Belle Epoque je bezstarostná doba technického pokroku, rozkvětu kultury, míru, prosperity, spokojenosti a optimismu. Jenže i v té krásné době dochází k mordům tak ohavným, že se zapíší do historie.
Vere Thomas Goold (1853-1909) se narodí do bohaté šlechtické rodiny a stane se prvním irským tenisovým šampionem, který to v roce 1879 dotáhne až do finále ve třetím ročníku Wimbledonu. Jenže pak to s ním začne jít s kopce.
Dá se na pití a drogy, a kolem roku 1885 se seznámí s francouzskou švadlenou Marií Giraudinovou (1850-1914), majitelkou nepříliš prosperující krejčovské dílny, kam původně zašel jen proto, aby zaplatil zakázku pro svého příbuzného.
Casino dluhy nevyřeší
Berou se v roce 1891, žijí postupně v Londýně, kanadském Montréalu a Liverpoolu, a nákladného života si užívající tak dlouho, až se ocitnou v dluzích. V roce 1907 se rozhodnou dluhy řešit návštěvou kasina v Monte Carlu.
Věří, že mají metodu pro zaručenou výhru. Jenže nemají. Když to chtějí vzdát, seznámí se s bohatou vdovou po Stockholmském makléři Emmou Levinovou. Půjčí si od ní 40 liber, aby to zkusili ještě jednou.
Ani to však nevyjde a protože se vracení příliš nemají, dozhodne se Levinová 4. srpna 1907 dojít pro dlužnou částku přímo k nim do hotelu.
Z kufru vytéká krev
Když se do půlnoci nevrátí, vzbouří její společnice na cestách, madam Castellaziová policii. Ta zjistí, že Gooldovi odjeli do Marseille, a v jejich pokoji objeví kladivo a pilu se stopami krve.
Mnohem víc šokující objev však čeká úředníka Ponse z nádražní úschovny, kde si Gooldovi uloží velký kufr. Brzy totiž začne zapáchat a prosakuje z něj červená tekutina. Přivolaná policie je v šoku, když loďák nechá úředně otevřít.
Uvnitř totiž objeví ženský trup a paže. Pátrání po chybějící hlavě a dolních končetinách netrvá dlouho. Marie Gooldová je má ve svém zavazadle.
Ďábelská manželka a Ďábelský ostrov
Určit totožnost těla není těžké. Je to Emma Levinová. Goold se sice pokusí vzít vinu na sebe, ale soud mu neuvěří. „Vrah, ale současně také oběť své dominantní manželky,“ ohodnotí ho kriminalista Alexandre Lacassagne.
V ostře sledovaném případu je odsouzen na doživotí, které má strávit na nechvalně známých Ďábelských ostrovech. Jeho žena je odsouzena k trestu smrti, která její sice změněn na doživotí, ani jeden z nich si však v žaláři dlouho nepobude. Ona podlehne tyfové horečce, on spáchá ve vězení sebevraždu.