Skip to content

Ostrov Isle of Man: Proč se mu říká druhé Monako?

Jaká lákadla může nabídnout na první pohled neútulný Isle of Man, 572 km2 velký ostrov ležícím v Irském moři mezi Anglií, Skotskem, Irskem a Walesem? Stačí napovědět, že se sem přestěhoval již i proslulý komentátor Top Gearu Jeremy Clarkson.

Ano, Isle of Man je jediným místem na zemi, kde vás při projížďkách vaším Porche, Bugatti či Ferrari nesvazují žádná rychlostí omezení! Plánujete-li navštívit Mekku všech adrenalinových nadšenců, berte si dovolenou na období zahrnující květen až červen, kdy se zde koná tradiční motocyklový závod Isle of Man Tourist Trophy.

Pokud zvažujete přesun svého podnikání do daňově benevolentnější země, určitě zaměřte pozornost i na tento ostrov.

IoM
I tento na první pohled nezajímavý ostrov má co nabídnout.

Daň z příjmu tu totiž činí jen 10 a 20 procent a pojmy jako daň z příjmu právnických osob, kapitálových zisků či dědická daň zde můžete rovnou pustit ze zřetele. Zkrátka tu neexistují. Daří se vašemu podnikání?

Pak asi chcete luxusní ubytování. Jediným minusem ostrova tak zůstává absence pětihvězdičkových hotelů. Vybrali jsme pro vás čtyřhvězdičkové adepty šité na míru vašim aktivitám.

800px-2013_Isle_of_Man_TT_2
Na TT sem míří fanoušci i sportovci z celého světa.

Chystáte-li se do zdejšího hlavního města, Douglasu, na obchodní jednání, dobrou volbou je Regency hotel na Queens Promenade. Noc vás přijde v přepočtu na 8600 korun. Hledáte ubytování na Isle of Man-TT?

Zkuste douglaský Sefton Hotel na Harris Promenade. Noc v hotelu s unikátním zastřešeným atriem s helénistickými prvky stojí 9400 korun.

leeward
Závětrné ostrovy, ráj jachtařů.

Anebo vás skutečně tenhle ostrov nezaujal? Pokud hodláte strávit volný čas na jachtě, vydejte se na objevnou plavbu po Leeward Islands neboli Závětrných ostrovech, severní větvi Malých Antil v Karibiku.

Co nesmíte vynechat? Gurmánské požitky zakončené hýřením v malých, ale stylových kasinech na ostrově Svatý Martin, nákupy v zakončené obědem na Svatém Bartoloměji, a samozřejmě prázdné malebné pláže Barbudy a Antiguy.

Pokud máte rádi adrenalin, naplánujte cestu napříč otevřenými vodami na období do konce března. Nezkušení námořníci ať raději volí jiné termíny.

Foto: Ted Martin, A.G.Lloyd-Jones/wikipedia.org
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články