Skip to content
reklama

VIDEO: Mravenčí lupič diamantů odhalen!

Někdy není třeba využívat ruku zákona k tomu, aby byl dopaden zloděj. Sám si s tím poradil například jeden New Yorský klenotník, který natočil a dopadl opravdu neobvyklého kriminálníka. A to mravence, který se mu pokusil z pracovního stolu odcizit diamant.

Tento zatím asi nejmenší zaznamenaný zloděj šperků byl naštěstí včas odhalen a natočen na video. To se bezy poté stalo hitem internetu. Můžeme v něm dobře vidět drobného tvořečka který se po pracovní desce stolu lopotí se svou třpytivou kořistí, která je v podstatě stejně velká jako on sám.

Mravenci jsou však schopni unést až stonásobek své váhy. Diamant byl pravděpodobně na hraně této hmotnosti – vysvětlovalo by to, proč ho mravenec chvíli nese, a chvíli táhne za sebou. Mravenec, neznaje hodnotu své kořisti, se s největší pravděpodobností pouze pokoušel sehnat materiál pro výstavbu mraveniště.

Nevybral si ale nejlépe, a klenotník mu následně diamant odebral. Z dobré vůle však mravence ušetřil, a ten se tak mohl vydat pro vhodnější materiál na stavbu příbytku své kolonie.

Foto: unilad.co.uk Video: youtube.com (channel: rkbiker89)
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články