Skip to content

5x minisukně, jak je neznáte

Co se týče položek ve skříni něžnějšího pohlaví, u mužů bez pochyb vyhrává minisukně. Je sexy a šik!

1
Tvůrce minisukně, britská módní návrhářka Mary Quantová.

Nastálo se zabydlela v dámském šatníku v 60 letech, a to díky britské módní návrhářce Mary Quantové, která vystudovala výtvarnou školu Goldsmith College. Mary v roce 1963 vyhrála první ročník soutěže Šaty roku a tři roky na to obdržela Řád britského impéria za služby módnímu průmyslu.

2
Krásná Brigitte Bardot

V době počátků minisukní se jich ujali také známé osobnosti. Zamilovala si ji britská modelka Twiggy či francouzská herečka Brigitte Bardot, která byla v té době jednou z nejvyhledávanějších celebrit. Od 80. let se popová muzika vezla na punkové vlně a zpěvačka Madonna ze sebe udělala nový sexy symbol pomocí mini z tylu s koženou bundou a roztrhanými punčochami.

3
Selena Gomez na červeném koberci

V současné době ji má v oblibě blonďatá, dlouhonohá kráska ze seriálu Super drbna, Blake Lively, roztomilá herečka Rachel Bilson či mladá začínající herečka a zpěvačka s mexickými předky, Selena Gomez.

4
K proužkům vždy volte jednoduchou halenku.

Dříve působil tento kus látky rozruch, nyní ji ale návrháři nezavrhují ani na společenských událostech. U mini však platí, že nejlépe vypadá na hezkých štíhlých nohách. Ty, které příroda neobdařila dlouhýma nohama, musí preferovat jiný kousek.

5
Někdo na ni nedá dopustit, jiným se protiví. Minisukně si však své místo v ženském šatníku vydobyla.

Italské přímořské městečko Castellammare di Stabia ji spolu s dalším provokativním oblečením plánuje v blízké době zakázat. Tomu, kdo nařízení poruší, hrozí pokuta v přepočtu až 12 000 korun.

Foto: styles.ly, popsugar.com, asos.com, johnlewis.com, onthedailyexpress.blogspot.cz
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Móda a gadgety
Zobrazit více …