V roce 2015 mexičtí archeologové odkryli východní část tzv. Věže lebek, Huey Tzompantli, v aztécké metropoli Tenochtitlánu, která se nacházela v místech dnešního hlavního města Mexico City. Od té doby zde nepřetržitě probíhají vykopávky.
Nedávno tu badatelé narazili na dalších 119 lebek. Použity byly jako stavební materiál na věž. Dříve se odborníci domnívali, že šlo pouze o lebky nepřátelských bojovníků, skutečnost je ale jiná, nacházejí se zde i ženské a dětské lebky.
Dosud ve věži, pocházející z 15. století, našli 600 lebek, ale výzkumy ještě pokračují, takže zřejmě nejde o konečný počet.
Stahování z kůže
Aztécký chrám, kde se stahovalo z kůže, odhalili badatelé v roce 2019 v nalezišti Ndachjian-Tehuacan ve středním Mexiku. Náleží ke kultu Xipe Tótec, kde kněží nosili na sobě kůže obětovaných osob. Staviteli byli Popolocové, kteří se stali součástí Aztécké říše.
Zlatý vlk
Archeologové objevili v roce 2018 v Tenochtitlánu nedaleko náměstí Zócalo zlatého vlka, pohřbeného v období 1486‒1502. Obětované zvíře na sobě mělo 22 kusů ozdob vyrobených z tenkých zlatých plátků. Vlk symbolizoval boha války Huitzilopochtliho.
Rituální hřiště
V roce 2017 našli mexičtí archeologové u tenochtitlánského náměstí Zócalo pozůstatky původně rituálního hřiště z doby vlády Ahuizotla (1486‒1502) a 32 krčních obratlů patřících lidským obětem.
V místě se konaly obřady související s rituální míčovou hrou.
Doprovod 1789 kostí
Ve Velkém chrámu v Tenochtitlánu narazili vědci roku 2020 na nezvyklý asi 500 let starý pohřeb. Mladou ženu doprovázelo na poslední cestu i 1789 kostí se známky řezu v místech, kde Aztékové vytrhávali z hrudi srdce. Nechybělo také deset lebek.