Skip to content
reklama
reklama blank

Pátrání po židovském dědečkovi Adolfa Hitlera: Nosili vůdcovi předci jarmulku?

blank

Konspirací na téma zrůdného nacistického pohlavára Adolfa Hitlera je bezpočet. Nechybí mezi nimi ani ta, že prvnímu muži Říše koluje v žilách krev těch, které nejvíc nenávidí – židů. Co je na ní pravdy?

Marie Anna Schicklgruberová (1795–1847) je poměrně obyčejnou ženou. Navíc silně nábožensky založenou. Usedlost předá otec k obhospodařování jejímu nejstaršímu bratrovi, a tak se Marie Anna musí uživit jako služebná.

Nikdo si nedovede představit větší skandál, než když otěhotní mimo manželství. Otec ji nevezme před porodem dítěte zpět do rodného domu. Žena musí útočiště nalézt v sousedství. Otec se smiluje až po porodu, když malého Aloise uvidí.

Když se Alois Schicklgruber, později Hitler (1837–1903) narodí, jeho matce je na tehdejší dobu neuvěřitelných 42 let! A v rodném listě se o jeho otci dá číst pouze slovo „neznámý“.

Svede ji bohatý žid?

Není divu, že tato nejasnost přitahuje tvůrce konspiračních teorií. Německý historik a spisovatel Hansjürgen Koehler ve své knize Uvnitř Gestapa uvádí o Marii Anně Schicklgruberové, Hitlerově babičce, toto: „Malá služka přišla do Vídně, aby přijala funkci služky v sídle Rothschildů.

Původ Hitlerova neznámého předka je třeba hledat v tomhle přepychovém domě.“ Podobné tvrzení najdeme i v knize Hitlerova mysl od amerického psychoanalytika Waltera Langera (1899–1981), který již v roce 1943 předpokládá, že Hitler na závěr války spáchá sebevraždu.

Co si on myslí o možných židovských předcích nacistické bestie? „Alois Hitler byl nemanželským synem Marie Anny Schicklgruberové. Ta žila ve Vídni. V době, kdy přišla do jiného stavu, pracovala jako služebná v domě barona Rothschilda.

Jakmile Rothschildova rodina zjistila, že je těhotná, byla poslána zpět domů, kde se jí v roce 1837 narodil Alois,“ píše Langer. Čí dítě to je, však z textu nevyplývá.

blank
Carl Mayer Rothschild. Mohl by být oním dědečkem? To těžko… Foto: CC – volné dílo

Přebírání Rothschildů

A který Rothschild že by připadal v úvahu? Nejčastěji je zmiňován jistý Nathan, kterých je však v tomto rodě víc. Časově pak odpovídá Nathaniel de Rothschild (1812–1870), obchodník a bankéř, který se proslaví hlavně jako zakladatel francouzské vinařské větve Rothschildů.

Nathaniel ale žije pouze v Londýně a poté v Paříži. Ve hře je i britský bankéř a politik Lionel Nathan de Rothschild (1808–1879), ovšem ten takřka neopouští Británii. Řeč tedy bude spíš o Mayerovi Carlu von Rothschildovi (1820–1886) německém židovském bankéři a politikovi.

Ten se narodí ve Frankfurtu nad Mohanem a studuje v Berlíně. V době Aloisova početí by mu bylo pouhých 16 let a Marii o 25 let více!

Jiné prameny pro změnu tvrdí, že je Hitlerova babička služkou v domě židovského obchodníka Leopolda Frankenbergera v rakouském Štýrském Hradci, tedy Grazu. Pokračování historky je už totožné. Končí zneuctěnou Marií, která se v tichosti vrací do svého rodiště, aby tam v hanbě povila nechtěného syna.

blank
Aloisovo dětství nebylo zrovna procházkou růžovým sadem. Je i proto poté domácím násilníkem? Foto: CC – volné dílo

Smilník ze sousedství?

Skutečnost bude asi o něco více prozaická. Marie se pět let poté, co se jí narodí syn, vdá za mlynářského tovaryše Johanna Georga Hiedlera (1792–1857), o tři roky staršího vdovce z nedaleké obce. Ten je také s největší pravděpodobností otcem chlapce.

Maximálně se spekuluje ještě o mladším bratrovi Johanna Georga, Johannu Nepomuku Hiedlerovi (1807–1888), který si později bere malého Aloise na výchovu a nechá ho vyrůstat mezi vlastními dětmi, protože se mu nelíbí bídné poměry, v jakých dítě žije.

Johann Nepomuk po smrti svého bratra nechá zápis v matrice, který otce neudával, upravit tak, aby byl bratr uveden jako otec chlapce. Velmi pravděpodobně tak je otcem Aloise jeden z těchto dvou mužů, nikoliv domnělý, ať už jakýkoliv, Annin zaměstnavatel.

Důkazy samozřejmě chybí, ale pádných důvodů, proč by Adolfu Hitlerovi neměla v krvi proudit Rothschildovská krev, je víc než dost.

Historici se podobným zkazkám samozřejmě pouštějí neúnavně po stopě. Co se týče Leopolda Frankenberga, jeho existence není nikdy prokázána. Podle analýzy zápisů v matrikách v uvedené době v Grazu žádná rodina toho jména nežila.

Dokonce tam nežili ani žádní Židé, ti byli totiž z tohoto města v 15. století vyhnáni a zpět se směli nastěhovat až téměř 20 let poté, co Alois Hitler přišel na svět! A navíc Maria v době, kdy otěhotněla, podle matriky a dalších svědectví žije v rodné vesnici Strones severně od Vídně.

Pracuje na farmě u rodiny Trummelschlagerů, zatímco na rodičovské usedlosti hospodaří její bratr.

blank
Hitler sám považuje jakékoliv židovské předky za výmysl nepřátel… Foto: CC BY-SA 3.0 de

Pohledná služtička? Ani nápad!

S rodinou Trummelschlagerů má Marie dobré vztahy, vždyť se její pán a paní stanou kmotrem a kmotrou malého Aloise. Toto poslání by na sebe zřejmě jen těžko brali, kdyby nevěděli nic o Marii a jejím těhotenství.

Představa bohatého pána, který zhřeší se svou krásnou a chudou služkou, může být lákavá, ale… Marii v té době bylo 42 let a tvrdá práce musela na jejím zevnějšku také zanechat stopy. U prosté ženy je velmi nepravděpodobné, že by v tomto věku a této době byla svůdnicí, navíc riskující ztrátu zaměstnání.

Proč tedy podobné zkazky obíhají svět a mnoho lidí je o jejich pravdivosti dodnes přesvědčeno? Vítr fouká mimo jiné i od Hanse Franka (1900–1946), pozdějšího vládce okupovaného Polska. Franka popraví v roce 1946, ale krátce předtím stihne vydat paměti, ve kterých možnost židovského původu Hitlera zmiňuje.

Své tvrzení podporuje i údajnou výpovědí Williama Patricka Hitlera (1911–1987), synovce nejznámějšího válečného zločince.

blank
Sefardští Židé jsou Židé a potomci Židů žijící až do roku 1492 na Pyrenejském poloostrově a poté v oblasti Středomoří, Balkánu, Orientu, ale také v některých evropských zemích, např. Nizozemí. Často je tento termín chybně používán jako označení všech neaškenázských Židů. Sefardští Židé tvoří zhruba deset procent soudobé světové židovské populace. Foto: CC – volné dílo

Vyhrožoval vůdci?

William Patrick má podle Franka zveřejněním tohoto „skandálu“ vůdci dokonce vyhrožovat, když strýc odmítá dát vysoký post v německém zločineckém aparátu. Má se tak dít v roce 1930, ale historické prameny a záznamy ukazují, že Wiliam se narodí v Anglii a přistěhuje se do Německa až v roce 1933.

William Patrick Hitler nikdy žádný vysoký post nezíská, Hitler mu údajně odvětí, že posty se získávají pílí, nikoliv rodinnými vazbami. Přitom, kdyby byly zkazky o vyhrožování a o židovském původu pravdivé, jen těžko si lze představit účinnější páku na nacistického vůdce.

Na Hitlerově neobvyklém původu by však přece jen mohlo něco být, ovšem pravděpodobně se týká jeho mnohem vzdálenějších předků. Belgický historik Marc Vermeer se spojí s novinářem Jeanem Paulem Muldersem a vypátrají 39 Hitlerových žijících příbuzných.

Není to jednoduchá práce, mnoho z nich z celkem pochopitelných důvodů žije pod změněným jménem a jejich jediným přáním je, aby jejich spojitost s nechvalně známým zločincem nikdo neodhalil. Výsledky testu DNA v odebraných slinách přežívajících příslušníků Hitlerova rodu pak ukážou, že některé formy genů jsou v západní Evropě celkem vzácné, a naopak zcela běžné v severní Africe a mezi sefardskými a aškenázskými židy!

Foto: Creative commons, úvodní foto: Bundesarchiv_Bild_146-1990-048-29A
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pohoří Smrčiny: Po stopách J. W. Goetha
epochanacestach.cz

Pohoří Smrčiny: Po stopách...

Oblast skal na okraji...
Bude svatba, nebo další zklamání?
nasehvezdy.cz

Bude svatba, nebo další...

Už jednou měla Eva...
Medové chilli brambory
tisicereceptu.cz

Medové chilli brambory

Pikantní varianta je skvělá samotná i jako příloha....
Skutečné Čelisti: Žraločí sériový zabiják rozpoutá v New Jersey peklo!
enigmaplus.cz

Skutečné Čelisti: Žraločí...

Žralok bílý patří právem k nejobávanějším...
Vrátil se ke své bývalé manželce
skutecnepribehy.cz

Vrátil se ke své bývalé...

Když jsem se seznámila se...
Straší na hradě duch tureckého vojáka?
enigmaplus.cz

Straší na hradě duch...

Mohutný hrad v maďarském městě Eger se...
Potápky Prim pro ty, kdo se nebojí výzev
iluxus.cz

Potápky Prim pro ty, kdo se...

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování...
Je libo garsonku, nebo 3+1?
21stoleti.cz

Je libo garsonku, nebo 3+1?

3D tisk ušel za několik málo let...
Jak čaruje fata morgána?
epochalnisvet.cz

Jak čaruje fata morgána?

Fata morgána je fascinující jev, opředený řadou mýtů....
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Umění cestovat nalehko
panidomu.cz

Umění cestovat nalehko

Chystáte se na několikadenní dovolenou a...
Pošle partnera na mateřskou?
nasehvezdy.cz

Pošle partnera na mateřskou?

Už za pár dnů se z EVY...