Domů     Robert Pickton: Ženy zabíjí, stahuje je z kůže a jejich maso přidává do buřtů!
Robert Pickton: Ženy zabíjí, stahuje je z kůže a jejich maso přidává do buřtů!

Po uzeninách z řeznictví Roberta Picktona se můžou obyvatelé kanadského Port Coquitlamu doslova utlouct. Obzvlášť párky a buřty jdou velmi dobře na odbyt. Dokud se neprovalí, že do nich šílený farmář přidává maso svých nebohých obětí!

Přestavěnou budovou starého vepřína se rozléhá hlasitá hudba. Alkohol teče proudem, na stolech se povalují zbytky drog a v rohu místnosti se svíjí polonahé tanečnice.

Kamarádi Roberta Williama Picktona (*1949) jsou jako u vytržení, avšak zvrhlý farmář ví, že to nejlepší teprve přijde. Až se prostitutek nabaží, střelí je do hlavy, stáhne je z kůže, jejich těla rozřeže na pile a prožene je šrotovníkem. Maso pak hodí prasatům nebo z něj vyrobí uzené speciality!

Zemědělství mu příliš nevoní

Na mladého farmáře Roberta Picktona si sousedé nemohou stěžovat. Pravidelně chodí do kostela, doma zaníceně předčítá z Bible a všechny své zákazníky vítá milým úsměvem. Jen málokdo si tehdy dovede představit, co se odehrává za zdmi jeho farmy.

Pickton se spolu se svým bratrem Davidem sice i nadále věnuje zemědělství, ale pouze okrajově. V roce 1996 totiž nechá vepřín přebudovat a založí firmu s názvem Prasečí palác, jejíž náplní má být organizace nejrůznějších akcí, přehlídek a výstav.

Divoké mejdany na farmě, kterých se mnohdy účastní i stovky lidí, se však promění v hotové peklo!

Tváře jeho obětí
Tváře jeho obětí

Je libo prostitutku, nebo narkomanku?

U silnice na chudém předměstí kanadského Vancouveru přešlapuje několik prostitutek. „No tak kotě, nastup si, pobavíme se spolu,“ usměje se na jednu z nich Pickton a posunky rukou ji láká do vozu.

Dívka si neznámého muže po očku prohlédne, a když si uvědomí, že má v kapse jen pár dolarů, naskočí do auta. Pickton sešlápne plyn a vyrazí s drobnou blondýnkou přímo na svou sedmihektarovou farmu. To je naposledy, co ji její kolegyně spatří.

Vyšetřování vázne

Prostitutek se v té době z vancouverské čtvrti vypaří hned několik. Policie si z toho těžkou hlavu ovšem nedělá. Třetina místních obyvatel je HIV pozitivní a prakticky všechny narkomanky si tehdy vydělávají prostitucí.

Do Vancouveru přicházejí pod vymyšlenými jmény, úřadům dávají falešné adresy a téměř každý den některá z nich zemře na předávkování. Jejich zmizení tak vyšetřovatele nijak zvlášť nepřekvapí.

Důkazy smetou pod stůl

Policisté se nepozastaví ani nad informací Picktonova zaměstnance Billa Hiscoxe, který si všimne, že většina žen, jež na farmu dorazí, se nakonec beze stopy ztratí, ani nad výpovědí prostitutky Wendy Lynn Eistetterové, která se jim svěří, že ji Pickton při jednom ze svých bujarých večírků napadne a pobodá nožem.

Tenhle jasný pokus o vraždu vyšetřovatelé bez vysvětlení odloží. Teprve v září roku 1998 se do věci vloží organizace Aboriginal Group, která dá dohromady seznam údajně zavražděných obětí a požádá místní policii o prošetření.

Detektivové si pohřešované ženy proklepnou, a když zjistí, že některé se z města odstěhovaly a jiné se naopak předávkovaly, prohlásí seznam za pouhý blábol.

Bestie z prasečí farmy
Bestie z prasečí farmy

Spí mezi odpadky

Na Picktonově ranči se tak téměř další čtyři roky slaví vesele dál. „Fetovalo se tam ve velkém. A těch holek! Willy nás často hostil. Říkal, že peněz má dost. Vydělal je prý prodejem parcel,“ zmíní se později jeden z častých hostů prasečího paláce.

Kupodivu se vůbec nikdo nepozastaví nad tím, že ačkoliv má Pickton vydělat miliony spekulacemi s pozemky, bydlí v odstaveném přívěsu u svého prasečáku mezi prasaty, krysami a tunami špíny.

Zadrží ho pouhou náhodou

Povolení k prohlídce Picktonovy farmy získá policie až v únoru roku 2002. Nehledá ovšem pohřešované ženy, nýbrž něco úplně jiného. „Když jsme tam 5. února přijeli…, nemohli jsme ho v těch odpadcích ani najít.

Zatkli jsme ho vlastně náhodou, kvůli nelegálně drženým zbraním,“ zmíní se šerif. Až po podrobnější prohlídce pozemků se vyšetřovatelům podaří objevit hrůzné pozůstatky Picktonova vražedného běsnění.

V kbelících najdou dvě lidské hlavy a chodidla, v mrazácích další rozpůlené hlavy a v drtičce na prasečí žrádlo části těl.

Hygienická stanice upozorní sousedy, kteří od usměvavého farmáře kupují vepřové, že by mezi ním mohly být i kusy lidského masa, a teprve poté se kauza smrtícího vepřína rozjede ve velkém.

Ženy poráží jako dobytek

Při hledání důkazů srovnají vyšetřovatelé Picktonovu farmu se zemí. A rozhoupou se i úřady, které vynaloží 61 milionů dolarů na prosetí půdy na celé usedlosti.

Na místě najdou DNA 30 pohřešovaných prostitutek a přijdou mimo jiné i na to, že těla jeho obětí dává zvrhlý farmář sežrat prasatům, aby se zbavil veškerých ostatků. S oběťmi vůbec zachází jako se zvířaty.

Nejprve je střelí do hlavy, případně jim vstříkne do žil nemrznoucí směs. Těla poté spaří, aby je zbavil ochlupení, a se zbylým torzem se sexuálně ukájí. Maso a kosti rozemele do šrotu pro prasata, nebo je přidává do výrobků prémiové kvality!

Při své práci, když byl ještě na svobodě.
Při své práci, když byl ještě na svobodě.

Chtěl jich zabít rovnou 50!

Po zadržení si Robert značně protiřečí.

Svou vinu popírá a zarytě tvrdí, že je obyčejný zemědělec a chovatel prasat, později se však nastrčenému policistovi ve vězení svěří, že zabil 49 žen a že jediné, co ho mrzí, je, že jich nebylo celkem 50. „Chtěl jsem to pak nechat na chvíli usnout a udělat další pětadvacítku,“ zmíní se mu dokonce.

Stěžuje si, jaký je laik, když se nechal chytit, ale zároveň se vychloubá, jakou mu udělalo radost, že policii a veřejnost šokoval. „Nic tak velkýho ještě neviděli. Jsem lepší než zabiják od Zelený řeky,“ naparuje se tehdy. A bohužel se zdá, že má pravdu.

Porota je otřesená

Picktonův proces se táhne téměř deset měsíců a sám předseda soudního tribunálu, James Williams, varuje ještě před jeho začátkem všechny porotce, že předložené důkazy budou skutečně děsivé.

„Myslím, že tento proces může vystavit porotu něčemu, co může být stejně zlé jako hororový film, ale bez možnosti vypnout televizi,“ řekne tehdy. Pár slabších povah se po zhlédnutí videa s ukázkami zmasakrovaných ženských těl opravdu zděsí.

A není se čemu divit. Vždyť pozorovat rozřezané hlavy, usekané ruce nebo rozházené čelistní kosti skutečně není jen tak.

Touží skončit v cele smrti

V roce 2007 si vyšinutý zabiják vyslechne doživotní trest za bestiální vraždy šesti dívek, které rozčtvrtil sekerou. Krátce poté je obviněn i z vraždy dalších 20 žen.

Zatímco některé porotkyně při čtení rozsudku jen stěží zadržují slzy, a dvě z nich se dokonce rozpláčou, Picktona verdikt nijak nepřekvapí. Netají se tím, že chtěl skončit v cele smrti. V Kanadě však takový trest neplatí.

Foto: Creative Commons, volná díla
Související články
Svět zločinu
Robert Tempel si odseděl 20 let v kriminále, chce rekordní odškodné
Novináři doufají v podobnou „senzaci“, jakou bylo omilostnění Jiřího Kajínka. Seskupí se poblíž věznice a přemýšlejí. Co jim propuštěný muž řekne? Jak bude naladěný? Co bude mít na sobě? Jenže on to vezme bočním východem a nepozorovaně zmizí. On se dočkal. Tehdy 28letý Robert Tempel vyláká Lukáše S. (22) z Velkých Popovic a jeho společníka Michaela V. (25) […]
Svět zločinu
Místo špekáčků opékal orgány obětí
Právě zavraždil dva malé chlapce. To je pro něj ale teprve začátek. Nad jejich zkrvavenými mrtvolami onanuje. Následně z těl vyjme vnitřnosti, které si upeče na ohni a sní.  Hrdly. Tak se jmenuje vesnice v okrese Litoměřice, kde přijde na svět Josef Kulík (*1930).  Hochova životní cesta rozhodně není snadná. Je ještě malý, když mu umírá […]
Svět zločinu
Dívka, která nesměla vyslovit své jméno
Kalifornští manželé Phillip a Nancy Garridovi unášejí v roce 1991 jedenáctiletou blondýnku Jaycee Dugardovou. Vězní ji osmnáct let a Garrido s ní za tu dobu zplodí dvě děti, Angel a Starlet. Dívka si ke svým únoscům přesto vypěstuje podivný, ale láskyplný vztah. Je ráno desátého června roku 1991. Jedenáctiletá Jaycee Dugardová, oblečená do své oblíbené […]
Svět zločinu
Jiří Dvořák: Pomstychtivý stařík útočil kyselinou, nastražil bombu a zastřelil úřednici
Na jedné straně je to inteligentní člověk. Na straně druhé jeho veškeré znalosti a zkušenosti přebíjejí emoce. Zloba, nenávist, touha po pomstě. A tak se jednoho dne vydá na vražednou výpravu. Má seznam smrti, který začne naplňovat.   Když se tento kluk narodí, dostává jméno a příjmení, které u nás má svého času kdekdo. Jmenuje […]
reklama
věda a technika
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
Co jste netušili o výtazích?
Kabinka visí na kovovém laně, připevněném na kladce. Můžete si nastoupit! A kdy pojedeme nahoru? Až někdo ručně navine lano na dřevěný buben! Tak nějak funguje první známý výtah na světě… Autorem pradědečka výtahů je řecký matematik Archimédes (asi 287-212 př. n. l.) a sestaví ho okolo roku 236 před Kristem. Podobné používají i Římané, […]
Víme, jak vznikl náš Měsíc?
Nové planety se rodí různými způsoby. Jedním z nich, kterým vznikla i naše sluneční soustava, je takzvaná akrece neboli „narůstání“. V tomto případě se oblak plynu s drobnou příměsí prachu díky vnějšímu impulzu, kterým může být například výbuch nedaleké hvězdy, začne hroutit do podoby disku. Jedná se v podstatě o gravitační proces. V centru disku […]
Rekordmani mezi rostlinami: Fascinující nej rostlinné říše
Znáte je? Nejmenší a největší rostliny světa, rostliny s nejdelšími listy, největšími květy či nejdelším jehličím, nebo třeba nejstarší rostlinu, jejíž věk je téměř pět tisíc let?  Představujeme vám rekordmany z říše rostlin, seznamte se. Obrovsky rozmanitý svět rostlin nás obklopuje v každém koutu světa. Rostliny nám i zvířatům poskytují potravu a kyslík, bez kterého […]
reklama
záhady a tajemství
Po stopách Stonehenge: Začne to jednoduchým valem…
Vítejte v anglickém Amesbury. Protéká tudy slavná řeka Avona a ke Stonehenge to máme jen 3 kilometry. Právě tady je roku 2003 objeven hrob významného muže, který umírá kolem roku 2300 př. n. l. Hned dostává přezdívku Král Stonehenge. Vyloďovaly se právě v Amesbury některé z monolitů na stavbu kamenného unikátu? Ne. Řeka Avona je […]
Starověké Mohendžodaro: Nejluxusnější město světa
Davy skandují, peří létá. Kohoutí zápasy mají rituální charakter. Právě odtud, ze starověké Kukkutarmy, v překladu Kohoutího města, se rozšíří domestifikovaná drůbež do světa. Ale pozor: Zde je posvátná a nejí se!   Ve 2. tisíciletí před Kristem tu může žít až 100 000 obyvatel, což z „Kohoutova“ dělá metropoli světového významu. A živo tu […]
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde […]
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Inkontinence je stále tabu
panidomu.cz
Inkontinence je stále tabu
Problém, který zná asi většina z nás. Musíme si „nutně odskočit“, ale není kam. A pro někoho pak už může být pozdě. Samovolným únikem moči čili inkontinencí trpí až půl milionů Čechů. Za lékařem se ale stydí jít, přitom se dá hendikep dobře ovlivnit cvičením i léky. Podle statistik až 65 procent postižených nikdy se
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
enigmaplus.cz
Záhadné bažiny Manchac: Obývá je krutá čarodějnice?
Na přelomu 19. a 20. století má v oblasti bažiny Manchac v americkém státě Louisiana žít tajemná žena jménem Julie Brown. Je to prý čarodějnice, která umírá za záhadných okolností v roce 1915. Od té d
Se sestrou jsme byly jako oheň a voda
skutecnepribehy.cz
Se sestrou jsme byly jako oheň a voda
Mladší sestra byla krásná a zábavná, na rozdíl ode mě. Měla desítky nápadníků, zatímco o mě nikdo nestál a zdálo se, že se nevdám. Vše nasvědčovalo tomu, že zůstanu na ocet. Pomalu jsem se smiřovala s nepopulárním údělem staré panny, která bydlí s rodiči ve velkém bytě, s otcem hraje po večerech karty a s matkou kouká na seriály. Byla jsem nenápadná šedivá
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994: Výroční skvost od Mühle Glashütte
iluxus.cz
S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994: Výroční skvost od Mühle Glashütte
Rodinná manufaktura Mühle Glashütte v roce 2024 slaví třicáté výročí výroby náramkových hodinek speciální edicí S.A.R. Rescue-Timer Edition 1994. Tento model, symbol robustnosti a spolehlivosti, mimoc
Kde stál kamenný stolec Přemyslovců?
historyplus.cz
Kde stál kamenný stolec Přemyslovců?
Vzduchem létají mince. Lidé se po nich nadšeně vrhají. „Podívej, mám už plnou hrst,“ chlubí se jeden druhému. Jde o to na chvíli odvést pozornost davu, aby neušlapal přemyslovského knížete Břetislava I., mířícího k posvátnému kameni.   „Pojal Břetislava, synovce, a vedl jej na stolec knížecí,“ píše kronikář Kosmas (asi 1045‒1125) o nastolení Břetislava I. (1002/1005‒1055)
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
tisicereceptu.cz
Kuřecí paličky v ohnivé marinádě
Správně dochucená marináda dokáže obyčejné jídlo vyšvihnout do nebeských výšin. Přesvědčte se sami. Suroviny 8–10 kuřecích paliček sůl, pepř 1 lžíce hořčice 1 lžíce kečupu 1 lžička pálivé ml
Babské rady na bolest v krku
nejsemsama.cz
Babské rady na bolest v krku
Bolesti v krku jsou jedním z příznaků nachlazení, začínající chřipky či bakteriální nebo virové infekce. Pokud jsou teprve v počátku, můžete se těchto potíží zbavit i přírodní cestou. Bolest v krku je velmi nepříjemná. Hrdlo může být zarudlé, oteklé, může v něm být pocit škrábání a pálení doprovázeného chrapotem či potížemi při polykání. Jak si ulevit od bolestí a ztlumit zánět v hrdle?
Utajili Jeřábek a Třešňáková rozvod a dál hrají divadlo pro okolí?
nasehvezdy.cz
Utajili Jeřábek a Třešňáková rozvod a dál hrají divadlo pro okolí?
Už nějaký čas se proslýchá, že manželství herce Tomáše Jeřábka (49) z Jedné rodiny a herečky Halky Třešňákové (52) je v troskách. Teď se k nám však donesly zvěsti, že už by měli mít dokonce po rozvo
Zradil prokletý diamant Habsburky?
epochalnisvet.cz
Zradil prokletý diamant Habsburky?
O luxusní šperky z aukční síně Christie´s je jako každoročně obrovský zájem. Tentokrát však doslova enormní. V katalogu se totiž vyjímá skutečný skvost – pod položkou číslo 710 je v něm zapsán „bezejmenný žlutý diamant o váze 81,56 karátu, zasazený mezi 15 malými brilianty“. Jeho vyvolávací cena činí 350 000 švýcarských franků.   Původ tohoto slavného diamantu
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
epochanacestach.cz
Zámek Bečov nad Teplou a Relikviář svatého Maura: Dlouhá cesta k původní kráse
Hned po korunovačních klenotech je relikviář svatého Maura považován za nejcennější movitou památku v České republice. A to se přitom zdálo, že tenhle románský skvost už je pro další generace nenávratně ztracen. Všechno začalo na počátku 13. století ve Francii. Biskup Gérard de Rumigny, působící v severofrancouzském městě Cambrai, byl neúnavný v hledání svatých relikvií. Nashromáždil jich hned
Mezihvězdný poutník není ztracen: Komunikace s Voyagerem 1 obnovena
21stoleti.cz
Mezihvězdný poutník není ztracen: Komunikace s Voyagerem 1 obnovena
Ve své době patřily k technologické špičce, máloco ale stárne rychleji než technologie. Sonda Voyager 1, která dala nahlédnout za oponu Jupiteru a Saturnu, dojala svět „Bleděmodrou tečkou“ a stala se