Děsivé noční můry vás údajně mohou připravit o život! V roce 1981 zaplaví svět informace o nevysvětlitelném úmrtí 18 lidí, které ve Spojených státech podle všeho zavraždila temná bytost z říše snů!
V zapadlém činžáku na okraji amerického města Atlanta se v posteli zmítá mladý muž. „Chce mě zabít, chce mě udusit,“ mumlá ze spánku. Jeho přítelkyně se ho snaží probudit, a proto s ním třese jako smyslů zbavená: „Prober se proboha!
Co to s tebou je?“ Jenže muž se už nikdy nevzbudí. Zabila ho noční můra?
K těmto a dalším podobným případům začne docházet od roku 1978. Během čtyř následujících let zde během spánku umírá 18 zdravých jedinců. Příčina však není nikdy zjištěna.
O pár let později jsou události připodobňovány k slavnému filmu Noční můra z Elm Street, ve kterém vraždí prostřednictvím snů sadistický Freddy Krueger. Byl snad tento film natočen podle pravdy?
Jeho režisér a tvůrce scénáře Wes Craven (*1939) záhy čelí dotazům, odkud při tvorbě čerpal inspiraci. Jeho odpověď mnohé šokuje. „Vše je založené na skutečných událostech,“ říká.
O něčem podobném se prý dočetl v roce 1981 v amerických novinách New York Times. „Bylo to o partě imigrantů, kteří zemřeli za nevysvětlených okolností během spánku. Podle všeho je zavraždila noční můra,“ vysvětluje slavný režisér. Vymýšlí si, aby zvýšil tržby svého nového filmu?
„Federální centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě provádí intenzivní vyšetřování ohledně smrti osmnácti zdánlivě zcela zdravých laoských uprchlíků, kteří v tomto městě záhadně zemřeli během spánku za poslední čtyři roky.
Jedním z možných vysvětlení je, že byli vyděšeni k smrti nočními můrami,“ píše americký novinář Wayne King dne 10. května roku 1981 v newyorských Timesech. Zdá se tedy, že Wes Craven nelhal. Opravdu nás mohou zavraždit noční můry?