Skip to content

Nový speciální Rolls-Royce: V čem je unikátní?

Na začátku 20. století se jelo na pokračující vlně blaženého období Belle Époque. Byl nebývale dlouho klid a k tomu všemu se zrodilo auto, které nastartovalo éru luxusního automobilismu.

Psal se rok 1907, když gentlemani Rolls a Royce postavili model 40/50 hp a dali mu přezdívku Silver Ghost. Kvůli stříbrné hliníkové karosérii. Bylo to zjevení s dokonale klidným chodem a svěžím zvukem.

Vůz s poznávací značkou AX 201 dokázal ujet přes 23 000 km bez jediné vážnější poruchy. Nevídané. Jako je nevídaná současná limitovaná edice 35 kusů „Silver Ghost Collection“, kterou automobilka vzdává předkovi holt plnou porcí stříbra.

Samozřejmě, že tím prvním, co bylo plánováno vyrobit ze stříbra, byla okřídlená dáma. U nohou má měděný punc AX 201.

A stříbrem se opravdu nešetřilo. Tenhle duch 21. století opravdu dostojí svému jménu. Stříbro v sobě má speciální lak, který se nanáší ručně osm hodin. Stříbrná bude slavná soška Spirit of Ectasy, u jejíž patky se objeví měděný punc AX201 – tedy registrační číslo vůbec prvního vozu Silver Ghost.

Výrazná bude černě podbarvená maska chladiče, vyrytý nápis na kolech „Silver Ghost — Since 1907“ a množství jiných odkazů na prapředka. Silver Ghost Collection je další speciální edicí, která jen podtrhuje, že lidé si vozy Rolls-Royce nekupují.

Kola nesou nápis „Silver Ghost — Since 1907“.

Objednávají si je na zakázku jako umělecké dílo či luxusní jachtu. U rousů je standardem, že zákazník dostane ty nejušlechtilejší materiály, špičkové technologie, bezkonkurenční odbornost a dovednost.

A když bude chtít namíchat speciální barvu/lak, můžete, a když bude nová, ponese jeho jméno. Designéři R+R interiéry 35 Silver Ghostů obloží dřevem a kůží, která je typu Forrest Green, což nejvíc odpovídá původním potahům.

Samozřejmě nesmí chybět plaketa s pořadovým číslem vozu nebo speciální akustické sklo.

Ze stříbra jsou i palubní hodiny. Krása…
Foto: Rolls-Royce
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články