Skip to content

Údajný dědic Rockeffellerů: Strůjce řady podvodů i vraždy!

Řada lidí ho zná jako dědice slavného rodu. Je šarmantní, v práci úspěšný – jeho jméno mu dopředu zametá cestičku. Jenže Clark Rockefeller je ve skutečnosti někdo úplně jiný…

Christian Karl Gerhartsreiter (*1961) uteče do USA roku 1978. Vymýšlí si různé identity, nakonec uspěje s historkou, že je dědicem rodu Rockefellerů. Dá si jméno Clark Rockefeller. Potřebuje povolení k pobytu, a to jde nejlépe svatbou.

Má charisma, kterému žádná neodolá. Povolení k pobytu se mu podaří získat v roce 1981, když se poprvé ožení. Se zelenou kartou v kapse opouští manželku hned druhý den a mizí v Kalifornii. Rozvedeni jsou v roce 1992.

This image may not be used without a license and express written permision from Damianos Photography.
Do tohoto klubu by se Clark nikdy nedostal, kdyby nepodváděl…

Jenže Christian se chce usadit, tak si vyhlédne úspěšnou absolventku Harvardu Sandru Bossovou. Jako Clark Rockeffeler ji okouzlí. Je sebevědomý, pozorný a navíc z bohaté rodiny! Prostě dokonalý partner.

Své ano mu řekne v roce 1995. Clark se živí jako konzultant. Je až neuvěřitelné, jak mu jméno Rockefeller umetá chodníček! Stává se jedním z šéfů bostonského elitního klubu Algonquin, kam smí jen smetánka.

S manželkou si žijí na vysoké noze.

rockefellers_film_landing
Jméno slavné rodiny mu umetá cestičku.

Ale Sandra po čase zjistí, že ji muž neustále obelhává. U rozvodu ho dokonce obviní z domácího násilí. Soud bez dalších průtahů přiřkne dcerku matce. Clarkovi se zhroutí svět. Je podvodník a možná i násilník, ale svou ženu stále miluje a dceru ještě víc.

V červenci 2008 se odhodlá k únosu dcery. Stráví s ní šest dní, než ho dopadne policie. Teď se už nad ním tuplem stahují mraky. Ruka zákona si ho totiž pořádně proklepne.

PODVAL1
Nakonec se ukáže, že je nejen lhářem, ale i vrahem…

Databáze FBI prozradí podle otisků prstů Clarkovu pravou identitu. Clark, vlastně opět Christian, je navíc obviněn z daňových podvodů. To nejhorší teprve přijde. Vražda, kterou Christian spáchal v roce 1985.

Tenkrát žil Christian pod jménem Christopher Chichester v penzionu Jonathana Sohuse v Kalifornii. Jonathan i se ženou Lindou v roce 1985 náhle zmizeli – podle Chichestera odjeli do Evropy. Jenže v roce 1994 policie našla Jonathanovy pozůstatky zakopané na zahradě. 17.

března 2011 je Christian z tohoto zločinu usvědčen a odsouzen na 26 let.

Foto: pbs.org, murderpedia.org, wikipedia.org, Damianos Photography
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …