Domů     Robert Pickton: Ženy zabíjí, stahuje je z kůže a jejich maso přidává do buřtů!
Robert Pickton: Ženy zabíjí, stahuje je z kůže a jejich maso přidává do buřtů!

Po uzeninách z řeznictví Roberta Picktona se můžou obyvatelé kanadského Port Coquitlamu doslova utlouct. Obzvlášť párky a buřty jdou velmi dobře na odbyt. Dokud se neprovalí, že do nich šílený farmář přidává maso svých nebohých obětí!

Přestavěnou budovou starého vepřína se rozléhá hlasitá hudba. Alkohol teče proudem, na stolech se povalují zbytky drog a v rohu místnosti se svíjí polonahé tanečnice.

Kamarádi Roberta Williama Picktona (*1949) jsou jako u vytržení, avšak zvrhlý farmář ví, že to nejlepší teprve přijde. Až se prostitutek nabaží, střelí je do hlavy, stáhne je z kůže, jejich těla rozřeže na pile a prožene je šrotovníkem. Maso pak hodí prasatům nebo z něj vyrobí uzené speciality!

Zemědělství mu příliš nevoní

Na mladého farmáře Roberta Picktona si sousedé nemohou stěžovat. Pravidelně chodí do kostela, doma zaníceně předčítá z Bible a všechny své zákazníky vítá milým úsměvem. Jen málokdo si tehdy dovede představit, co se odehrává za zdmi jeho farmy.

Pickton se spolu se svým bratrem Davidem sice i nadále věnuje zemědělství, ale pouze okrajově. V roce 1996 totiž nechá vepřín přebudovat a založí firmu s názvem Prasečí palác, jejíž náplní má být organizace nejrůznějších akcí, přehlídek a výstav.

Divoké mejdany na farmě, kterých se mnohdy účastní i stovky lidí, se však promění v hotové peklo!

Tváře jeho obětí
Tváře jeho obětí

Je libo prostitutku, nebo narkomanku?

U silnice na chudém předměstí kanadského Vancouveru přešlapuje několik prostitutek. „No tak kotě, nastup si, pobavíme se spolu,“ usměje se na jednu z nich Pickton a posunky rukou ji láká do vozu.

Dívka si neznámého muže po očku prohlédne, a když si uvědomí, že má v kapse jen pár dolarů, naskočí do auta. Pickton sešlápne plyn a vyrazí s drobnou blondýnkou přímo na svou sedmihektarovou farmu. To je naposledy, co ji její kolegyně spatří.

Vyšetřování vázne

Prostitutek se v té době z vancouverské čtvrti vypaří hned několik. Policie si z toho těžkou hlavu ovšem nedělá. Třetina místních obyvatel je HIV pozitivní a prakticky všechny narkomanky si tehdy vydělávají prostitucí.

Do Vancouveru přicházejí pod vymyšlenými jmény, úřadům dávají falešné adresy a téměř každý den některá z nich zemře na předávkování. Jejich zmizení tak vyšetřovatele nijak zvlášť nepřekvapí.

Důkazy smetou pod stůl

Policisté se nepozastaví ani nad informací Picktonova zaměstnance Billa Hiscoxe, který si všimne, že většina žen, jež na farmu dorazí, se nakonec beze stopy ztratí, ani nad výpovědí prostitutky Wendy Lynn Eistetterové, která se jim svěří, že ji Pickton při jednom ze svých bujarých večírků napadne a pobodá nožem.

Tenhle jasný pokus o vraždu vyšetřovatelé bez vysvětlení odloží. Teprve v září roku 1998 se do věci vloží organizace Aboriginal Group, která dá dohromady seznam údajně zavražděných obětí a požádá místní policii o prošetření.

Detektivové si pohřešované ženy proklepnou, a když zjistí, že některé se z města odstěhovaly a jiné se naopak předávkovaly, prohlásí seznam za pouhý blábol.

Bestie z prasečí farmy
Bestie z prasečí farmy

Spí mezi odpadky

Na Picktonově ranči se tak téměř další čtyři roky slaví vesele dál. „Fetovalo se tam ve velkém. A těch holek! Willy nás často hostil. Říkal, že peněz má dost. Vydělal je prý prodejem parcel,“ zmíní se později jeden z častých hostů prasečího paláce.

Kupodivu se vůbec nikdo nepozastaví nad tím, že ačkoliv má Pickton vydělat miliony spekulacemi s pozemky, bydlí v odstaveném přívěsu u svého prasečáku mezi prasaty, krysami a tunami špíny.

Zadrží ho pouhou náhodou

Povolení k prohlídce Picktonovy farmy získá policie až v únoru roku 2002. Nehledá ovšem pohřešované ženy, nýbrž něco úplně jiného. „Když jsme tam 5. února přijeli…, nemohli jsme ho v těch odpadcích ani najít.

Zatkli jsme ho vlastně náhodou, kvůli nelegálně drženým zbraním,“ zmíní se šerif. Až po podrobnější prohlídce pozemků se vyšetřovatelům podaří objevit hrůzné pozůstatky Picktonova vražedného běsnění.

V kbelících najdou dvě lidské hlavy a chodidla, v mrazácích další rozpůlené hlavy a v drtičce na prasečí žrádlo části těl.

Hygienická stanice upozorní sousedy, kteří od usměvavého farmáře kupují vepřové, že by mezi ním mohly být i kusy lidského masa, a teprve poté se kauza smrtícího vepřína rozjede ve velkém.

Ženy poráží jako dobytek

Při hledání důkazů srovnají vyšetřovatelé Picktonovu farmu se zemí. A rozhoupou se i úřady, které vynaloží 61 milionů dolarů na prosetí půdy na celé usedlosti.

Na místě najdou DNA 30 pohřešovaných prostitutek a přijdou mimo jiné i na to, že těla jeho obětí dává zvrhlý farmář sežrat prasatům, aby se zbavil veškerých ostatků. S oběťmi vůbec zachází jako se zvířaty.

Nejprve je střelí do hlavy, případně jim vstříkne do žil nemrznoucí směs. Těla poté spaří, aby je zbavil ochlupení, a se zbylým torzem se sexuálně ukájí. Maso a kosti rozemele do šrotu pro prasata, nebo je přidává do výrobků prémiové kvality!

Při své práci, když byl ještě na svobodě.
Při své práci, když byl ještě na svobodě.

Chtěl jich zabít rovnou 50!

Po zadržení si Robert značně protiřečí.

Svou vinu popírá a zarytě tvrdí, že je obyčejný zemědělec a chovatel prasat, později se však nastrčenému policistovi ve vězení svěří, že zabil 49 žen a že jediné, co ho mrzí, je, že jich nebylo celkem 50. „Chtěl jsem to pak nechat na chvíli usnout a udělat další pětadvacítku,“ zmíní se mu dokonce.

Stěžuje si, jaký je laik, když se nechal chytit, ale zároveň se vychloubá, jakou mu udělalo radost, že policii a veřejnost šokoval. „Nic tak velkýho ještě neviděli. Jsem lepší než zabiják od Zelený řeky,“ naparuje se tehdy. A bohužel se zdá, že má pravdu.

Porota je otřesená

Picktonův proces se táhne téměř deset měsíců a sám předseda soudního tribunálu, James Williams, varuje ještě před jeho začátkem všechny porotce, že předložené důkazy budou skutečně děsivé.

„Myslím, že tento proces může vystavit porotu něčemu, co může být stejně zlé jako hororový film, ale bez možnosti vypnout televizi,“ řekne tehdy. Pár slabších povah se po zhlédnutí videa s ukázkami zmasakrovaných ženských těl opravdu zděsí.

A není se čemu divit. Vždyť pozorovat rozřezané hlavy, usekané ruce nebo rozházené čelistní kosti skutečně není jen tak.

Touží skončit v cele smrti

V roce 2007 si vyšinutý zabiják vyslechne doživotní trest za bestiální vraždy šesti dívek, které rozčtvrtil sekerou. Krátce poté je obviněn i z vraždy dalších 20 žen.

Zatímco některé porotkyně při čtení rozsudku jen stěží zadržují slzy, a dvě z nich se dokonce rozpláčou, Picktona verdikt nijak nepřekvapí. Netají se tím, že chtěl skončit v cele smrti. V Kanadě však takový trest neplatí.

Foto: Creative Commons, volná díla
reklama
Související články
Svět zločinu
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě […]
Svět zločinu
Psychopat Manson: Založí sektu zabijáků
Potomek alkoholičky a kriminálnice Charles Manson (†83) se již jako třináctiletý vydá na cestu zločinu. Je zapleten do krádeží aut, loupežných přepadení, kuplířství i falšování šeků. Když jej v roce 1967 naposledy propouštějí z vězení, žádá, ať ho tam nechají. Kéž by ho vyslyšeli. Manson za mřížemi strávil podstatný kus svého dosavadního života, a tak […]
Svět zločinu
David Berkowitz: Samův syn střílí na páry v autech
Z domova v činžáku na newyorském předměstí vyráží násilník na své mise. V okolí propukají nové a nové požáry. A umírají psi. Po čase vrah uvede, že mu v hlavě nezněl jejich štěkot, ale hlasy, kterým rozuměl. A jednomu takovému hlasu nakonec začal naslouchat. Narození Davida Berkowitze se datuje do 1. června 1953. Kulisy pro […]
Svět zločinu
Yorkshirského rozparovače prý vedl Bůh: Prostě prý čistil ulice
Je to noční můra každé prostitutky. Co prostitutky. Každé Angličanky! Někdo chodí setmělými ulicemi a vraždí ženy. Nejprve svoji oběť omráčí, poté ji rozpárá, ubodá, zkrátka zabije. Ale kdo to je? Začnou mu říkat Yorkshirský rozparovač. Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Nakolik a jak rychle mlely v případě anglického sériového vraha […]
reklama
věda a technika
Slavná busta Nefertiti: Seznam nálezů usvědčil Borchardta z podvodu
Německý archeolog Ludwig Borchardt bere do ruky ušpiněný vápencový předmět. Chvíli přemýšlí. Potom dílko strčí do krabice se štukovými nálezy. V hlavě se mu rodí plán, jak si s ním trochu pohrát. Když se řekne Nefertiti (14. století př. n. l.), každý si vybaví slavnou bustu s vysokým modrým kloboukem znázorňující egyptskou královnu z doby 18. dynastie […]
Opioidová krize v USA
Spojené státy americké se od 90. let minulého století potýkají s rozsáhlou opioidovou krizí, aktuálně probíhá už její čtvrtá vlna. Podle odborníků souvisí tato krize se strukturou amerického zdravotnického systému, ve kterém je předepisování léků upřednostňováno před dražšími terapiemi.   Profesorka Judith Feinbergová z West Virginia University k tomu podotýká: „Většina pojištění, zvláště pro chudé lidi, nezaplatí v USA […]
Zuby moudrosti: Proč se nám proříznou až v dospělosti?
Teplota, bolest, otoky. V horším případě i cysty nebo dokonce zlomenina zánětem oslabené čelisti. Všechny tyhle lahůdky nás mohou potkat, pokud se dens serotinus neboli třetí stoličky rozhodnou vydrat ven. Tenhle proces začíná v dospělosti a může trvat roky. Vědci přišli na to, proč si u lidí dávají zuby moudrosti tak na čas.     […]
Zbraň proti depresím se špatnou pověstí
Říká se jim něžně houbičky a někteří lidé je vyhledávají kvůli jejich halucinogenním účinkům. Nové výzkumy ovšem ukazují, že lysohlávky v sobě skrývají zajímavé možnosti týkající se léčby duševních problémů. Ne všechny lysohlávky patří mezi halucinogenní houby, ale ty, které ano, obsahují ve velké míře dvě látky: psilocin a také psilocybin. Psilocybin je jedním z […]
svět zločinu
Spekulace o vraždě: Otrávil někdo maličkého synka Karla IV.?
Konečně vytoužený mužský potomek a dědic trůnu. Karel IV. plný radosti už spřádá velkolepé plány. Narodil se budoucí český král! Kdyby jenom tušil, že malý synek v kolébce se nedožije ani dvou let. Druhá manželka Karla IV. Anna Falcká (1329–1353), dcera rýnského falckraběte Rudolfa II. (1306–1353), svému muži porodí syna Václava (1350–1351), který pořádně zamíchá nástupnictvím […]
Šéfkuchař tráví své milence bezbarvou kyselinou
Tohle by mohlo být to pravé! Mladík si povídá s výrazně starším mužem u něj v bytě. Smějí se, popichují jeden druhého a popíjejí drinky se samými exotickými názvy. „Teď pro tebe mám něco speciálního,“ pronese hostitel. Tělo své nové známosti brzy pohodí na hřbitově.   Když oslaví Angličan Stephen Port (*1975) první narozeniny, přestěhuje se i […]
Strašlivý konec apokalyptické sekty. V kostele uhořely stovky lidí
Je to již dvaadvacet let, co africkou Ugandou zasáhla tragédie ohromných rozměrů. V pátek 17. března 2000 otřásla zdejším městem Kanungu obrovská exploze, jejíž epicentrum bylo v jednom z kostelů. Na místě zůstaly stovky roztrhaných těl. Následné vyšetřování ukázalo, že nešlo o náhodu, a děsivý obraz zkázy měl snad ještě hororovější podhoubí. Africká Uganda se […]
Mladičká satanistka Miranda: Pusťte mě a budu vraždit zas!
Motor auta spokojeně vrní krajinou. Vozidlo konečně zastaví. Vedle řidičky usedne muž. Dívčí obličej rámovaný hustými dlouhými vlasy se k němu otočí: „Viděl jsi už dneska hvězdy?“ Než stihne muž odpovědět, někdo mu hodí kolem krku smyčku.     Mít v rodném listu jako místo narození Severní pól zní pro našince obskurně samo o sobě. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Zřícenina Lichnice: Obchází tu duch krvavé Milady?
enigmaplus.cz
Zřícenina Lichnice: Obchází tu duch krvavé Milady?
Vyrazit za středověkou atmosférou je v České republice poměrně snadné. Není však moc hradů a jejich zřícenin, které by člověka vtáhly do minulosti takovým způsobem, jako to umí východočeská Lichnice.
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je