Skip to content
reklama

Od první fotografie až ke vzniku fotoknihy aneb vraťte se zpátky ke kořenům

Tento článek je reklamním sdělením

V roce 1825 vznikla první fotografie. Měl ji na svědomí Joseph Nicéphore Niépce, francouzský vynálezce a zakladatel oboru fotografie. Od doby vzniku fotky, jejíž pořízení trvalo osm hodin, uběhla již téměř dvě staletí a vývoj na poli fotografování udělal neuvěřitelný pokrok.

Téměř každý z nás nosí tisíce fotografií v kapse, a to ve svém chytrém telefonu. Proč se ale nevrátit ke kořenům a fotkám nedodat opět fyzickou formu?

Od vynálezu fyzické fotografie až po chytré telefony

Zatímco lidé v minulosti trávili roky tím, že se snažili přetvořit fotografie v něco hmatatelného, po vynálezu chytrých mobilních telefonů se snažíme o pravý opak. Čím menší fotky, tím lépe. Nemáte ale občas chuť vrátit se do doby, kdy bylo běžné nechávat si vyvolávat filmy a být překvapeni tím, jaké fotky v obálce obdržíte?

Vyrobte si svou vlastní fotoknihu na míru

Nemáme na mysli to, že si pořídíte fotoaparát na film, ale spíše to, že hromadu fotek, které máte v paměti svého telefonu, přetvoříte ve fyzickou formu. Ideální hmatatelnou formou jsou fotoknihy – ty si totiž můžete sestrojit zcela podle svého vkusu a fotky v nich uspořádat podle sebe. Na kvalitním papíře tak ožijí vaše nejoblíbenější fotky a dostanou podobu, kterou si zaslouží.

blank
Praktický kalendář s fotkami

Jestli ovšem nepatříte k lidem, kteří se rádi ztrácejí ve vzpomínkách a prohlížejí si fotoalba, můžete své fotky přetvořit do praktického fotokalendáře. Ten si následně můžete pověsit na stěnu v kuchyni, vzít si ho s sebou do práce na stůl nebo ho někomu darovat.

Navraťte se zpátky ke kořenům a udělejte si radost fotografiemi, na něž si budete moci sáhnout a kochat se jimi kdykoliv se vám zamane. Fotoknihy a fotokalendáře jsou praktické a pomohou vám oživit jakékoliv vzpomínky, které jste zachytili s pomocí fotoaparátu.

 

Foto: Shutterstock, FotoZeus
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články