Nijak neskrývá svou tvář a navíc si do akce klidně obleče křiklavě barevný pruhovaný svetr. Přesto dokáže lupič Carl Frederic Kieffer z Illinois vybrat sedm bank, než je po dramatické honičce dopaden.
O´Fallon je malé městečko a zánovní banku tu mají v ulici South Lincoln Avenue. Úterní dopoledne 15. října 2013 se pomalu chýlí ke konci, když ve čtvrt na dvanáct vstupuje další zákazník.
Malé bankovky si nechte!
Úředník za přepážkou vzhlédne, když mu příchozí podá list papíru. „Mám zbraň. Žádné kapsle s barvivem,“ stojí na něm. Klient namíří ukazováčkem v nezaměnitelném gestu napodobujícím pistoli. Pokladní poslušně vyskládá na pultík balíčky bankovek ze šuplíku.
Lupič s kořistí 3330 dolarů v poklidu nasedá do auta a odjíždí. Policie netuší, koho vlastně hledá. Přesto si jeden z hlídkujících policistů povšimne zeleného pontiacu podezřele rychle ujíždějícího z centra.
Čtyřicet policistů a vrtulník nakonec slaví úspěch. Opuštěný zelený pontiac je objeven na okraji kukuřičného pole u nedaleké obce Swansea. Je půl druhé odpoledne a další honička se bude konat pěšky.
Pruhovaná lupičská móda
Přibližně půl kilometru od odstaveného auta je lupič konečně dopaden. „Ležel vyčerpaný na trávě na okraji pole. Když jsem k němu doběhl, jen zvedl ruce, takže stačilo nasadit mu pouta,“ vzpomíná šerif Jeff Wild.
Nezaměstnaný Carl Frederic Kieffer bydlí ve státě Washington a je tak vlastně téměř 3000 kilometrů od domova. Ukazuje se, že banka ve městě O´Fallon nebyla zdaleka jeho první. Kieffer se vyšetřovatelům zpovídá docela ochotně.
Je to on, kdo v říjnu zaujal celý národ, když vyloupil banku v Michiganu oblečený v křiklavém pruhovaném svetru.
Ze 49 let svého dosavadního života strávil Carl Kieffer třicet za mřížemi a tento poměr si nyní ještě podstatně pokazí.
Soudce Michael Reagan na konci července 2014 ohodnotí každý ze sedmi případů přepadení bank 20 roky vězení, které si však Kieffer může odpykávat současně.