Skip to content

Terry Blair: Proč se stal sériovým vrahem?

Většina sériových vrahů jsou v soukromí bezproblémoví lidé. Často se jedná o inteligentní jedince s dobrou kariérou, někdy i rodinou a mnohdy jsou to dokonce velice okouzlující lidé. Terry Blair (1961), ale nesplňuje snad žádnou z těchto charakteristik.

Mezi lety 1982 až 2004 uškrtí a znásilní devět žen. Soud jej nakonec odsoudí pouze za sedm z nich.

Svoji úplně první vraždu spáchá již ve svých nedovršených jedenadvaceti letech. Terry Blair (1961) zabije matku jeho dvou dětí, v té době opět těhotnou Angelu Monroe. Je přesvědčen, že se jeho partnerka i přes sedmý měsíc těhotenství živí jako prostitutka.

Policii se přiznává a je odsouzen k pětadvaceti rokům vězení. To je přitom ale pouhý začátek jeho vraždění.

blair1.nydailynews
Blair je usvědčen z pěti vražd a zbytek života stráví ve vězení v Potosi

Vrahem již ve dvaceti

V roce 1982, v téměř jedenadvaceti letech, se k rodinné tradici problémů s justicí přidává i samotný Terry. Surově umlátí k smrti svou partnerku a matku dvou svých dětí, pouze devatenáctiletou Angelu Monroe.

Blair ji obviňuje z toho, že je prostitutka a nehledí dokonce ani na to, že je Angela již v sedmém měsíci těhotenství. U soudu se přiznává. Rozsudek nakonec zní pětadvacet let vězení. Tím ale jeho vražedná kariéra neskončila.

Díky bezproblémovému chování se z vězení dostane na podmínku o čtyři roky dřív. Z vězení se tak dostává člen jedné v té době už dobře známé rodiny kriminálníků. Policie ani soudy netuší, koho vlastně pustili z vězení.

Terry Blair už totiž ve své hlavě sériovým vrahem je a vraždit začíná jen pouhé dva měsíce po svém propuštění.

Blair2.wiki
Narodil se v té nejchudší části Kansas city, v blízkosti Prospect Avenue.

Sám ohlásí svůj zločin

Na to, že Blair vraždil, přitom vůbec nic neukazuje. Nikdo dokonce ani netuší, že k nějakým vraždám došlo. Terry zabíjí prostitutky. Ženy, které nikdo nehledá. V červenci 2004 policie nachází v pustině tělo dvaačtyřicetileté prostitutky Anny Erwing (42). Někdo ji uškrtil jejím vlastním oblečením. Že se jedná o jednu z prvních obětí sériového vraha, zatím nikdo netuší. Skutečnost tak vychází najevo až o dva týdny později, kdy policisté naleznou další dvě těla skrytá pod plachtou v opuštěné garáži.

Na linku 911 zavolá anonym. Chlubí se, že zabil dvě ženy a dokonce i označuje přesné místo, kde je může policie nalézt. „Podívejte se pod větve, pod křoví v té uličce. Je to u opuštěného, červeného domu.

Leží tam už dva měsíce.“ Na otázku proč to udělal, odpoví, že ty ženy byly prostitutky a že byly špinavé. Muž ale volá ještě dříve, než mohla veřejnost cokoliv vědět a zná také detaily, které může znát pouze vrah.

blair3.murderpedia
Policisté odvážejí tělo jedné z obětí, ke kterým je navedl sám Blair.

U jedné z obětí zanechá DNA

Rozbíhá se pátrání po neznámém, ale Blair se snaží policii dál provokovat. Druhý den volá na krizovou linku znovu. Oznamuje, že zabil další dvě prostitutky a navádí policisty k místu, kde je mohou nalézt.

Nechává si říkat Scott. „Můžete je cítit,“ chlubí se. Zároveň říká, že chce zabít všechny prostitutky, protože jsou prý spodinou společnosti. Policie nakonec nalezne sedm obětí. Kromě způsobu vraždy je jediným pojítkem mezi zavražděnými ženami pouze fakt, že pocházejí z nejnižších vrstev společnosti a živí se jako prostitutky.

U dvou z nich ale nachází i DNA. Podle všeho nemůže pocházet od nikoho jiného než od vraha a výsledky testů jasně ukazují na Terryho Blaira. Policejní expert také nachází schodu mezi Blairovým hlasem a nahrávkou anonymního volajícího.

Vyšetřovatelé jej nakonec spojují se všemi sedmi vraždami prostitutek.

Chybějí důkazy

Po svém dopadení se Terry Blair nejdříve brání. Vinnu nepřipouští a do karet mu nahrávají i nepřímé důkazy nashromážděné policií. DNA na jedné z obětí se totiž dá vyložit i tak, že Blair měl s onou prostitutkou krátce před její smrt sex, samo o sobě to ale nedokazuje, že musí být i vrahem.

Názor soudního znalce, že hlas anonymního volajícího se přesně shoduje s Terry Blairem, se také dá snadno napadnout a krom těchto dvou velmi povrchních důkazů nemají vyšetřovatelé v ruce nic jiného. Blair navíc svou vinu nepřizná.

Pochází z kriminálního prostředí a ve vězení si již odseděl více než dvacet let. Takový jako on se zkrátka nepřiznávají. K tomu všemu chybí vyšetřovatelům i přesvědčivý motiv. Ani v pozdějších letech, kdy už Blair sedí ve vězení, nepřicházejí odborníci s uspokojivým vysvětlením, proč vlastně vraždil.

Jediným důvodem tak dodnes zůstávají jeho slova o tom, že je zabil, protože jsou špínou a spodinou společnosti.

blair4.murderpedia
Celý případ sledovala i média a postupně odhalovala počet i jména obětí.

Prokurátor nabízí dohodu

O Blairově vině jsou ale všichni přesvědčeni a žalobce si jej nechce nechat vyklouznout z háčku. Přichází za Terrym s dohodou. Odpustí mu první dvě vraždy z roku 2003 a stáhne i tři obvinění ze znásilnění.

Blair se tak může vyhnout smrtící injekci, kterou byl popraven i jeho bratr. Za tento ústupek chce ale prokurátor Blairův souhlas s tím, že celý soudní proces proběhne bez poroty. Terry na jeho podmínky přistupuje a z pohledu policie i prokuratury se jedná o vítězství.

Soudce jej totiž i přes to, že není znám žádný motiv Blairova počínání, pošle za pět vražd na zbytek života do vězení. Trest si odpykává v nápravném zařízení Potosi ve městě Mineral Point v Missouri.

Foto: murderpedia, nydailynews, wikimedia
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Nový Hyundai Ioniq plug-in hybrid: Tankujte emoce
epochalnisvet.cz

Nový Hyundai Ioniq plug-in...

Buď slyšíte motor o trochu větší než je...
Pečená hlíva se zeleninou
nasehvezdy.cz

Pečená hlíva se zeleninou

Hlíva ústřičná je plná betaglukanů, které zvyšují...
Hodinky k narozeninám hodinářství Koscom
iluxus.cz

Hodinky k narozeninám...

Hodinářství Koscom letos oslavilo 30 let od...
Má legendární Bigfoot zvláštní schopnosti?
enigmaplus.cz

Má legendární Bigfoot...

Legendy o sněžném muži Bigfootovi a dalších...
Není nad domácí čaj z bylinek
nasehvezdy.cz

Není nad domácí čaj z bylinek

Máte doma spoustu usušených bylinek a nevíte,...
Před 290 lety byl uloven jelen šestadvacaterák
21stoleti.cz

Před 290 lety byl uloven...

V Národním zemědělském muzeu na zámku Ohrada...
Co je nového ve světě topení
rezidenceonline.cz

Co je nového ve světě topení

Každý rok se představují novinky ze světa radiátorů,...
Kam na výlet v blízkosti velkých měst?
epochanacestach.cz

Kam na výlet v blízkosti...

Bydlíte ve velkém městě a...
Na mostě se prý zjevují duchové. Několik řidičů kvůli nim málem havarovalo
enigmaplus.cz

Na mostě se prý zjevují duchové....

Zdá se, že nadpřirozeno není při výběru...
Nejděsivější scénáře vyhynutí lidstva: Přelidnění, nebo jaderná válka?
enigmaplus.cz

Nejděsivější scénáře vyhynutí...

Každý z nás ví, že tu nebude navždy. A lidé se...
Katedrála v Chartres: Aplikovaná věda v období gotiky
epochanacestach.cz

Katedrála v Chartres:...

Řekne-li se katedrála...
Kdo byl nejohroženější?
21stoleti.cz

Kdo byl nejohroženější?

Dle dat Ústavu zdravotnických informací a...