3.0 de
Hitler sám považuje jakékoliv židovské předky za výmysl nepřátel… Foto: CC BY-SA 3.0 de

Pohledná služtička? Ani nápad!

S rodinou Trummelschlagerů má Marie dobré vztahy, vždyť se její pán a paní stanou kmotrem a kmotrou malého Aloise. Toto poslání by na sebe zřejmě jen těžko brali, kdyby nevěděli nic o Marii a jejím těhotenství.

Představa bohatého pána, který zhřeší se svou krásnou a chudou služkou, může být lákavá, ale… Marii v té době bylo 42 let a tvrdá práce musela na jejím zevnějšku také zanechat stopy.

U prosté ženy je velmi nepravděpodobné, že by v tomto věku a této době byla svůdnicí, navíc riskující ztrátu zaměstnání.

Proč tedy podobné zkazky obíhají svět a mnoho lidí je o jejich pravdivosti dodnes přesvědčeno? Vítr fouká mimo jiné i od Hanse Franka (1900–1946), pozdějšího vládce okupovaného Polska.

Franka popraví v roce 1946, ale krátce předtím stihne vydat paměti, ve kterých možnost židovského původu Hitlera zmiňuje. Své tvrzení podporuje i údajnou výpovědí Williama Patricka Hitlera (1911–1987), synovce nejznámějšího válečného zločince.

Sefardští Židé jsou Židé a potomci Židů žijící až do roku 1492 na Pyrenejském poloostrově a poté v oblasti Středomoří, Balkánu, Orientu, ale také v některých evropských zemích, např. Nizozemí. Často je tento termín chybně používán jako označení všech neaškenázských Židů. Sefardští Židé tvoří zhruba deset procent soudobé světové židovské populace. Foto: CC - volné dílo
Sefardští Židé jsou Židé a potomci Židů žijící až do roku 1492 na Pyrenejském poloostrově a poté v oblasti Středomoří, Balkánu, Orientu, ale také v některých evropských zemích, např. Nizozemí. Často je tento termín chybně používán jako označení všech neaškenázských Židů. Sefardští Židé tvoří zhruba deset procent soudobé světové židovské populace. Foto: CC – volné dílo

Vyhrožoval vůdci?

William Patrick má podle Franka zveřejněním tohoto „skandálu“ vůdci dokonce vyhrožovat, když strýc odmítá dát vysoký post v německém zločineckém aparátu.

Má se tak dít v roce 1930, ale historické prameny a záznamy ukazují, že Wiliam se narodí v Anglii a přistěhuje se do Německa až v roce 1933. William Patrick Hitler nikdy žádný vysoký post nezíská, Hitler mu údajně odvětí, že posty se získávají pílí, nikoliv rodinnými vazbami.

Přitom, kdyby byly zkazky o vyhrožování a o židovském původu pravdivé, jen těžko si lze představit účinnější páku na nacistického vůdce.

Na Hitlerově neobvyklém původu by však přece jen mohlo něco být, ovšem pravděpodobně se týká jeho mnohem vzdálenějších předků. Belgický historik Marc Vermeer se spojí s novinářem Jeanem Paulem Muldersem a vypátrají 39 Hitlerových žijících příbuzných.

Není to jednoduchá práce, mnoho z nich z celkem pochopitelných důvodů žije pod změněným jménem a jejich jediným přáním je, aby jejich spojitost s nechvalně známým zločincem nikdo neodhalil.

Výsledky testu DNA v odebraných slinách přežívajících příslušníků Hitlerova rodu pak ukážou, že některé formy genů jsou v západní Evropě celkem vzácné, a naopak zcela běžné v severní Africe a mezi sefardskými a aškenázskými židy!

Foto: Creative commons, úvodní foto: Bundesarchiv_Bild_146-1990-048-29A
Související články
Záhady a tajemství
Tajemný poklad krále Juby II.: Skrývá se starověké africké zlato v americké jeskyni?
Při procházce na svahu v ohybu nedaleko řeky Embarras náhle Russell E. Borrows spadne do jakési díry. Nečekaně objeví vchod do tajemné jeskyně. Oči za chvíli přivyknou přítmí a čemusi blýskavému. Spatří zlaté šperky i sarkofág a kamenné desky. Numidský a mauretánský král Juba I. (60–46 př. n. l.) spáchá sebevraždu poté, co je roku 46 […]
Záhady a tajemství
El Dorado: Skrývají hlubiny jezera Guatavita zlato Inků?
„Za horami a řekami, skryté v džunglích, leží království bohaté na smaragdy a zlato,“ popisuje stará indiánská pověst bohatou zemi. Zdejšího krále každý večer potřou vonným olejem a celé jeho tělo zasypou zlatým práškem, až se třpytí jako Slunce. Vyplouvá na lodi doprostřed jezera, kde obětuje bohům. Poutníci, přicházející k jezeru, vzdávají svému vládci hold a […]
Záhady a tajemství
Kdo rozluští tajemné znaky z Kréty?
Král Mínós uznale pokyvuje hlavou. Stavitel Daidalos mu právě předložil návrh labyrintu, ve kterém se ztratí každý smrtelník. Ten se má časem stát domovem Mínótaura, bestie s býčí hlavou a lidským tělem…   Ostatně, jde o králova levobočka – královna Pásifaé se coby pomstu bohů za to, že jej král neobětoval, poblázní do posvátného bílého […]
Záhady a tajemství
Záhadná Sfinga: Opravdu ji vytvořili lidé?
Je přes dvacet metrů vysoká, ale výška není to hlavní, co na ní lidi dodnes fascinuje. Mnohem více je přitahuje záhadný vzhled Sfingy a její původ, opředený tajemstvím. Možná je však zcela jiný, než jak ho líčí většina teorií a lidé se na vzniku egyptské ikony podepsali jen nepatrně! I když jsou pyramidy v Gíze […]
reklama
věda a technika
Soukromé bunkry: Betonové bezpečí pod vlastním domem
Nad vybavením některých luxusních sídel zůstává občas obyčejným smrtelníkům rozum stát. A co teprve kdybychom nahlédli hluboko pod některé z nich. Trend budování vlastních bunkrů ale v poslední době už není jen výsadou těch nejbohatších. Mnoho lidí se shodne, že současná doba je nejistá, a to v různých ohledech. Stoupá mezinárodní napětí, které občas hrozí vyústit v ozbrojený konflikt. […]
Když se Tambora zlobí: Nejhorší katastrofa novodobých dějin zruší léto
Jindy by radostně skotačili ve vodě, jenže teď sedí doma a nevěřícně koukají ven. Sluneční paprsky vystřídá sníh a příjemný vánek pořádná fujavice. Léto si všichni představovali úplně jinak, jenže tentokrát pohodové počasí vůbec nedorazí! Evropu zaměstnává navrátivší císař Napoleon (1769-1821), v odlehlém koutě světa se mezitím probouzí k životu stratovulkán Tambora. Začátkem dubna 1815 o sobě […]
A co když to spadne? Boříme mýty o létání!
Užíváte si cestování letadlem? Anebo se celou dobu modlíte, aby to nespadlo a abyste byli co nejdříve na zemi? Možná se jen bojíte zakořeněných mýtů. Pojďme si vyjasnit, jak je to doopravdy! Každý den přepraví letadla z bodu A do bodu B zhruba 6 milionů osob. V jakýkoliv okamžik je asi 500 000 lidí zrovna […]
Alarm: Spolehlivý hlídač našeho domova
Zloděj se už plíží zahradou, ale stále se nemůže odhodlat k činu. Na štítě domu totiž poblikává kontrolka alarmu. Dokáže nezvaný návštěvník překonat moderní elektronické zabezpečení, nebo se nechá odradit a zkusí raději štěstí jinde? Od vynálezu zámku s klíčem se zabezpečení našich domovů vyvíjelo v souladu s objevováním nových technologií i zrodem nových bezpečnostních hrozeb. S využíváním elektřiny přišlo […]
historie
Cesta Přemysla Otakara I. k dědičnému trůnu nebyla jednoduchá
Hodně se zasadí o to, že je roku 1211 Fridrich Štaufský zvolen římským králem. Přemysl Otakar I. nic neponechává náhodě. Věří, že podpora přinese vytoužené ovoce, a tak se také stane. Fridrich mu 26. září v Basileji předá Zlatou bulu. Opatří ji pečetí sicilského království a podle ní listina dostane svoje jméno.  Z počátku nevypadá budoucnost Přemysla […]
Válečná loď Mars skrývá 220 000 stříbrných mincí
Na výrobu 107 děl na palubě použijí Švédové kov z roztavených kostelních zvonů.  Loď Mars, pojmenovaná podle římského boha války, je jedním z prvních třístěžňových plavidel v Evropě. Kromě nákladu zbraní ale její podpalubí skrývá i pořádnou nálož stříbra. Pravděpodobně nejmodernější evropská bitevní loď své doby se stává pýchou švédského krále Erika XIV. Vasy (1533–1577). Když Erik […]
Ve jménu krysy! V chrámu Karni Mata velebí hlodavce ovocem i speciální kaší
Skupinka turistů přichází k budově s růžovou fasádou. Těší se na další porci indické historie, ale jen co přijdou blíž, začne několik žen hlasitě pištět a obrací své kroky opačným směrem. „To je krysa!“ vyhrkne ze sebe turistka. To ještě netuší, že v útrobách chrámu jich rejdí několik tisíc. Deratizátorů se však bát nemusí. Indie jako by byla […]
Legendárního běžce Emila Zátopka zastavili komunisté
Emil Zátopek si běh na 42,2 kilometru střihne v roce 1952 v premiéře. Cílovou pásku protrhne jako první. Je vyčerpaný, ale na rozdíl od svého legendárního předchůdce neumírá. S nelehkým osudem kluka z chudé rodiny se Emil Zátopek (1922‒2000) nesmíří. V 16 letech se z rodné Kopřivnice odchází vyučit do Baťových obuvnických závodů ve Zlíně. Drsné podmínky Emila zocelí. V roce […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
iluxus.cz
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
Branko Černý, ředitel největšího českého vinařského projektu Král vín, dnes slavnostně vyhlásil výsledky jeho soutěžní části. Do ní 165 českých a moravských vinařů přihlásilo celkem 1370 vín. • Abs
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
21stoleti.cz
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější pr
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
historyplus.cz
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
„Musíme ho tu zdržet,“ říká Jiří z Poděbrad v kruhu přátel. Ladislav Pohrobek, kterému zjara přísahal věrnost, teď na podzim přijel do Prahy. Plánuje se jeho korunovace, ale jde i o to dostat mladičkého krále pod svůj vliv. Jiří se už postará, aby zůstal déle než rok. Odjede až v listopadu 1454.   Na svět
Sušená rajčata v oleji
nejsemsama.cz
Sušená rajčata v oleji
Dokonalá surovina, kterou v kuchyni potřebujete. Hodí se do těstovinových jídel, kuskusu, můžete je použít na obložené chleby, do rizota. Rozumí si s bylinkami, sýry i slaninou. Ingredience na 2 sklenice: ● 2 kg oválných zralých rajčat ● 15 stroužků česneku ● 4 lžíce sušené bazalky ● sůl ● olivový olej Postup: Rajčata překrojte a vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Osolte je
Interiérové stínění z textilních materiálů
rezidenceonline.cz
Interiérové stínění z textilních materiálů
Látky všech typů vnášejí do obytného prostoru příjemný pocit, současně nabízejí širokou škálu možností pro personalizaci a stylizaci interiéru. Ačkoli závěsy jsou často první volbou, existuje mnoho dalších možností, které stojí za zvážení. Jednou z hlavních výhod textilního stínění je jeho flexibilita s ohledem na aktuální zaměření konkrétního obytného prostoru. Materiály, jež jsou k dispozici
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
skutecnepribehy.cz
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
Jednou jsem zasáhla do pranice malých kluků, kteří hráli kuličky. Jeden z nich mi dal svou skleněnku na památku. A štěstí si mě opravdu našlo! Když jsem zůstala sama s dětmi, nebyla to lehká doba. Měla jsem se co ohánět, ale brala jsem si ke své práci různé brigády, aby děti nepocítily chudobu, co se nám přilepila na
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
epochalnisvet.cz
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
Titul první známé oběti atentátu v historii získává egyptský faraon Teti (někdy známý také jako Othoés), vládnoucí přibližně v letech 2291 až 2279 př. n. l.   Když faraon Venis zemře, aniž po sobě zanechá mužského potomka, pátá dynastie končí a nastává období nestability. Hledá se nový panovník, který „usmíří obě země“. Nakonec se jím
Šťavnatá barbeque žebírka
tisicereceptu.cz
Šťavnatá barbeque žebírka
Připravujete občerstvení na oslavu? Nezapomeňte připravit pikantní „barbekjů“ žebírka. Suroviny 2 kg hovězích žeber 1 lžíce uzené papriky 1 lžíce granulované cibule sůl, pepř Na omáčku
Pro dobrou paměť trénujte mozek
panidomu.cz
Pro dobrou paměť trénujte mozek
Máte to na jazyku, a přitom si nemůžete vzpomenout. Čím to asi bude? Že by věkem? Možná jen svůj mozek málo trénujete. Každý z nás si dokáže zapamatovat mnohem víc, než si myslí. Nezáleží totiž ani tak na věku jako na trénovanosti mozku. Říkají to vědci, kteří mozek zkoumají již po desetiletí. Paměť se podle
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
nasehvezdy.cz
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
Herečka Jana Bernášková (43) ze seriálu ZOO, která si ještě před lety nemohla přijít s otcem své dcery Justýny (17) na jméno, s ním teď vyrazila na společnou dovolenou. S režisérem Davidem Drábkem (54
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
epochanacestach.cz
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
Jan Žižka střeží kamenným pohledem gotickou radnici i kostičky lega a čokolády. Pod pláštěm s kalichem za zvuků hudby a pouličního divadla ožívá genius loci města. Město Tábor, tak úzce spojené s husitským revolučním hnutím, vypíná svou hrdou tvář na jihu Čech. Tam, kde dříve řinčely zbraně, dnes cinkají sklenky místních vináren a kavárniček. Chcete-li také pocítit
Záhady hradu Kost: Obývají ho duchové někdejších majitelů?
enigmaplus.cz
Záhady hradu Kost: Obývají ho duchové někdejších majitelů?
Prostřelený obraz neznámé ženy, svědectví o bílém obličeji objevujícím se na snímcích mramorové Madony, odbíjení neexistujících věžních hodin. To je jen několik záhad, které se vážou ke gotickému h