V roce 1989 popraví v Texasu Carlose DeLunu odsouzeného za brutální vraždu Wandy Lopezové. O více než 10 let později ale zjistí profesor práva James Liebman a jeho studenti, že vrahem byl s nejvyšší pravděpodobností Carlos Hernandez.
Na něj ostatně od počátku Liebman upozorňoval. Vyšetřovatelé ale jeho poznatky zcela ignorovali.
Joseph Naso, který je svého času podezříván i z vražd v Rochesteru, má ve svém deníku jména žen a geografickou polohu, kde je zabil. Svých šest obětí Naso zavraždí v rozmezí let 1977 až 1994. Vražda těchto žen je mu dokázána, ale jeho nevinu v případech z Rochesteru potvrdí až DNA test. Jména čtyř z nich nápadně připomínají abecední vraždy:
Roxene Roggaschová, Pamela Parsonsová, Tracy Tafoyaová. Mezi oběťmi dokonce nechybí Carmen Colonová, ale jede jen o shodu jmen.
Mezi objasněné případy spadá „vrah z I pětky“ Randall Brent Woodfield. Ten v okolí mezistátní dálnice číslo 5 sexuálně zneužil a zavraždil řadu žen.
Tři vraždy se mu podaří dokázat, ale minimálně z dalších 41 je podezřelý, k čemuž se připojuje ještě nejméně 20 znásilnění, která nekončila vraždou. Policie ho nakonec identifikuje podle falešných vousů, které si při zločinech nasazuje.
V současné době sedí v oregonském státním vězení v Salemu s rozsudkem doživotí plus 165 let. V roce 2011 je o příběhu Randalla Woodfielda natočen televizní film Zabiják z dálnice I-5.
Surinamská televizní stanice trhne 12. března 1982 rekord ve sledovanosti. Toto jihoamerické médium totiž odvysílá v přímém přenosu popravu Wilfreda Hawkera (1955–1982), který byl odsouzen za velezradu. Seržant surinamské armády se totiž neúspěšně pokusil o státní převrat – a to hned dvakrát!
V červnu roku 1914 emigruje Rakušan Frederick Mors (1889–?) do USA. Usadí se v New Yorku jako vrátný v domě s pečovatelskou službou. Časem si polepší a stane se ošetřovatelem, který chodívá i do domácností klientů. Od té chvíle něco neklape.
Co je Mors povýšen, zemře a pouhé čtyři měsíce 17 lidí, o které pečoval, či k nim měl přístup. Vyšetřování ukáže, že minimálně v osmi případech prokazatelně nejde o smrt stářím. Na viníka se brzy přijde. Mors je vrah!
Mors zpočátku používá k usmrcení seniorů arsen, opium a morfin, poté objeví méně nápadný způsob. Do úst oběti lije chloroform a obličej ji poté natře vazelínou, aby nebyly patrné stopy popálení kolem úst.
Šíleného Morseho pošle roku 1915 soud do státní věznice pro duševně choré v newyorském Matteawanu. O pět let později má Morse vězeňský režim v malíčku. Přesně ví, kdy se střídají stráže. Nepozorovaně pronikne na svobodu. Jeho další osudy jsou dodnes záhadou. Policii se ho nikdy nepodaří vypátrat.