Skip to content

VIDEO: Kde se prochází nebezpečný příbuzný Yettiho?

Dva metry vysoké monstrum s dlouhými pažemi a porostlé srstí, které přežívá v lesích. Tak si většina z nás představuje Bigfoota, jenž se údajně často objevuje v Severní Americe. Občas je ale zaznamenán i v jiných částech světa.

Kolik příslušníků tohoto dosud nepopsaného živočišného druhu po zemi vlastně běhá?

Na konci února roku 2015 jistý americký tramp (nepřál si zveřejnit svou totožnost–pozn. red.) údajně spatřuje Bigfoota během průzkumu hor ve státě Utah: „Nejdříve jsem nějaký pohyb zahlédl jen tak mimoděk.

Říkal jsem si, že to musel být jen nějaký los, nebo možná medvěd. Nevěděl jsem, které zvíře to bylo, a vzhledem k tomu, že oblast je poměrně zalesněná, jsem si nebyl ani jistý, kde jsem ho spatřil.“ Tramp se dává opět do pochodu a uráží pořádný kus cesty.

V jednu chvíli se dostává na místo, ze kterého je krásný výhled na okolní krajinu. Vytahuje kameru a začíná natáčet…

„Nedíval jsem se na jen tak ledajaké zvíře. Viděl jsem pohyb poblíž stromů a zamířil jsem do těch míst kamerou. Byl jsem už tak dost vyděšený, ale když jsem tu bytost zahlédl, strach mě zcela pohltil.

Musel jsem utéct.“ Po návratu domů se o svém zážitku rozhodne podělit prostřednictvím internetového serveru YouTube. Jeho videu se dostává obrovské pozornosti. Podle některých badatelů totiž může dokazovat, že v horách v Utahu není vůbec tak bezpečno, jak si mnozí myslí.

„Neříkám, že vím s jistotou, že tam obchází Bigfoot. Ale nic jiného mě zkrátka nenapadá. Vždycky, když si na to všechno vzpomenu, úplně se roztřesu,“ uzavírá své svědectví tramp.

Video: YouTube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …