Skip to content

Takhle vypadají nejúchvatnější akvária na světě!

Pokud se chcete kochat krásami podmořského života, nemusíte být nutně potápěči. Stačí navštívit některé z ohromných akvárií, které se nacházejí v různých koutech světa.

1. Georgia Aquarium

Toto akvárium je vůbec největším na světě. Nachází se v Atlantě a žije v něm asi 100 000 ryb a vodních živočichů. Největší lákadlem je žralok velrybí, největší žijící zástupce žraloků. Dosahuje velikosti kolem 8 metrů.

Člověku ale nebezpečný není, živí se planktonem a malými rybami.

Největší žralok na světě - žralok velrybí.
Největší žralok na světě – žralok velrybí.

2. Chimelong Ocean Kingdom

Mořský svět se nachází na ostrově Cheng-čchin nedaleko Macaa. Je to akvárium s největší podmořskou vyhlídkovou kupolí a s největší nádrží. Vodní park je rozdělen na 7 tematických částí, z nichž každá představuje jednu oblast oceánu.

Chimlong_640
Největší podmořská vyhlídková kupole.

3. Dubai Mall Aquarium

Dubajské akvárium najdete v jednom z největších obchodních domů světa – Dubai Mall. Uprostřed něj stojí obří akvárium, ve kterém žije asi 33 000 živých zvířat. Z toho 400 žraloků a rejnoků.

shutterstock_435842614_640
Akvárium se nachází v největším mrakodrapu na světě Burdž Chalífa.

4. L´Oceanogràfic

Jedná se o největší akvárium Evropy a představuje hlavní mořské ekosystémy naší planety, jako například moře a oceány mírného pásů, tropů, moře v okolí Antarktidy či arktických oblastech. Zajímavostí je 70 metrů dlouhý tunel pod akváriem.

1200px-L'Oceanografic,_Valencia,_Spain_1_-_Jan_07_640
Akvárium se velmi zaměřuje na moře Rudé, Středozemní a Karibik.

5. Kori no Suizokukan (Ledové akvárium)

Ledové akvárium bylo slavnostně otevřeno v roce 2002. Můžete si zde prohlédnut 450 exemplářů z přibližně 80 druhů mořských živočichů zamrzlých v ledu. Vzhledem k tomu, že teplota uvnitř akvária dosahuje -20 °C, je třeba speciální oblek, aby návštěvníci neumrzli.

ledové akvárium_640
V akváriu jsou ryby, medúzy, krabi i chobotnice.
Foto: Shutterstock, georgaquarium.org. wikipedia
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články