Skip to content

Šlechtitel géniů Robert Clark Graham: Aktivisté ho označují za rasistu

Optometrista Robert Clark Graham (1906-1997) zbohatne na vývoji a prodeji nerozbitných plastových brýlových skel. Je horlivý zastánce eugeniky a pesimista pokud jde o budoucnost. Proto se vydělanými miliony rozhodne zachránit lidstvo a roku 1980 zřizuje sperma banku.

Ovšem ne ledajakou. Jejími dárci mají být jen ti nejchytřejší z nechytřejších. Nositelé Nobelovy ceny.

Poukazuje na fakt, že zatímco inteligentní lidé mají jedno maximálně dvě děti, primitivové pět až sedm. „Navíc lidstvo dosáhlo úrovně, kde přestává platit přirozený výběr. Už nepřežijí jen ti nejlepší,“ tvrdí. „Medicína a sociální politika udrží při životě i ty, kteří fyzickými i duševními vadami znehodnocují lidský genom.“ Proto hodlá genetický úpadek zvrátit, a ty nejlepší geny rozmnožit s novou intelektuální elitou.

Vinou nacistů však má eugenika, coby snaha o biologické i sociální šlechtění lidstva, velmi špatnou pověst a když Los Angeles Times zprávu zveřejní, zvedá se vlna nevole. Graham je pranýřován a zesměšňován, jeho projekt označen za rasistický.

Robert Clark Graham

Géniové došli, musí stačit sportovci

Další potíží je nedostatek dárců. Buď nemají zájem nebo mají pro svůj vysoký věk nízkou životaschopnost spermií. A tak je Graham nucen postupně slevovat ze svých nároků. Na řadu přichází elitní vědci bez nobelovky.

Stačí mimořádně vysoké IQ. A když dojdou i ti, mantinely jsou rozšířeny tak, aby se do nich vešlo také sperma úspěšných sportovců a umělců. Nároky na příjemce ovšem zůstávají vysoké. Ať už jde o jejich inteligenci, vzdělání nebo rodinný život.

Aktivisté ho označují za rasistu a jeho projekt haní, kde mohou.

229 dětí a nobelovka žádná

V roce 1983 má údajně banka, která se nachází v podzemním bunkru v San Diegu, 19 dárců z řad géniů, jen tři jsou však nositeli Nobelovy ceny a jen jeden se přizná. William Bradford Shockley (1910-1989), který ji získal v roce 1956 za fyziku a stejně jako Graham je zastáncem eugeniky.

První dítě počaté z tohoto projektu je holčička, která se narodí 19. dubna 1982 a než je banka v roce 1999 uzavřena, postará se o dalších 228 dětí. Žádné však nemá geny nositele Nobelovy ceny a zatím žádné ji nezískalo.

William Bradford Shockley je jediný génius, který se k dárcovství přizná.
Foto: http://amazon.life.com.tw, Tri County Times, DeluxeToday.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články