Skip to content

Vrah puntíčkář: Jméno i místo musí začínat stejným písmenem!

Carmen Colonová (1961–1971) žije u dědy a babičky. 16. listopadu 1971 jim jde do lékárny vyzvednout prášky. Už ji živou nikdo neuvidí. Stejně jako řadu dalších dívenek. Co mají případy společného? Křestní jméno i příjmení začíná stejným písmenem, stejné je i počáteční písmeno názvu města, kde jsou těla nalezena tělo.

Ještě než lékárnice stihne recept připravit, dívka se náhle obrátí a vyhrkne: „Už musím jít, už musím jít!“ Na místě se otočí a uteče z lékárny. Ví snad, že ji někdo pozoruje? 19. listopadu naleznou dva chlapci v městečku Churchville u Rochesteru (stát New York, USA) její tělo.

Je první obětí Abecedního vraha. 17 měsíců po vraždě se neví nic. A vrah znovu udeří. 3. dubna 1973 bude nalezeno další tělo 11leté Wandy Walkoviczové (1962–1973) poblíž městečka Webster, asi 10 kilometrů od Rochesteru.

nalez Wandy2
Policie prohledává místo, kde bylo nalezeno tělo Wandy.

Pátrání nevede ani k jedinému podezřelému. 26. listopadu 1973 se ztratí další dívka. Michelle Maenzaová (1962–1973) se jako obvykle vrací ze školy. Ostatní holky ji zase šikanovaly, a tak skončí u školní zdravotní sestry.

Cestou ze školy Michelle nastupuje do neznámého auta. Je nalezena mrtvá o dva dny později, v městečku Macedon asi 22 kilometrů od Rochesteru. Vrah se poslední dvě dívky pokusil naklonit jídlem. Důležité je to zejména u Michelle, protože si vraha všimla prodavačka.

Policii tak poskytla vůbec první popis pachatele.

billboard
Kdo zabil Carmen? Vraha se nepodaří dopadnout ani s vypsanou odměnou…

Zatímco se 70. léta chýlí ke konci, vyšetřovatelé rozhodně s pátráním u konce nejsou. Operují s teorií, že se v případě tří vražd jedná o dva pachatele. V případě vraždy Carmen Colonové je podezřelým Carmenin strýc.

Ten šest týdnů po nálezu první dívky spáchá sebevraždu. V roce 2007 ho však očistí test DNA. Kenneth Bianchi (*1951) spolu se svým bratrancem zavraždí v letech 1977 až 1978 deset žen ve věkovém rozmezí 12 až 28 let.

Když je dopaden, vyjde najevo, že je to rodák z Rochesteru, který tam v době vražd prodával zmrzlinu. Navíc jeho auto bylo vždy viděno poblíž činu. V roce 1985 testy DNA potvrdí jeho nevinu.

box obeti
Šestice zavražděných žen, obětí abecedního vraha. Další abecední vrah ale není dopaden…

Jeden Abecední vrah je ale 11. dubna 2011 dopaden. Fotograf Joseph Naso (*1934). Policisté u něj najdou deník, kam si zapisuje ženy, které zavraždil. Policie identifikuje čtyři dámy. Jejich jména a příjmení začínají vždy stejným písmenem.

Když detektivové zjistí, že v 70. letech žil Naso v Rochesteru, stane se podezřelým číslo jedna. Jenže testy DNA potvrdí, že Naso není rochesterským vrahem!

Foto: wikipedia.org, murderpedia.org, pakistantoday.com.pk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články