Skip to content

Rezvani Beast: Kalifornská bestie odhalena!

Před 250 lety na 20 000 Francouzů lovilo bestii z Gévaudanu – monstrum větší než vlk, veliké jako kráva, jež zabilo přes 100 lidí. Je to legenda. Teď se zrodila další bestie, třebaže je z Kalifornie, místo kůže má uhlík a karoserii navrhl Ázerbájdžánec.

Tohle je Rezvani Beast…

Chlápci z Rezvani Motors nemohli prodat vůbec první Bestii (Beast) lépe. Objednal si ji, zaplatil a vyzvedl hudebník a tanečník Chris Brown. Celebrita. Stála ho 165 000 dolarů a hned to všechno poslal na Instagram.

To se zdá být jako slušný základ úspěchu, tím spíš, když ještě důležitějším základem je britský Ariel Atom. Rezvani Beast má trubkový rám a dvakrát přeplňovaný motor z Hondy o objemu 2,4 l, k tomu zadní pohon, pětistupňovou manuální převodovku, samosvorný diferenciál a šílených 500 koní.

Rezvani_1
Rezvani Beast stojí 4 000 000 korun plus doprava.

Čelní sklo jen za příplatek

Aby se tahle Bestie hodila do města a do Ameriky, je obalena karbonovou karoserií od ázerbájdžánského designéra Samira Sadichova. Celková hmotnost auta nedosahuje 750 kg, takže Beast zrychlí na stovku za 2,7 sekundy.

Rezvani_7
Akcelerace za 2,7 s má stejné hodnoty jako Bugatti Veyron.

Halda karbonu…

Za vším stojí kalifornská firma Rezvani Motors. Tu před pár lety založili Ferris Rezvani a Kam Hosn. Je to jejich několikátý pokus vytvořit něco mimořádného, ale i díky Chrisu Brownovi to vypadá, že by to tentokrát mohlo klapnout.

V základu je celá halda karbonu – sedačky, 300gramový volant nebo třeba zrcátka, která si vytiskli v 3D tiskárně.

Rezvani_3
Díky štědrému využití uhlíkových vláken váží Beast jenom 748 kg.

…a minimum elektroniky

Zato elektroniky je minimum, přesto i tady jsou moderní multimédia včetně středové obrazovky. Za příplatek pak dostanete sekvenční skříň, čelní sklo (!) nebo kůží či Alcantarou potažený interiér. Když seženete 4 000 000 korun, počkáte si 12 týdnů na „balíček“.

Rezvani_4
Devatenáctipalcová kovaná kola obouvají pneumatiky 235/35, respektive 295/30.
Foto: Rezvani Motors
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …