Carmen Colonová (1961–1971) žije u dědy a babičky. 16. listopadu 1971 jim jde do lékárny vyzvednout prášky. Už ji živou nikdo neuvidí. Stejně jako řadu dalších dívenek.
Co mají případy společného? Křestní jméno i příjmení začíná stejným písmenem, stejné je i počáteční písmeno názvu města, kde jsou těla nalezena tělo.
Ještě než lékárnice stihne recept připravit, dívka se náhle obrátí a vyhrkne: „Už musím jít, už musím jít!“ Na místě se otočí a uteče z lékárny. Ví snad, že ji někdo pozoruje?
19. listopadu naleznou dva chlapci v městečku Churchville u Rochesteru (stát New York, USA) její tělo. Je první obětí Abecedního vraha. 17 měsíců po vraždě se neví nic. A vrah znovu udeří.
3. dubna 1973 bude nalezeno další tělo 11leté Wandy Walkoviczové (1962–1973) poblíž městečka Webster, asi 10 kilometrů od Rochesteru.
Pátrání nevede ani k jedinému podezřelému. 26. listopadu 1973 se ztratí další dívka. Michelle Maenzaová (1962–1973) se jako obvykle vrací ze školy. Ostatní holky ji zase šikanovaly, a tak skončí u školní zdravotní sestry.
Cestou ze školy Michelle nastupuje do neznámého auta. Je nalezena mrtvá o dva dny později, v městečku Macedon asi 22 kilometrů od Rochesteru. Vrah se poslední dvě dívky pokusil naklonit jídlem.
Důležité je to zejména u Michelle, protože si vraha všimla prodavačka. Policii tak poskytla vůbec první popis pachatele.
Zatímco se 70. léta chýlí ke konci, vyšetřovatelé rozhodně s pátráním u konce nejsou. Operují s teorií, že se v případě tří vražd jedná o dva pachatele. V případě vraždy Carmen Colonové je podezřelým Carmenin strýc.
Ten šest týdnů po nálezu první dívky spáchá sebevraždu. V roce 2007 ho však očistí test DNA. Kenneth Bianchi (*1951) spolu se svým bratrancem zavraždí v letech 1977 až 1978 deset žen ve věkovém rozmezí 12 až 28 let.
Když je dopaden, vyjde najevo, že je to rodák z Rochesteru, který tam v době vražd prodával zmrzlinu. Navíc jeho auto bylo vždy viděno poblíž činu. V roce 1985 testy DNA potvrdí jeho nevinu.
Jeden Abecední vrah je ale 11. dubna 2011 dopaden. Fotograf Joseph Naso (*1934). Policisté u něj najdou deník, kam si zapisuje ženy, které zavraždil. Policie identifikuje čtyři dámy. Jejich jména a příjmení začínají vždy stejným písmenem.
Když detektivové zjistí, že v 70. letech žil Naso v Rochesteru, stane se podezřelým číslo jedna. Jenže testy DNA potvrdí, že Naso není rochesterským vrahem!