Skip to content
reklama

Temnota za bílého dne: Co ji způsobuje?

Procházíte se během odpoledne, když se najednou podivně setmí. Jenže na nebi není ani mráčku, zatmění to být nemůže, a je tak jasné, že jde o něco divného. Co stojí za temnotou přicházející za bílého dne?

Podivná událost se odehrála už několikrát. Poprvé byla zaznamenána v roce 1780 na území Nové Anglie, později také ve Francii, na Blízkém východě a zkušenosti s náhlou tmou mají i horolezci v Himalájích.

Také v Londýně evidují několik případů. Co za tím stojí? Rozšířená hypotéza říká, že tmu způsobují vzdálené lesní požáry. Hustý černý dým prý může vystoupat nad mraky a obloha i na vzdálených místech může tmavnout.

Nebo za vše může dým a popel z vybuchujících sopek, jak říkají jiní?

Nejslavnější případ se odehrál v roce 1780 v Nové Anglii.
Nejslavnější případ se odehrál v roce 1780 v Nové Anglii.

Jenže mnoho odborníků na paranormální jevy věří, že má všechno mnohem odvážnější vysvětlení. Mohlo by prý jít o červí díry, které způsobují nejen tmu, ale i nepředvídatelné anomálie, jako jsou například časové skoky.

I v Londýně tento fenomén znají, jde jen o mlhu?
I v Londýně tento fenomén znají, jde jen o mlhu?

Ufologové zase věří, že jsou za vším ve skutečnosti mimozemšťané a pozadu nezůstává ani názor, že to mohou být spontánně vznikající brány do paralelních dimenzí, skrze které prochází duchové a démoni.

epocha
Noc.
Foto: vickie666.deviantart.com, www.awb.com, www.christopherfowler.co.uk, en.wikipedia.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články