Skip to content

Krimi ze Švýcarska: Poslední noc s pravou Pretty Woman!

Robert zkušeným zrakem obhlédne místnost s rudými stěnami. Ve třpytu křišťálových lustrů zahlédne u baru sedět hnědovlasou krásku. Tuhle ženu tu ještě neviděl. A je to teda extratřída! Kus přesně pro něj.

Cítí se jako hrdina romantického filmu. Ve skutečnosti právě rozehrává zápletku hororu.

Suverénně si to šine přímo k ní. Robert S. (47) není v curyšském luxusním podniku Club Life žádným nováčkem. Patří mezi vyvolené, pro které znamená nějakých 100 eur za vstup pakatel. Usrkne šampaňského a krásku osloví.

„Já jsem Justina,“ představí se mu neznámá. Záhy se dozvídá, že pochází z Polska. Že by se na něj v prosinci 2013 konečně usmálo štěstí a našel, co tak dlouho hledá? Její taxy jsou vysoké, Club Life se totiž specializuje na prostitutky nejvyšší kategorie, za nimiž sem chodí ti nejmovitější klienti.

Justina (25) patří ke špičce a moc dobře ví, že nenarazila jen tak na někoho.

Milovník luxusních aut

Robert S.

Švýcarský bankéř, to je terno. Pracuje v jedné z nejprestižnějších institucí v Curychu a vydělává 18 000 eur (přes 460 000 korun) měsíčně. Tenhle blahobytně vyhlížejíc padesátník má ale dvě tváře. Přes den je se vším všudy „zlatým hochem“, sběratelem vín a milovníkem luxusních aut, v noci žije životem profláknutého návštěvníka luxusních bordelů, kde je ochoten zaplatit až 1000 eur (asi 25 000 korun) za hodinku rozkoše.

Neznamená to však, že by byl nějakým sexuálním maniakem.

Popelka mu zdrhne

Je to mnohem složitější. Robert je totiž poněkud sentimentální a zhlédl se ve slavném filmu Pretty Woman. Stejně jako jeho hlavní protagonista, i on se chce stát princem na bílém koni, jenž přijede zachránit nějakou padlou dívku.

V letech 2011 až 2013 si po curyšských bordelech vyhlíží svou „oběť“. Až nakonec kápne na jistou Alexu. „Vytáhnu tě tady z toho bahna a budeme spolu žít,“ slibuje jí. Jenže ona ho zklame. V roce 2012 odjíždí ze Švýcarska.

Robertovi se zbortí svět.

Rozhází všechny úspory

Z tohoto docela skromného bytu Robert vyrážel za nočním dobrodružstvím.

Vykašle se na práci a pořádně to roztáčí. Hází do sebe prášky proti depresi a z nevěstince skoro nevytáhne paty. Utrácí tam neuvěřitelné sumy, klidně i víc, než činí jeho příjem. Místo aby se z aféry s Alexou poučil, hledá si za ni náhradu.

A narazí na Justinu. Přijde mu pro jeho plány ideální. Neváhá investovat horentní sumy třeba za jediný víkend s ní. Jeho konto velmi rychle hubne. To ho ale nezastaví, rozprodává své cennosti a pomaloučku nastiňuje své krásce jejich společnou budoucnost.

Ona si však představuje úplně něco jiného.

Polka troubí k ústupu

Tahle Polka přesně ví, co chce. Není to žádný padlý anděl, ale cílevědomá žena. Má vystudovanou angličtinu, v roce 2011se vypravila do Švýcarska pracovat jako striptérka. Postupně vklouzla do role luxusní prostitutky.

Jen co vydělá balík, vrátí se domů. V létě 2014 už si v rodné Wroclawi vyhlídla byt, na podzim se hodlá stěhovat. Když to oznámí Robertovi, jehož „přízeň“ už ji začíná otravovat, krutě ho to zasáhne.

Tentokrát to tak ale nenechá.

Zrádkyni uloží k ledu

Robert S.

Je čas se loučit. Dorazí s Justinou 14. září 2014 do luxusního hotelu Dolder Grand v Curychu. Napřed jí přidá omamný prostředek do džusu, pak se na ni vrhne. Tentokrát nejde o škrcení při sexu, které má tak rád.

V rukách mu zůstane bezvládné tělo. Druhý den ráno opouští Robert hotel s velkým zavazadlem na kolečkách. Uloží ho doma ve vinném sklepě, do speciální lednice, mezi lahve drahého šampaňského. Po Justině se záhy začnou shánět příbuzní.

Kontaktují Club Life, kde měla údajně pracovat jako servírka. Policie rychle najde jejího věrného klienta a posléze objeví i zavazadlo s Justininou mrtvolou. V červenci 2017 dostane bývalý bankéř u soudu 17 let natvrdo.

Už mu nezbyly peníze ani na advokáta.

Foto: CEN/TELEZUERI, news.yahoo.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články