Skip to content
reklama
reklama

Jaké památky a zajímavá místa čekají na Bali?

Tento článek je reklamním sdělením

Chcete navštívit tropický ráj, jedno z nejúžasnějších míst na zemi? Potom neváhejte a vydejte se směrem na indonéský ostrov Bali. Právě zájezdy na Bali vám umožní poznat kouzlo jedinečného místa, které si vysloužilo název „Ostrov bohů“. Seznámíte se tady s originální místní kulturou, budete obdivovat monumentální chrámy, nalézající se všude kolem i kouzelnou přírodu, představovanou živočišnou a rostlinnou říší.

Další jedinečnosti Bali
Abyste viděli ty nejzajímavější věci, můžete využít praktického průvodce, z něhož se dozvíte o zajímavých lokalitách i o tom, co kde hledat, čemu se věnovat a čemu vyhnout, chcete-li mít dovolenou co nejpříjemnější. Rozhodně byste neměli vynechat ochutnávku tradičních místních pokrmů ani vystoupení domorodých tanečnic a tanečníků s perfektní choreografií. Můžete se nechat zlákat plážemi s jemným vyhřátým pískem, prohlédnout si půvabná města nebo naplánovat několik výletů na ta nejzajímavější místa ostrova. Která to jsou?

blank
Chrám Pura Taman Ayun, další oblíbený cíl turistů.

Atrakce a lákadla na Bali
Pro milovníky nakupování v exotických tržnicích jsou zájezdy na Bali splněným snem. Úplným rájem je hlavní a současně největší město ostrova, které se jmenuje Denpasar. Trh nabízí tu typickou atmosféru, kterou si našinec spíš jen představuje – najdete tady ryby, exotické ovoce i koření, rukodělné výrobky, prostě nádhera. A chcete-li zažít trh všech trhů, potom se vydejte do tržnice Pasar

blank
Pláž Ulwatu

Kreneng, která je velmi oblíbena i turisty.
Obdivovatelé architektury zůstanou v úžasu stát před nádherně zdobenými buddhistickými chrámy a chrámovými komplexy. Nejpopulárnější je chrámový komplex Pura Besakih, ležící přímo na úpatí sopky Agung, jež je považována domorodci za posvátnou. Vznik chrámového komplexu je datován do 8. století.

Pokud dáváte přednost krásám přírody, neměli byste si nechat ujít Národní park Bali Barat v západní části ostrova. Park byl založen v roce 1941 a jeho součástí deštné savany, hornatá území s původním pralesem, písečné pláže i korálové útesy. Najdete zde více než 150 druhů exotických ptáků a téměř 200 druhů zajímavých rostlin.
Mezi nejvyhledávanější místa pro relaxaci na Bali patří Kuta Beach s osmikilometrovou pláží, zvoucí k lenošení v neuvěřitelně jemném písku nebo k surfování na vlnách. Je tady ráj především pro mladší turisty, kteří navštěvují i plážové bary a noční kluby. Navštívit můžete i poklidnou, romantickou pláž Ulwatu, která leží na jižním pobřeží ostrova.

blank
Typický obrázek Bali

Jak je to s placením?
Za služby se samozřejmě platí po celém světě, ani takový ráj jako je Bali nenabízí své produkty a služby zdarma. Když si položíte otázku, čím platit na Bali, zvolte si dostupné euro. Je to především z toho důvodu, že je můžete směnit v mnohem výhodnějším kurzu než například americké dolary. Domácím platidlem na Bali je indonéská rupie (IDR), jejíž kurz v přepočtu na koruny vychází přibližně 1000 IDR = 1,62 Koruny. Pokud se rozhodnete vyměnit peníze, nejlepším řešením je návštěva banky, tam totiž najdete spolehlivě nejlepší kurz.

blank
Rýžová pole

Bali novým hitem českých cestovatelů
Vyrazit na Bali je skvělým tipem pro každého, kdo hledá kombinaci exotiky, krásné přírody a zajímavých památek. Letenky se v akcích objevují poměrně často, proto stačí hlídat termíny a cesta na tento indonéský ostrov se může stát realitou.

Foto: Archiv, Wikipedia
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Pohoří Smrčiny: Po stopách J. W. Goetha
epochanacestach.cz

Pohoří Smrčiny: Po stopách...

Oblast skal na okraji...
Bude svatba, nebo další zklamání?
nasehvezdy.cz

Bude svatba, nebo další...

Už jednou měla Eva...
Medové chilli brambory
tisicereceptu.cz

Medové chilli brambory

Pikantní varianta je skvělá samotná i jako příloha....
Skutečné Čelisti: Žraločí sériový zabiják rozpoutá v New Jersey peklo!
enigmaplus.cz

Skutečné Čelisti: Žraločí...

Žralok bílý patří právem k nejobávanějším...
Vrátil se ke své bývalé manželce
skutecnepribehy.cz

Vrátil se ke své bývalé...

Když jsem se seznámila se...
Straší na hradě duch tureckého vojáka?
enigmaplus.cz

Straší na hradě duch...

Mohutný hrad v maďarském městě Eger se...
Potápky Prim pro ty, kdo se nebojí výzev
iluxus.cz

Potápky Prim pro ty, kdo se...

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování...
Je libo garsonku, nebo 3+1?
21stoleti.cz

Je libo garsonku, nebo 3+1?

3D tisk ušel za několik málo let...
Jak čaruje fata morgána?
epochalnisvet.cz

Jak čaruje fata morgána?

Fata morgána je fascinující jev, opředený řadou mýtů....
Reminiscence zlaté jazzové éry
rezidenceonline.cz

Reminiscence zlaté jazzové éry

V blízkosti slavného kasina,...
Umění cestovat nalehko
panidomu.cz

Umění cestovat nalehko

Chystáte se na několikadenní dovolenou a...
Pošle partnera na mateřskou?
nasehvezdy.cz

Pošle partnera na mateřskou?

Už za pár dnů se z EVY...