Epocha plus vám přináší výběr obzvláště vypečených zabijáků, kteří bestiálně vraždili v Asii, ale nikdo je nikdy nedopadl. Kdo z nich je podle vás nejbrutálnější?
Obří kámen jako vražedná zbraň
V roce 1985 odstartovala v bombajských čtvrtích Sion a King‘s Circle dvouletá vražedná série, které padají za oběť zejména místní žebráci a bezdomovci. Chybí svědci, a tak si policisté nevědí dlouho rady.
Neznámý vrah si nejdříve oběť vyhlédne, a když je klid, zejména mezi třetí a pátou hodinou ranní, zaútočí s 30kilogramovým kamenem, kterým oběti rozbije lebku až na prach. Zabiják si tak vyslouží přezdívku Stoneman. Na kontě má během dvou let 13 obětí.
V polovině roku 1988 však vraždy náhle ustanou. Identifikovat vraha se nikdy nepodaří.
Na zdraví! A na smrt…
Je třetím nejběžnějším pesticidem na světě a ročně se ho prodá asi 20 000 tun hlavně v rozvojových zemích.
Řeč je o vysoce jedovaté chemické sloučenině paraquat, kterou si zvolí neznámý vrah pro zabíjení v Japonsku roku 1985. Přimíchává ho do nápojů, které jsou k dostání v automatech.
Nic netušící oběti si tak koupí osvěžující nápoj a poté, co jej vypijí, do pár hodin umírají na otravu. Pachatel tímto zákeřným způsobem odpraví nejméně 12 lidí.
K první vraždě dochází 30. dubna 1985 ve Fukujamě v prefektuře Hirošima, další následují mezi 11. zářím a 17. listopadem téhož roku. Vraždy přestanou teprve ve chvíli, kdy obsluha automatů začne masivně vylepovat po strojích varování.
Nedostanou ho ani dva miliony mužů
Vraždy, které se odehrávají mezi lety 1986 a 1991 v jihokorejském městě Hwaseong, se nesou ve znamení rekordních cifer.
Vyšetřovatelé za tu dobu prověří přes 20 000 podezřelých, navíc se na asi nejznámějším jihokorejském případu moderní doby podílí na dva miliony policistů! Sériový vrah má tehdy na svědomí 10 žen ve věku od 14 do 71 let.
Ty zločinec sváže, znásilní a následně uškrtí jejich vlastním prádlem. Jediné, co lze o vrahovi říci, je, že váží 80 až 85 kilogramů a má krevní skupinu B. I přes obrovské nasazení není pachatel nikdy dopaden.
Mrtvola a lahev piva
Jeho poznávacím znamením se stala lahev piva. Právě proto, že ji vždy nechává u těl svých obětí, začíná se mu přezdívat Beerman. Tento sériový vrah má na svědomí sedm lidských životů, které uzme mezi lety 2006 a 2007 v indické Bombaji.
Pivní lahev je však také první a poslední věc, kterou mají všechny vraždy společnou. Policie je zcela bezradná a chybí jí jakékoliv vodítko.
Na chvíli je sice z vražd obviněn Ravindra Kantrole, muž je ale o rok později, tedy v září 2009, nejvyšším soudem osvobozen. Neexistuje dostatek důkazů a výsledky forenzních testů jsou nepřípustné. Pachatel tak dodnes uniká.
Zasvěcovací požírání lidí
Zatímco někde jsou synonymem pro gang drogy a zbraně, v Jižní Koreji byste při vší smůle narazili na gang kanibalů. Tato parta založená v roce 1993 si říká Chijon Family.
Ze všeho nejdříve ji zajímají únosy bohatých zákazníků obchodů v exkluzivní čtvrti v Soulu, to vše pro výkupné. Brzy však naroste nenávist členů k bohatým lidem natolik, že je začnou systematicky zabíjet a spalovat jejich ostatky. To ale není zdaleka vše.
Jeden ze zadržených gangsterů vypovídá později o tom, že součástí nabírání do gangu bylo i pojídání těl mrtvých obětí. 1. listopadu 1994 byli členové odsouzeni k smrti za pět vražd.