Skip to content

Ojedinělé chování dvou rysů natočeno v Kanadě!

Velmi zajímavou nahrávku dvou rysů pořídil a na twitter umístil Edward Trist. Dvojice rysů v ní stojí těsně u sebe a dorozumívá se zvláštními výkřiky. Nakonec se dotknou čely a posadí se na proti sobě.

Nahrávka se brzy stala virální. Luke Hunter, odborník na kočkovité šelmy uvedl, že se zvířata s největší pravděpodobností dohadují o sexu.

Rysům v Kanadě právě končí období rozmnožování. Samice se připravují na březost a samci se ještě na poslední chvíli snaží nějaké samice uhnat. A právě tato touha stihnout na sklonku rozmnožovacího období počít mláďata byla nejspíše příčinou této zvláštní situace.

Je to úžasné, nikdy jsem od rysů podobný zvuk neslyšel, uvedl Hunter a dodal, že z videa nelze přesně určit, zda-li se opravdu jedná o samce a samičku. Podle tvaru hlavy by se mohlo jednat také o dva samce.

V takovém případě se nejspíš náhodou setkali při hledání partnerky.

Pravděpodobnější však zůstává první varianta. Vezmeme li v potaz právě konec období rozmnožování a pozici ve které proti sobě zvířata stojí, tak je nejpravděpodobnější, že zatímco rys by se rád ještě spářil, tak samice už o něj nestojí, uvedl Hunter.

I odborníci ale zůstávají nejistý při výkladu gesta, ve kterém se dvojice rysů dotkla hlavami. Nic podobného jsem ještě neviděl, okomentoval chování Hunter.

Foto: animal-dream.com Video: Youtube.com (Storyful Rights Management)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …