Skip to content

Postel, vězení, kostel: Slavná romance učitelky a žáka končí po 22 letech

„To bychom nebyli kamarádi,“ upozorňuje Mary Kay Letourneauová (*1962) na chodbě Shorewoodské základní školy devítiletého nezbedu v roce 1991. Jenže když ho potkává roku 1995 v šesté třídě, stane se nezbeda Vili Fualaau (*1983) víc než jen kamarádem.

Překvapivě dobře si totiž rozumí a během půl roku přátelský vztah přerůstá ve flirtování. To však po Viliho třináctých narozeninách učitelka neustojí a bez ohledu na následky překročí zakázanou hranici.

Manžel Steve Letourneau tuší, že má žena milence. Když však zjistí, že mu parohy nasadil malý kluk, je v šoku. „Jsi zrůda!“ řve na Mary a volá policii.

mary-kay-letourneau-student-vili-fualaau
Zakázaná láska. Učitelka a její žák

V únoru 1997 je zatčena, obviněna ze znásilnění nezletilého a případ se stává celostátní senzací. Zejména když vychází najevo, že je dcerou Johna G. Schmitze (1930-2001). Ten totiž v roce 1972 kandidoval na prezidenta a jeho kariéru zbouralo odhalení, že má dvě nemanželské děti se svou bývalou studentkou.

Soud ji pošle na 7 let za mříže.

V květnu 1997 Mary, v tu chvíli už rozvedená, svému žákovi Vilimu místo vysvědčení porodí dceru a v srpnu je odsouzena na 6 měsíců vězení s podmínkou na 7 let. Jenže 3. února 1998 ji načapají s Vilim na zadním sedadle zaparkovaného auta.

Doslova se staženými kalhotami.

20/20 - A BARBARA WALTERS EXCLUSIVE - ABC News' Barbara Walters interviews Mary Kay Letourneau Fualaau and husband Vili Fualaau, on the eve of their 10th anniversary sharing intimate details about their headline-making marriage, which will air on 20/20 on FRIDAY, APRIL 10 (10-11 pm, ET) on the ABC Television Network. (Photo by Heidi Gutman/ABC via Getty Images) VILI FUALAAU, MARY KAY LETOURNEAU FUALAAU WITH THEIR DAUGHTERS AUDREY FUALAAU, GEORGIA FUALAAU
Sotva je venku, koná se svatba. 12 let žijí jako normální rodina, kde je občas veselo a občas méně. Se svými dcerami Audrey a Georgií.

Následkem toho se jim v říjnu narodí druhá dcera a Mary si musí odsedět i zbytek trestu. O šest let později příběh pokračuje happyendem. „Nejsem žádná oběť a nestydím se za svou lásku“ tvrdí Vili a vymůže si u soudu zrušení zákazu styku hned, jak Mary v srpnu 2004 opustí vězení.

Je mu 21 let, je plnoletý a tak se 20. května 2005 koná svatba. Pár spolu má dvě dcery – Audrey a Georgii (nyní 20 a 18 let), promance však přesto všechno nemá štastný konec.

Letos 9. května požádal Vili po více než 20 letech vztahu a 12 letech manželského života o rozluku.

Foto: i2.wp.com, nydailynews.com, wordpress.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články