Skip to content

QLED nabízí dokonalé barvy a jas pro náročné diváky

Tento článek je reklamním sdělením

Při pořizování nového televizoru je snadné ztratit se v používaných zkratkách LED, OLED či QLED. Ačkoliv názvy vypadají téměř totožně, mezi těmito technologiemi jsou zásadní rozdíly, které se při výběru nejvhodnějšího televizoru vyplatí znát. Účel technologií OLED i QLED je stejný – poskytnout ten nejkvalitnější obraz. Každá z nich toho ale dosahuje jinou cestou.

QLED je zkratka pro anglický výraz „Quantum Dot Light-Emitting Diode“, z čehož je patrné, že se jedná o diody využívající kvantové body. V současnosti tuto technologii u svých televizí používá pouze společnost Samsung. Základem této inovace je LCD televize podsvícená LED diodami. Hlavní roli pak hraje speciální Quantum Dot technologie, která je nově vylepšena o hliník. Každá z barev má svůj vlastní paprsek, což se projevuje tím, že jsou barvy zobrazeny kvalitněji než v běžných televizích. Displej je navíc speciálně upraven tak, aby měl co nejmenší odrazivost. Další výhodou je také nižší spotřeba energie.

Smart televize Samsung QE55Q60R (2019)

S technologií QLED si budete moct užít sledování svých oblíbených programů na obrazovkách, které dokáží zobrazit více než jednu miliardu barev. Klasické televize přitom mohou nabídnout „jen“ sedmnáct milionů barev, takže rozdíl poznáte na první pohled. Je potřeba zmínit i velmi vysokou zobrazovací rychlost, kterou ocení především sportovní nadšenci nebo fanoušci videoher.

V čem se tedy odlišují OLED a QLED televize? OLED televizory se mohou pochlubit tou nejčernější černou a vysokými kontrasty, naopak QLED televize se pyšní vyšší kvalitou barev a mírou jasu. Díky tomu si sledování televize QLED užijete v přítmí i v osvětleném pokoji. Navíc u QLED televize nehrozí vypalování pixelů, protože je celý displej tvořen anorganickými krystaly kovových materiálů.

 

Smart televize Samsung QE65Q85R (2019)

Minimalistický design televize QLED zajišťuje, že zapadne do jakéhokoliv interiéru. Díky režimu Ambient Mode je můžete nechat zobrazovat čas nebo umělecká díla. Jelikož se oba typu televizorů prodávají za velmi podobné ceny, bude záležet jen na vás, které faktory jsou pro vás důležitější. Objektivně se totiž nedá říci, že by jedna z těchto technologií byla jednoznačně lepší než druhá.

Samsung dal unikátní QLED technologií vzniknout zcela novému typu prémiových televizorů, které divákům nabídnou maximálně realistické barvy a dlouhou životnost. Majitelům těchto televizí pak Samsung nabízí službu Moje QLED TV, ve které je zahrnuta nejen instalace a zapojení televizoru, ale také eventuální opravy přímo doma.

Foto: Archiv
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Technologie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články