Když se podíváte na návrhy nových interiérů, budou se nejspíše vyznačovat maximální vzdušností a důrazem na velké prostory. Není se vůbec čemu divit, jelikož člověk potřebuje žít v místech, která nejsou nijak výrazně stísněná a ohraničená.
Typické je dnes především propojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Zatímco se část rodiny dívá třeba na televizi, ostatní připravují něco dobrého na zub. V interiéru budete mít navíc mnohem více světla a zvýší se váš komfort.
Jak ale tyto místnosti efektivně propojit? To vám prozradíme v tomto článku.
Místnost je třeba řešit jako celek
V první řadě si přesně vytvořit půdorys kompletně celého prostoru, který má být spojený. Jednoduše si pak dokreslíte do této místnosti nábytek i další zařizovací předměty, jichž určitě nebude málo.
Zjistíte, jestli se vám tady vejde třeba ostrůvek, případně prostorová lednice, velká sedací souprava a jiné nedílné součásti interiéru. Za zmínku stojí i velké jídelní stoly.
Ty si jistě ve větších prostorách svoji existenci zaslouží! V neposlední řadě musíte mít také dostatečné množství místa pro pohyb. Krásně si takto vytvoříte i jednotlivé zóny.
Materiály v hlavní roli
Rozhodnete-li se pro propojení obou místností, měli byste také sladit materiály zařizovacích předmětů.
Budou-li kuchyňské židle ze stejného dřeva, případně lamina, jako skříňky v obývacím pokoji a kuchyňská linka, máte vyhráno. Celek bude maximálně kompaktní a jeho vzhled unikátní.
Jednotná podlahová krytina
Rozhodně nezapomínejte ani na podlahu. Ta by měla být ve všech místnostech stejná. Vyplatí se zvolit barvu do kontrastu se skříňkami, nebo naopak odstín, jenž bude ladit. Záleží pouze na vás.
Když se ještě vybere barevně adekvátní křeslo a sedací souprava, bude interiéru vypadat jednolitě a elegantně.