Teorií, jak vznikl náš Měsíc, je celá řada. Jedna z nejneobvyklejších byla na začátku podzimu 2013 vyslovena na londýnské konferenci nazvané „Původ Měsíce“. Země ho prý ukradla sousední planetě Venuši. Mohlo tomu tak skutečně být?
Když v Londýně konala konference nazvaná „Původ Měsíce“, všechny nejvíce šokovala odvážná teorie o tom, že Měsíc, přirozená družice planety Země, nám kdysi vůbec nepatřil.
Zaznělo zde totiž, že Země ho díky vlastní gravitaci možná „ukradla“ menší planetě Venuši.
Po tomto odcizení se měl Měsíc následně srazit s objektem, obíhajícím kolem naší planety. Podle vědců se pak oba měsíce nerozbily na kusy, ale splynuly nárazem v jedno těleso, výsledkem čehož je náš Měsíc!
„Země a Venuše jsou blízko sebe. Podle některých tyto planety vznikly velmi podobným způsobem. Pokud tomu tak je, jak je možné, že Země má měsíc a Venuše ne?“ přemýšlí profesor Dave Stevenson, který tuto teorii navrhl.
Podle něj je šance, že v budoucnu budou mít vědci k dispozici materiál přivezený z Venuše, který pak budou moci porovnat s materiálem z Měsíce. Pokud k tomu dojde, ukáže se, že má Stevenson pravdu?